Benden duymuş olmayın... :) @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @tcudhb @btkbasin « Musa Savaş

Arşivler

Benden duymuş olmayın... :) @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @tcudhb @btkbasin

Dediğim gibi, benden duymuş olmayın… 🙂 Bu hafta yani 1-7 Ağustos 2016 haftası bilişim sektörü hele de telekom sektörü için çok önemli. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi öncesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve sorumluluğundaki sektörlerle ilgili Cumhurbaşkanlığı makamına sunulmuş tüm atama ve düzenleme yazılarının bu hafta onaylanması bekleniyor.

Bu yazılar neler derseniz bir kaç ipucu verelim. Müsteşarın atanması…. Bakanlık bünyesindeki çeşitli daire başkanlıkları ile genel müdürlüklerdeki yeni atamalar ve düzenlemeler… Bazı genel müdürlükler ile daire başkanlıklarının isimlerinin ve görev alanlarının kapsama alanının genişletilmesi veya değiştirilmesi…

Tüm olacaklar hakkında bilişim sektörünün büyük şirketleri tabii ki öngörü sahibi. Nitekim, özellikle telekom şirketleri gelmekte olan yeni yapıya uygun olacağını düşündükleri, çeşitli üst düzey yönetici değişikliklerini yapmaya bu hafta başlayacaklar. Bu anlamda öncelikle Türk Telekom’u yakından takip edin derim. Telekom şirketlerinin 1 Ağustos 2016 tarihinden itibaren tüm davranışları sektörde olacakların öncü habercisi olacak.

Sonuç olarak, şunu söyleyeyim. Her şey planlandığı gibi gerçekleştikten sonra bilişim sektörü çok değişecek. Hadi ipucu vereyim. 😉 Bilişim sektörü için her şey daha iyi olacak.

8 comments to Benden duymuş olmayın… :) @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @tcudhb @btkbasin

 • Evren Akbulut

  Bilişim zaten bilgi ve iletişim kelimelerinin birleşimi değil mi? Tekbaşına ICT ifadesini kapsıyor gibi.

 • Musa Savaş

  Evren Akbulut’a cevap: Bilişim kelimesi bilmek fiilinin bir türevi olan bilişmek fiilinden türetilmiş bir kelimedir ve ilk kez Aydın Köksal (Türkiye Bilişim Derneği’nin kurucusu ve Onursal Başkanı) tarafından kullanılmıştır. Bilişim kelimesinin karşılığı olan Informatik (alm.), informatique (fr.) ve bunlardan türetilmiş olan Türkçe enformatik kelimeleri İngilizcedeki computer science ve information systems gibi alanları kapsar. İskandinav ülkelerinde bilişim biliminin karşılığı olarak datalogi terimi kullanılmaktadır.

 • Bora Büyükbaş

  Günlerdir tek kelime etmediniz. Coşkun Şahin Erkan Akdemir Nazım Efe ve Son olarak da dün Doğan Coşgun gözaltına alındı… Tek bir yorum yapmadımız? Sebebini sorabilir miyim?

 • Ahmet

  Musa bey merhaba,Turk telekomdaki degisiklikten dediginiz tarihte bi degisiklik olmadi var mi yeni bir duyum ya da genel mudurun kim olacagi hakkinda bir bilginiz var mi ?

 • meraklibiri

  Erkan akdemirle coşkun şahinin gözaltına alınip gunler sonra serbest kalmasi ve sonrasinda istifa etmeleri bu yönde alınmış bir karar mı?

 • Musa Savaş

  Bora Büyükbaş’a cevap: Bazen susmakta bir yorumdur. 😉

 • Musa Savaş

  Ahmet Ak’a cevap: Bazen, kişilere ve kurumlara zarar vermemek için susmak gerekir.

 • […] rahatça verebilmeniz içinse küçük bir ipucu vereyim. 31 Temmuz 2016’da yazdığım bu yazıdan başlayarak ilgili yazılarımı bir daha […]

Bir Cevap Yazın