Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (19 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin « Musa Savaş

Arşivler

Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (19 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

turk-telekom_logoTürk Telekom cephesinde bayramda da hareket bitmedi. Neyse abartmayalım… 🙂 Bayramın hemen ardındaki günlerde (Cuma, Cumartesi) gerek P.D’nin gerekse de ismi geçen diğer insanların karar vericiler ile çeşitli görüşmeleri oldu. Ben bunları tabii ki bayramlaşma görüşmesi olarak yorumluyorum. 🙂

Kısa bir özet yaparsak, ne demiştik? Türk Telekom’un yeni CEO’su P.D. olacak. C level yönetici sayısının 18’den sekize düşürülmesi ve yarısını karar vericilerin, diğer yarısını ise P.D’nin belirlemesi şeklinde uzlaşıldığını söylemiştik. Ayrıca “Karar vericilerin belirleyeceği dört isimden üçü mevcut C level yöneticilerden oluşuyor. Diğer bir tane ise dışarıdan tekrardan (yani daha önce Türk Telekom’daymış) getirilecek. Bunları da baş harfleri ile yazacağım ama önce doğrulatmam lazım.” diye yazmıştım. İşte bunlardan doğrulatabildiklerim şunlar: Mevcut C level yöneticilerden devam edecek olanlar Y.Y ve M.T. Üçüncüyü henüz doğrulatamadım. Dördüncü olarak dışarıdan tekrardan gelecek olan ise C.D. Diğer yandan P.D’nin kimleri atayacağı konusunda hâlâ bir bilgim yok. Üzgünüm… Olunca paylaşırım.

İlginç bir gelişme ise C level yönetici sayısının 18’den sekize değil de 12’ye indireleceği şeklinde bir bilginin yeniden kulisler de konuşulmaya başlanması. Olur mu?.. Henüz bilmiyorum.

Unutmadan… Tüm milletimizin ve İslam dünyasının geçmiş Kurban Bayramını kutlarım. 😉

Son olarak… Her şeyi de benden beklemeyin canım. 🙂 Hadi bakalım, klavye başına. Sizler de duyduklarınızı buradan benimle paylaşın. Paylaştığınız yorumun yayınlanmasını istemiyorsanız lütfen belirtin. O zaman sadece ben de kalacağından emin olabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.

16 comments to Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (19 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

 • mehmet

  CD: soyadı dinçer mi, döver mi

 • Musa Savaş

  Mehmet’e cevap: Çok üzgünüm. Ben bu şekil de cevap veremem.

 • Ahmet

  Hb varmi?

 • Musa Savaş

  Ahmet’e cevap: Bende ki bilgiler içinde henüz yok.

 • Fahri

  Mevcut c level yöneticilerde MT diye birisi yok??

 • Huseyin

  MT diye genel mudur yardimcisi yok, YY’de genel mudur yardimcisi degil, CEO’ya raporlasa da.

 • kbulamaci

  M.T. Diye GMY mi var TT’de?

 • Adem

  Sonuçlar ne zaman açıklanıyor?

 • Siyami

  Musa Bey,yeni bilgi yok mu ?Direktör sayısı kaç olacak mesela ? C sınıfı yöneticilerden kastınız hangi title ?
  Bugün yazı bekliyoruz:)

 • Musa Savaş

  Fahri’ye cevap: Haklısınız yok. Ben de hata yapabilirim değil mi? Ünvan olarak C level olmasa da işlev olarak C level diyelim. Eksik yazdığımızı tamamlayalım. 🙂 M.C.T. diye düzeltelim.

 • Musa Savaş

  Hüseyin’e cevap: Haklısınız yok. Ben de hata yapabilirim değil mi? Ünvan olarak C level olmasa da işlev olarak C level diyelim. Eksik yazdığımızı tamamlayalım. 🙂 M.C.T. diye düzeltelim. Y.Y. içinde aynı şeyi söyleyeceğim: Ünvan olarak olmasa da işlev ve işleyiş olarak C level.

 • Musa Savaş

  Kemalettin’e cevap: Haklısın yok sevgili meslektaşım. Ben de hata yapabilirim değil mi? Ünvan olarak C level olmasa da işlev olarak C level diyelim. Eksik yazdığımızı tamamlayalım. M.C.T. diye düzeltsem olur mu? 😉

 • Musa Savaş

  Adem’e cevap: Bu konuyla ilgili yarın yazacağım.

 • Musa Savaş

  Siyami’ye cevap: Her zaman yeni bilgi geliyor. Fakat doğrulatmak gerekiyor. O yüzden de bazı bilgiler günlerce ben de bekliyor. Sorularınızın cevaplarını ilerleyen günlerde yine burada bulabileceksiniz.

 • Murat Besli

  Sürekli olarak sallıyosun. Bence hiç yorum yapma… mct kim? YY kim?

 • Musa Savaş

  Murat Besli’ye cevap: Sallamak benim işim değil. Ne gözlemliyorsam onu değerlendiriyorum. Ben de insanım. Hata yapabilirim. Fakat şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; 26 yıllık meslek hayatımda “keşke” dediğim bir yazım olmadı. M.C.T. ve Y.Y’nin kim olduklarını merak ediyorsan biraz daha bekleyeceksin.

Bir Cevap Yazın