Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (21 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin « Musa Savaş

Arşivler

Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (21 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

turk-telekom_logoTürk Telekom cephesinde sona yaklaşılıyor. Bizlerin önümüzdeki hafta yapılmasını beklediğimiz Türk Telekom’un yeni CEO’sunun açıklanması konusu, bu hafta bitmeden gerçekleşecek görünüyor. Bu cümlelerle ilgili dayanağımız olarak, bu hafta Türk Telekom tarafından yapılacağı daha önce açıklanan bazı yeni hizmet duyuruları ile ilgili basın toplantılarının iptal edilmesini gösterebiliriz.

Çok uzatmadan konuya gireceğim. Bazı kavramları nasıl ele aldığımız önemli. C level yönetici dediğimizde doğal olarak hepimiz CEO, CFO, COO… vb. kavramları anlıyoruz. Doğrudur. Bu ünvanlara sahip kişiler genel olarak Genel Müdür Yardımcısı seviyesinde kabul edilirler. Bu da doğrudur. Fakat bazı ünvanlar vardır ki devamında Genel Müdür Yardımcısı yazmaz fakat işlevi, şirketteki konumlandırması ve gösterilen ihtimamdan dolayı Genel Müdür Yardımcısı gibi kabul edilirler. Dolayısıyla benim bahsettiğim C level kavramı içine bunları da ekleyin lütfen.

Türk Telekom’un yeni CEO’su P.D. olacak dedik. P.D’nin kendi listesindeki dört (küçük bir ihtimal altı) kişiyle ilgili hâlâ bir bilgim yok. Karar vericilerin belerilediği dört isimden üçünü dün yazmıştım. Bugün tamamlıyorum. Şu an hâlâ Türk Telekom’da çalışan Y.Y. ve M.C.T. (Son yazımda bunu M.T. diye yazmıştım. Orta ismini ben de bilmiyordum. Özür dilerim.) isimlerini son yazımda sizinle paylaşmıştım. Bunların yanına C.Y’yi de ekliyorum. Daha önce Türk Telekom’da çalışan ve yeni yapılanmada dışarıdan gelecek isim ise daha önce yazdığım gibi C.D. (BTK’da görevine devam eden C.D. değil)

Topluca yazarsak; Y.Y, M.C.T, C.Y, C.D.

Hepsi bu!

Sorusu olan veya daha doğru bilgiye sahip olduğunu düşünen varsa… Buyrun, istiyorsanız burada yazın. Site sizin.

14 comments to Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (21 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

 • Ahmet Yıldöver

  CD finansa mı teknolojiye mi

 • Siyami

  Musa Bey;
  Yeni organizasyon yapısı nasıl olacak peki ? Bireysel İş birimi,kurumsal iş birimi ayrı ceo ile mi yönetilecek.Direktör sayısı azaltılacak mı ? Grup müdürlerinin durumu ne olacak ? İsim değil de yapıyla ilgili size gelen bilgiler nedir ?

 • Eski telekomlu

  PD gelmeyebilir, ama MH’nin yerine en tepeye oturma ihtimali var. MCT çok zor, YY garanti, yetkileri artırılacak. AG satınalma, demiştim daha önce. ŞK hayırlı olsun. CD için çiçek siparişleri verilebilir. Bomba haber, finans sil baştan, dibine kadar hepsi yolcu…

 • Musa Savaş

  Ahmet Yıldöver’e cevap: Henüz bilmiyorum. Tahminim daha önce ne yapıyorduysa yine onlardan sorumlu olacaktır.

 • Musa Savaş

  Siyami’ye cevap: Bendeki şuan ki bilgi tek CEO olacağı şeklinde. Genel Müdür Yardımcılarında ciddi bir azalma olacağına göre bu durum benzer bir şekilde aşağıya doğru yansıyacak. Fakat tam olarak nasıl olacak? Atamalar yapıldıkça göreceğiz.

 • Musa Savaş

  Eski Telekomlu’ya cevap: Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

 • Murat besli

  MCT eğer telekomda kalsın bileklerimi keseceğim… AG’nin zaten hiç şansı yok ŞK sonrası…

 • Musa Savaş

  Murat Besli’ye cevap: İlk cümlende umarım şaka yapıyorsundur. 🙁 Sanırım iddianı güçlendirmek için abartıyorsun. Bahsettiğin şeyi yapmayacağına inanıyorum. Ve… Umarım senin dediklerin olur.

 • Siyami

  CTO pozisyonuna kesin olarak CD getirildi.ŞK,CEO olması kesinleşen PD’nin altında yönetsel anlamda yetkileri artırılmış olarak geliyor.Yönetim kurulu tamamen değişiyor.Genel müdür yardımcısı sayısı 8 oluyor.Direktör sayısı 50’ye indirildi.Asıl köklü değişiklik grup müdürlerinde.400 olan sayı 10’a düşürüldü.

  Bu yazdıklarımın bir kısmı yarın açıklanabilir.

 • Musa Savaş

  Siyami’ye cevap: Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

 • murat besli

  Musa Bey; Siyami Türk internet te okuduklarını yazmış… Ben hepsinin doğrusunu yazayım… PD* Banko, ŞK* Banko, YY+ Banko, YK+ Banko, CY+ Banko, CD* Banko, YÇ+ Büyük Olasılık… * lar dışarıdan, + lar içeriden geliyorlar…

  MCT’nin bu kadar yıl bu şirkette olmasına kendisi bile şaşıyordur…

 • Musa Savaş

  Murat Besli’ye cevap: Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim. Yanlız, M.C.T’ye neden bu kadar takıldınız merak etmiyor değilim?

 • Murat besli

  Rica ederim. MCT’nin Telekom’da bugüne kadar yaptığı hiçbir şey yok. Kamu hakkıdır aldığı havadan maaşlar. Geri talepte bulunsak bu milletin hakkıdır…

 • Musa Savaş

  Murat Besli’ye cevap: Yorum yok.

Bir Cevap Yazın