4,5G ihalesinde son durum… @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @Avea @tcudhb @btkbasin

4,5G İhalesi ile ilgili baştan şunu belirteyim. Bu ihale bir bakıma frekansların dağıtımı ihalesi. Yani tüm operatörlere belirlenen frekanslar dağıtılacak. En çok parayı veren, en iyi frekansı alacak. Sözün kısası, herkese frekans var.

Ana problem şu: Operatörlerden birisi, bu ihalede ödemesi muhtemel parayı, ihaleye girip ödediği takdirde yılsonunda ortaklarına kâr dağıtamayacak. Bunu göze alamıyor. Dış kaynak kullanımında da bazı problemleri var. O yüzden ertelensin istiyor.

Not: Toplantılar bugün de devam ediyor. 🙂

“4,5G ihalesinde son durum… @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @Avea @tcudhb @btkbasin” üzerine 6 yorum

  1. Şirket yatırım yapacaksa kar dağıtmayaversin…Sizce ertelenme ihtimali nedir. Bir de bir şey sormak isterim size..ULAK projesinin ortaklarından bir şirketin yabancı ortağın paylarını satması gündemde..Bu yeni alıcının kökeni,menşei hakkında bir bilginiz var mı..

  2. Ertelenme ihtimali yüzde 50. Şu kadarını söyleyebilirim. Yeni alıcı finans kökenli değil, teknoloji üreten bir firma.

  3. Teşekkürler..Teknoloji üreten firma sanırım yabancı…ve bir telekominikasyon şirketi…

  4. Alınacak şirketin yaptığı açıklamaya göre alıcının stratejik bir yatırımcı olduğu söylenmişti. Global ölçekte bir yatırımcıdan bahsetmemiz mümkün mü Musa Bey? Ve size göre bu satın alım süreci ne kadar sürer, tahmininiz var mı?

  5. Alınacak şirket konusunda bir gelişme var mı? Prosedür devam ediyorsa daha ne kadar sürer. Bir bilginiz var mı?
    Alma ihtimali olan şirket Türkiye de kurulu şirketi yoluyla baz istasyon yapımının yerli şartını yerine getirmeye çalışır mı?

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: