Tag Archives: Paul Doany

Türk Telekom’un 15 Aralık 2017 tarihli Yönetim Kurulu toplantısı

Türk Telekom’un son Yönetim Kurulu toplantısı 15 Aralık 2017 Cuma günü saat 14:00’te yapıldı. Toplantı öncesindeki hafta boyu Türk Telekom ile ilgilenen kimle konuşsam herkes büyük boyutlu bazı değişiklik kararları bekliyordu. Fakat kimse tam olarak ne beklediğini söylemiyordu. Kısacası herkes bir şeyler olacak diyordu.

DEVAMINI OKU

Paul Doany ne dedi?

Türk Telekom geçen hafta (6 Aralık 2017, Çarşamba) bir basın toplantısı yapmıştı. Bu basın toplantısı yaptığı diğer toplantılardan farklıydı ve çok ses getirdi. Çünkü, Paul Doany yaklaşık 15 ay önce (26 Eylül 2016) ikinci kez Genel Müdürlük koltuğuna oturduğundan beri ilk kez bire bir medya mensuplarının karşısına çıkmıştı.

DEVAMINI OKU

Türk Telekom’un geri dönüşü… @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Türk Telekom dün (6 Aralık 2017, Çarşamba) bir basın toplantısı yaptı. Bu basın toplantısı yaptığı diğer toplantılardan farklıydı. Çünkü, Paul Doany yaklaşık 15 ay önce (26 Eylül 2016) ikinci kez Genel Müdürlük koltuğuna oturduğundan beri ilk kez bire bir medya mensuplarının karşısına çıkıyordu.

DEVAMINI OKU

Türk Telekom’da ertelenen Olağan Genel Kurul bugün yapılıyor @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Türk Telekom’un 24 Mayıs 2017 tarihinde yapılacağı duyurulan Olağan Genel Kurulu bugüne (21 Haziran 2017) ertelenmişti. Şimdi tüm gözler doğal olarak bu toplantıya yöneldi. Neden mi? Çünkü Türk Telekom 80 milyonun tamamına bir şekilde dokunuyor.

Fakat sektörün ilgisinin altında ise başka sebepler var. Kulislerde Türk Telekom ile ilgili konuşulan iki konudan birisi Paul Doany’nin durumu, diğeri de Türk Telekom’un hissedarı Oger’in uluslararası piyasalardaki kredi borçlarının Türk Telekom’u nasıl etkileyeceği. Bu iki konuyla ilgili herkes olumlu veya olumsuz bir şeyler söylüyor. Fakat tüm bu söylemlerde Türk Telekom’dan sıradan bir şirketmiş gibi söz ediliyor. Oysa gerçek olan şudur: Türk Telekom yerli ve bize ait bir şirkettir. Bu şirket ile ilgili bir şeylerden bahsederken pozitif ayrımcılık yapmalı ve nasıl daha iyi oluru düşünüp konuşmalıyız. Bu bağlamda şimdi kendi düşüncelerimi yazacağım.

DEVAMINI OKU

Türk Telekom’un A Takımı toplantısından ilk kararlar @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Türk Telekom’un A Takımı, 27 Aralık 2016 Salı günü saat 10:00’da Aydınlıkevler’deki (Ankara) binada nihayet ilk toplantısını yaptı. Toplantıda alınacak kararlar malumun ilanı olacak demiştik. Genel olarak öyle olmakla birlikte bazı sürprizler de yok değil. Alınan kararlardan doğruluğundan emin olduklarım şunlar:

DEVAMINI OKU

Türk Telekom’da ertelenen toplantı yarın yapılacak @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Türk Telekom’un A Takımı, 20 Aralık 2016 Salı günü saat 10:00’da Aydınlıkevler’deki (Ankara) binada ilk toplantısını yapacaktı. Fakat olmadı. Toplantı bazı sebeplerden dolayı iptal edildi. Edindiğimiz bilgilere göre Türk Telekom A Takımı yarın (27 Aralık 2016 Salı) saat 10:00’da Aydınlıkevler’deki (Ankara) binada nihayet ilk toplantısını yapacak. A Takımı diyerek kastettiğimiz yöneticilerin kimler olduğunu sitemizi sürekli takip edenler biliyor zaten. Fakat ben yine de söyleyeyim. Aşağıya eklediğim listedeki isimler ile Genel Müdüre doğrudan bağlı yöneticilerin hepsi.

Gündemlerinde neler mi var? 🙂 Zaten icraata geçildi. Gidenler, gelenler, değişen yapılar… Yapısal olarak henüz askıda olan bir kaç şey var. Onları da karara bağlayacaklar. Kısacası; sadece malumun ilanı olacak. 😉

12 Aralık 2016 itibariyle Türk Telekom Yöneticileri

DEVAMINI OKU

Paul Doany’nin Türk Telekom’daki stratejisi ne olacak? @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Baştan söyleyeyim. Paul Doany’nin Türk Telekom’daki stratejisinin bütününü henüz bilmiyorum. Öğrenebildiğim iki tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Birinci stratejisi;  daha önce yatırım yapılan ve/veya Türk Telekom bünyesine katılmış olan şirketlerin önünü açıp, onları büyütmek olacak. Neden mi? Çünkü Türk Telekom, içinde bulunduğu sektörün ve kendisinin tabii olduğu regülasyonlar çerçevesinde büyüyecek. Başka bir şansı yok. Regülasyonların elverdiği ölçüde karlılığını koruyacak veya artıracak. Fakat iştiraki olan şirketlerin hepsinin önü çok açık. O şirketlerin önündeki fırsatlar, her türlü kararın kamunun karar vericilerinin iki dudağı arasında olduğu telekom sektörünün önündeki fırsatlardan daha fazla.

İkinci stratejisi ise istihdam edilen personel sayısındaki düzenleme. Biliyorum ki herkes bunu merak ediyor. Şöyle söyleyeyim, Paul Doany taşraya dokunmayı pek planlamıyor. Yani çalışan sayısında yapılacak tenkisat genel olarak şişkin olan merkezlerde yapılacak. Daha net söyleyeyim; ağırlıklı olarak genel merkezlerde (İstanbul ve Ankara) olacak.

Şimdilik bu kadar. Öğrenmeye devam ettikçe de sizlerle paylaşacağım.

DEVAMINI OKU

Türk Telekom’un A Takımının toplantısı iptal edildi @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Türk Telekom’un A Takımı, yarın (20 Aralık 2016 Salı) saat 10:00’da Aydınlıkevler’deki (Ankara) binada ilk toplantısını yapacaktı. Fakat öğrendiğimize göre yarınki toplantı iptal edilmiş. Yeni tarih henüz belli değil. Neden iptal edildiğini ve ne zaman yapılacağını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız.

DEVAMINI OKU

Türk Telekom’un A Takımı ilk toplantısını yapıyor @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Türk Telekom’un A Takımı, 20 Aralık 2016 Salı günü saat 10:00’da Aydınlıkevler’deki (Ankara) binada ilk toplantısını yapacak. A Takımı diyerek kastettiğimiz yöneticilerin kimler olduğunu da söyleyelim. 12 Aralık 2016 Pazartesi günü KAP’a bildirilenler (sizler için listeyi aşağıya ekledim) ile Genel Müdüre doğrudan bağlı olan diğer yöneticilerin hepsi. Gündemlerinde neler mi var? Doğrulattığımda yazacağım. Fakat sizler istediğiniz zaman burada yazabilirsiniz tabii ki. 😉

Türk Telekom’da artık çalışma zamanı. Milletçe içinde bulunduğumuz şu zor zamanlarda, ülkemizin en stratejik kurumlarından biri olan Türk Telekom’un, yöneticilerinin Allah yardımcıları olsun.

12 Aralık 2016 itibariyle Türk Telekom Yöneticileri

DEVAMINI OKU

Türk Telekom’da çalışma zamanı @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Türk Telekom, CEO’su Rami Aslan’ın Ağustos ayının son gününde görevden ayrılması ile yeni bir sürece girmişti. Bu sürece bir isim vermek gerekirse “belirsizlik” diyebiliriz. Sonrasında, Eylül ayının 26’sında CEO’luk görevine Paul Doany’nin atanmasıyla devam etmişti. Nihayet dün (12 Aralık 2016) KAP’a bildirilerek kamuoyuna açıklanan Genel Müdür Yardımcılığı (GMY) atamalarıyla “belirsizlik” dediğimiz süreç tamamlandı. Tarihe not düşmek adına dün itibariyle açıklanan Yöneticilerin (Yönetimde Söz Sahibi Olan Personel) listesini aşağıda görsel olarak paylaşıyorum.

Peki, herşey bitti mi? Tabii ki hayır. Bu sürecin uzaması sadece Paul Doany’yi yıpratmadı. Tüm Türk Telekom ailesi ve ilgisi olan herkes her şeyi yakından izledi. Bu süreç bir çok insanı çeşitli şekillerde ve oranlarda yıprattı. Peki, yeni yönetim kademesi Paul Doany’nin istediği yapıda ve istediği isimlerden mi oluşuyor? Bunun cevabını, yapıda “Evet”, isimlerde “Hayır” şeklinde verebiliriz. Detayına girmeyeceğim. Ortalığı bulandırmanın bir alemi yok. Herkese, kendilerini göstermeleri için fırsat verip takip edeceğiz.

İnternette okuduğum bir söz var: “Büyük insanlar, fikirleri ve projeleri konuşur. Normal insanlar, olaylara takılıp kalır. Küçük insanlarsa insanlarla uğraşır.” 2017 sonunda Türk Telekom’un yeni yöneticilerinin bir yılını değerlendirirken hareket noktalarımızdan birisi de yukarıdaki söz olacaktır. Şimdiden söyleyelim. 😉

12 Aralık 2016 itibariyle Türk Telekom Yöneticileri

Yeni yönetimin önünde çözülmeyi bekleyen onlarca problem var. Onlara ne yapacaklarını ben söyleyemem. Nihai karar onlarındır. Fakat sektöre yıllarını vermiş bir gazeteci olarak önerilerimi söylemezsem de ben kendimi huzurlu hissetmem. Kendilerine nacizane önerim şudur: “Bence telekom sektörünün en önemli problemi büyümemesidir. Sektör büyümüyor. Yeni ve katma değeri olan bir şeyler yapmak lazım.” Sektörün en önemli problemi olan “telekom sektörünün neden büyümediği” konusunu umarım, ilk sırada gündemlerine alırlar.  Bu şeylerin ne olduğunu tek başlarına çözebileceklerini sanmıyorum. Diğer operatörlerle hızlıca bir araya gelerek başta fiber alt yapı olmak üzere sektörü büyütecek “beyin fırtınası” toplantıları yapmaları lazım. Aksi takdirde, ne yaparlarsa yapsınlar hep bir şeyler aksayacaktır. Benden söylemesi. 🙂

Siz değerli okurlarımıza da izninizle bir şeyler söylemek istiyorum. Sizlerden gelen onlarca yorumdan, hakaret veya dava konusu olabilecekleri hem sizlerin, hem de benim başımın ağrımaması için yayınlamadım. Bazıların küçük müdahalelerde bulundum. 🙂 Beni anlayacağınıza inanıyorum. Bundan sonra da benden Türk Telekom konusunda sıcağı sıcağına yorum beklememenizi rica ediyorum. Yeni yöneticilerin tüm icraatlarını yakından takip edeceğim. Gerektiği zaman mutlaka yazacağım. Bir şeyi unutmamanızı rica ediyorum. Bu site aynı zamanda sizlerin. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her şeyi burada yazabilirsiniz. Yahut bana, [email protected] adresinden e-posta gönderebilirsiniz.

Şimdi hepimizin yapması gereken “Hayırlı olsun.” diyerek tabir-i caizse sahneyi yeni yöneticilere bırakmak. Ülkemizin en değerli markasında karar makamında olmanın sorumluluğu ile hareket edeceklerine inanıyorum. İşleri zor. Allah yardımlarını onlardan esirgemesin. Yanlış yaparlarsa da onları gücümüz nisbetinde uyarmak öncelikle bizlerin görevi.

Bu yeni dönemin Türk Telekom’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor ve tüm yöneticilere başarılar diliyorum.

Not: Geçtiğimiz hafta sizlerden gelen sorulara yazı yazabilirim demiştim. Üzgünüm, yazamadım. Benim doğmamı sağlayan ve bununla da yetinmeyip o zamanın şartlarından dolayı beni emziren “Süt Annem” biz evlatlarını burada öksüz bırakıp “Sevgilisine” gitti. Durumum budur.

DEVAMINI OKU
1 2 3
EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish