Arşivler

IFA 2015'te dikkatimizi çekenler

Berlin’de (Almanya) yapılan ve alanında dünyanın en büyüğü olan Tüketici Elektroniği Fuarı (IFA) bu yılda oldukça iddialıydı. 250 binden fazla ziyaretçi beklenen fuara 1645 firma katıldı. Bir günde gezmenin imkansız olduğu fuarda yine bir çok ürün tüketiciye burada tanıtıldı. Ön plana çıkansa cep telefonları oldu. Her yıl katılan bildiğimiz büyük Türk markaları da […]

Yalnız ülkemin tektaşı: İstanbul

Bu gece (13 Kasım 2016) sana Çamlıca tepesinden baktım İstanbul. Bir kez daha anladım ki dünya üzerinde, özellikle de bu coğrafyada yalnız ülkemin tektaşı sensin. Seni seyrederken onlarca şey geçti aklımdan. Düşüncelerim beni kâh kızdırdı, kâh güldürdü.

Kızdım… Senin her şeyinle ‘ait olduğun’ bu yalnız ve güzel ülkenin her şeyini (millet, devlet, ülke, bayrak, […]

Gelecek geldi... 

Doğru söyleyeni kovan, dokuz köyün köylülerini bilmeyeniniz yoktur. İşte onlar var ya… Artık yoklar. Çünkü, onlar şehirli oldu. Artık rahat rahat en doğruyu, hatta hep doğruyu söyleyebiliriz.

Unutmadan…

Gelecekte bir gün gelecekti… Hatırladınız mı?… İşte o… Yani, gelecek geldi.

Ben mi?..

İstanbullular Ankara’yı, Ankaralılar İzmir’i, İzmirliler hiçbir yeri beğenmez. Herkes dört duvar arasında yaşadığı […]

Kadıköy'de sahur...

Saat 23:00’de yatağa girmeye alışmış biri için İstanbul’da yoğun geçen 48 saat. Kadıköy’de sahur… Ve… Başlasın Ankara’ya yolculuk.

Camii çıkmazı… :)

Canım İstanbul’umun Camisi olmayan Camii Çıkmazı. 😉

Seni özlemek…

Seni özlemek varya… Sadece seni… İstanbul.

Sadece…

Sadece… İstanbul…

Özlemişim…

İstanbul, çay, deniz… ve… ben. Hani sigaram?

ABD, internetin yönetimini bırakıyor

ABD hükümetinin internetin kontrolünü (internet governance) ICANN’e bırakmaya hazırlanıyor. Bunun detaylarını yazmadan önce internetin teknik yapısı ve işleyişi hakkında hakkında size bazı bilgiler vermek istiyorum. Bu bilgiler işinize yarar mı bilmem ama bu yazıyı anlamanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Bildiğimiz anlamdaki internetin çalışması, Alan Adı Sistemi (Domain Name System – DNS) sayesinde gerçekleşir. Bu sistem bir […]

Sevgilimle buluşmak…

Sevgilimle buluşmak gibi… Sana kavuşmak… Sevdam, İstanbul… <3