Bilişim yatırımında yeni eğilimler

Bilişimde eğilimler yani moda deyimi ile trend, satın alma yerine kiralamaya doğru yön değiştiriyor. “Bulut bilişim” başlığı altında değerlendirilen bu model ile hem bireyler, hem de şirketler İnternet üzerinden çok ucuza bir bilgi işlem altyapısı kiralayabiliyor. Bulut bilişim, maliyet avantajının yanı sıra, kapasite esnekliği sağlıyor ve karmaşık bilişim sistemlerine ihtiyaç bırakmayarak operasyonel yükü de hafifletiyor.

TTNet’i neden bıraktım?

İnternet hayatımıza girdiğinden beri internet kullanıcısıyım. Süreç içinde önceleri Türk Telekom daha sonra ise TTNet kullanıcısı oldum. Hatta bu yılın Eylül ayında da paylaşımlı 8MB kullanıcısı oldum. Bir şikayetim var mı diye soracak olursanız şu ana kadar internet erişimden herhangi bir problemle karşılaşmadım. Sadece Türk Telekom çalışanlarının greve gittiği dönemde bazı problemler yaşamıştım. Fakat o … Devamını oku…

İnternet kafeler, YASAD ve yazılım sektörü

İnternet kafelere en az bir kez de olsa gitmeyen yoktur herhalde. Ben de birkaç kez gittim. Hatta bu gidişlerimden biri, o haftaki yazımı dergiye göndermek içindi. O dönemde Türk Telekom’da grev vardı. Benim hatlar arızalanmıştı.

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish