Bazı kareler hiç değişmiyor… ;) @UDHB @Turk_Telekom @btkbasin @sukruKutlu_gm

İnsan hayatı ne garip değil mi?.. Bu fotoğrafa bakınca bir tuhaf oldum. Kendi hayatımdan geçmişten bir kesiti hatırlattı. O yüzden duygusallaştım. Profesyonel iş hayatında yukarılarda gezen herkesin başın gelebilecek “Ne oldum? Ne olacağım?” türden hikayeyi anlatan bir kare…

Türk Telekom’un eski CEO’su Rami Aslan’ın görevinden ayrılacağı söylentileri 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra dillendirilmeye başlanmıştı. Gerçekleşmesi ise 31 Ağustos 2016’da oldu. Nereden baksanız 10 ay. Tüm bu sürede kulislerde yeni CEO olarak hep Şükrü Kutlu’nun ismi ağırlıklı olarak geçti. Şükrü Kutlu ise o dönemlerin büyük bir kısmında Gübretaş’ın Genel Müdürü idi. Bir ara Ensar Gül’ün ayrılması esnasında Türksat’ın Genel Müdürü olacağını da işitmiştim. Sonuç olarak; sizlere Şükrü Kutlu analizi yapacak değilim. Sadece tarihe not düşmek açısından bazı bilgileri buraya yazma ihtiyacı hissettim.

Yanlış hatırlamıyorsam Şükrü Kutlu ile Bahattin Aydın arasında ilk devir teslim Nisan 2014’te (gününü hatırlamıyorum) olmuştu. İkincisi de dün (5 Ekim 2016) gerçekleşti. Şimdi size soruyorum. Yukarıdaki fotoğraf hangi devir teslime ait? 🙂 Doğru bilen ilk üç kişiyle yüz yüze kahveli bir sohbet yapacağıma söz veriyorum. Hesaplar benden. 🙂

Not-1: Türk gazetecilerin genlerinde var galiba promosyon yapmak. Bakın biz de bulaştık. 🙂

Not-2: Rami Aslan ile Bahattin Aydın’ın Twitter hesaplarını bulamadığım için başlığa ekleyemedim. Önünde arkasında bir şey aramayın. Bilen varsa göndersin bana.

“Bazı kareler hiç değişmiyor… ;) @UDHB @Turk_Telekom @btkbasin @sukruKutlu_gm” üzerine 33 yorum

 1. 2014 yılındaki Şükrü bey bırakırkenki devir teslime ait bu foto

 2. Resim dün çekilmiş bir resim.Çünkü Şükrü Kutlu’nun 2014 de bıyıkları vardı diye hatırlıyorum.Bahattin Bey’in adresi: Bahattinaydin

 3. Sezai’ye cevap: Tebrikler Sezai bey. İlk bilen siz oldunuz. 🙂 Bana [email protected] adresimden bir e-posta atın ve iletişim bilgilerinizi gönderin lütfen. Sizlerle yazışarak hepimize uygun en kısa zamanda bir gün buluşup kahve içeceğiz.

 4. Ahmet’e cevap: Tebrikler Ahmet bey. İkinci bilen siz oldunuz. 🙂 Bana [email protected] adresimden bir e-posta atın ve iletişim bilgilerinizi gönderin lütfen. Sizlerle yazışarak hepimize uygun en kısa zamanda bir gün buluşup kahve içeceğiz.

 5. Bilal’e cevap: Üzgünüm Bilal bey. Fotoğraf 2014 yılına ait. Fakat sizden ricam ilginizi bizden çekmeyin lütfen. Verdiğiniz Twitter adresi için de çok teşekkür ederim.

 6. Mehmet’e cevap: Tebrikler Mehmet bey. Üçüncü bilen siz oldunuz. 🙂 Bana [email protected] adresimden bir e-posta atın ve iletişim bilgilerinizi gönderin lütfen. Sizlerle yazışarak hepimize uygun en kısa zamanda bir gün buluşup kahve içeceğiz.

 7. Muhtemelen ona yardimci olamazsın musa bey, neticede bir doktor değilsin 🙂

 8. TD gibi 2 yıllık mezunu çalışanları köle gibi gören,İşiyle anılacağına beceriksizliği,3 tane asistanı,cahilliği ile anılan,akrabalarına bayilikler peşkeş çeken,sevmediği bayiyi iptal edip Telekomu milyonlarca liralık davalara muhatap kılan bir beceriksiz acilen kurumdan gönderilmeli!Gerçi Telekoma’a 2 yıllık personel alınmıyor kuralını zaten TD ile yıkmışlar!Yalnız adamın tavırlarına baksanız Harvard mezunu gibi ama konuşunca cehaleti ortaya çıkıyor;)Bu adamın aldığı maaş ve primleri hiç söylemiyorum çünkü okuyan herkes hayata küsebilir!!!

  Aynı zaman da Müşteri ilişkilerindeki 2 yıllık mezunu direktörler eşi de aynı yerde grup müdürü çalışanlar da dikkate alınmalı!Böyle rezillik telekom tarihinde yoktur!!!!

  YK kararları zaten hiç sayılmış durumda!

  Şükrü Kutlu bey acilen duruma el atmalı!

 9. Mehmet’e cevap: Üzgünüm. Bugün’ü sadece Netaş’a ayırdım. Pazartesi inşallah.

 10. Biraz zaman geçmiş 🙂 ama ikisinin de geçmişini geldiği merhale leleri gören kişi olarak 2014 deki resim olur.

 11. Musa bey merhaba; ses yok mu hala gmy lerden ve organizasyon yapısından??

 12. Başak’a cevap: Olmaz olur mu? Fakat, sakin olmak lazım. Hele bir doğrulatalım. Yeni GMY kararları bu hafta çıkmaz diye düşünüyorum. Ancak haftaya. Fakat bu hafta hiç bir şey yazmayacağız demek değil. Biraz sabır.

 13. Siyami’ye cevap: Çok isterdim ama sanıyorum akşama doğru. 🙂

 14. Başak’a cevap: Haklısınız çok üzgünüm. Bugün tüm toplantılarımı iptal ettim. Çünkü biraz rahatsızdım. Baş ağrım ve genizdeki kanamam geçmek bilmedi. Ben de ilaç kullanmak istemedim. Baş ağrısı ile bir yazı hazırladım fakat benim içime sinmedi. Yarın beş tane toplantım var. Bazıları konumuzla ilgili. 🙂 Yarın doğrulatacağım bilgileri sizinle paylaşacağım. Özür diliyorum. Beni bugün bağışlayın.

 15. Cuma günü açıklanması beklenen yeni yapılanma için son iki gün. Acele etmekte fayda var kanımca.

 16. Öncelikle geçmiş olsun savaş bey, acil şifalar diliyorum. Ve yazınızıda bekliyorum. Saygılar

 17. Özge’ye cevap: Biraz geciktim ama az önce bir yazı yayınladım. Sorularınızı ne kadar cevaplar, bilemiyorum. 🙂

 18. Ahmed’e cevap: Teşekkür ederim Ahmed bey. Yazıyı az önce yayınladım. 🙂

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: