Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu nereye taşınıyor? @btkbasin @UDHB

Hepimizin BTK diye kısaltarak adlandırdığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu taşınıyor. Maltepe’deki BTK binasında yoğun bir taşınma telaşı var. Bu hafta sonuna taşınma işleminin bitirilmesi hedefleniyor.

“Bunda ne var? Bir kurum taşınamaz mı?” diyebilirsiniz. Haklısınız. Bunda bir şey yok. Bu konuyu haber açısından değerli kılansa BTK’nın taşınacağı yeni mekan. Nereye taşındığı sorusunun cevabı eminim hepinizin ilgisini çekecektir. BTK, “İncek Mh., Boztepe Sk. No:125, 06830 Gölbaşı/Ankara” adresindeki bir dönem dinlemelerle gündeme gelen TİB’in (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) binasına taşınıyor. Hepinizin hatırlayacağı gibi bir dönem binanın yıkılması gündeme gelmişti. Nitekim BTK’nın internet sitesine girerseniz sol alt köşede yeni adresin şimdiden kullanılmaya başlandığını göreceksiniz. 🙂

btk_yeni_adres

Diğer yandan BTK’nın Eskişehir yolu üzerinde yaptırdığı bina ise BTK’ya hiç nasip olmayacak görünüyor. Bir ara Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın taşınmayı planladığı bina son öğrendiğimize göre Jandarma Genel Komutanlığı’na verilecekmiş. Jandarma Genel Komutanlığı’nın şu anki binası Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin hemen karşısında bulunuyor. Beştepe’deki Jandarma Genel Komutanlığı binası ile ilgili küçük bir hatırlatma yapayım: 15 Temmuz darbe girişimi esnasında darbecilerin kullandığı askeri binalardan biriydi ve o günlerde bir çok kanlı çatışmaya sahne olmuştu.

BTK’nın yeni binasının hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.

“Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu nereye taşınıyor? @btkbasin @UDHB” üzerine 2 yorum

  1. Hasan’a cevap: Verdiğiniz bağlantıdaki haberi okudum. Bakan bey özetle “Yıkabiliriz” diyor. Şayet yıkılacaksa, BTK’nın internet sitesindeki eski TİB binasının adresini nasıl açıklayabiliriz? Neden Maltepe’deki mevcut binanın adresi yok?

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: