Daktilolu Bilişim Şirketleri

2 Ağustos 2011 0 Yazar: Musa Savaş

Yukarıdaki başlık Star gazetesinin her Cuma yayınladığı Startek dergisinin 7. sayısındaki bir yazıdan alınmıştır. Yazıda Internette doyurucu içerikli bir web sitesine sahip olan bilişim şirket sayısının azlığından bahsediliyordu. Bunu bir ayıp olarak görüyor ve firmalara bu ayıplarını kapatmaları için Mart ayına kadar süre tanıyorlardı.

Yurtsan Atakan ve ekibinin bu girişimini olumlu bulduğumuz için biz IMG Bilişim Yayınları olarak bu çalışmalarına destek verme kararı aldık. Biz bu kararları alırken amacımız herhangi birini kasıtlı olarak hedef almak değil sadece ve sadece gönül verdiğimiz bilişim sektörü ve medyasını daha ilerilere götürülmesine yardımcı olmak.

Internetteki web siteleri firmaların dünyaya açılan penceresidir. Şayet firmalarımız bu konuda ciddi çalışma yapmazlarsa bizlerde medya olarak görevimizi yerine getireceğiz.

Bu hafta gazetemizle birlikte çok güzel bir takvim alacaksınız. Karikatürcü arkadaşımız Mustafa Atay tarafından hazırlanan bu takvim eminimki bir yıl boyunca duvarınızı süsleyecek.

Bu arada şunu da belirteyim. Sizlerden yogun bir şekilde gazetemizin sayfa sayısını artırmamız yönünde talepler geliyordu. Şunu belirtmekte yarar görüyorum. Gazetemiz henüz daha çok yeni ve üstelik yazı reklam dengesine dikkat etmek zorundayız. Sizde takdir edersiniz ki ücretsiz dağıtılan bir gazete olarak gelirlerimiz sadece reklama dayanmaktadır. Dolayısıyla belli bir reklam adedine ulaşmayınca sayfa sayısını artırmamız bizi zarar ettirecektir. Bizlerin zarar etmesini istemezsiniz herhalde.

Fakat şunu belirteyim biraz daha sabrederseniz önümüzdeki aylardan itibaren bizi 48 sayfa olarak görebilirsiniz. Bunun için hedefimiz Şubat ayı. Büyük bir aksilik olmazsa Şubat ayında 48 sayfa olarak karşınıza çıkacağız.

Siz bu satırları okuduğunuzda Ramazan Bayramı bitmiş olacak ama ben yine de hepinizin Ramazan Bayramını kutluyorum.

(Bu yazı 11 Ocak 2000 tarihinde yazılmış ve bir kısmı bu tarihi takip eden ilk Pazartesi günü dağıtılan Computerworld dergisinde Editörden köşesinde yayınlanmıştır.)