Bilişimdeki değişim acilen yakalanmalı

Başlığımızda kullandığımız cümle bana ait değil. Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) yeni Başkanı Rahmi Aktepe’ye ait. Ülkemizin bilişimdeki durumunu en net biçimde ifade eden bir tespit cümlesi. Ülkemizin son beş yıl içinde yaşadıklarını dikkate aldığımızda güvenlik ve toplumsal istikrarın en önemli önceliklerimiz olması kaçınılmazdı. Bunların doğal sonucu olarak sadece bilişim değil bir çok alan karar vericilerin öncelikleri listesinde alt sıralara doğal olarak düştü. Fakat bilişim diğer bir çok alan gibi fazla ihmal edilmeye çok uygun bir alan değil. Çünkü teknolojik gelişmelerin halen daha, çok hızlı olduğu ve fazla ihmal edilirse oluşacak açığın kapatılmasının zor olacağı bir alan. Dolayısıyla, kesinlikle fazla ihmal edilmemesi gereken bir alan.

Devamını oku…

TBD’nin nazik cevabı

Geçen hafta “Sosyal medya dedikleri” başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Yazımda Türkiye Bilişim Derneğinin (TBD) düzenlediği BİMY’17 (Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri) etkinliğinden hareketle sosyal medya kavramını anlatmıştım. TBD Başkanı Turhan Menteş yazımdaki eksikleri tamamlamak için samimi bir cevap göndermiş. Ben de bu seminerle ilgili bana herhangi bir davetin gelmediğini ve bendeki telefon numaralarından kendisini aradığımı fakat ulaşamadığımı belirtme gereği duyarak hocamızın cevabını kelimesi kelimesine yayınlıyorum.

Sosyal medya dedikleri

Ülkemizin en eski ve en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan TBD (Türkiye Bilişim Derneği) geçtiğimiz günlerde (15-18 Nisan 2010) bir etkinlik düzenledi. BİMY’17 (Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri) ismi verilen etkinlik belli periyotlarla sürekli düzenleniyor. Derneğin ülkemize ve sektörümüze sağladığı önemli katma değerlerden biri.

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish