Tag Archives: Satış

Netaş’ın satış açıklamasının analizi @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Netaş’ın ZTE’ye satış konusu nihayet açıklandı. KAP’a açıklama 6 Aralık 2016 sabah saat 3:20’de yapıldı. Öğleye doğru ise medya kuruluşlarına basın bülteni gönderildi. Gönderilen basın bülteninde en özet haliyle şunlar yazıyordu: “Çok uluslu bilişim çözüm ve sistemleri üreticisi olan ZTE, Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V’n portföyünde bulunan yüzde 48.04 hissesini, bağlı şirketi ZTE Cooperatief U.A. kanalıyla satın almak üzere bir anlaşmaya vardı. Toplam bedeli 101.280.539 Amerikan Doları’na denk gelen işlem, Rekabet Kurumu’nun onayına sunulacak.”

DEVAMINI OKU

Netaş satıldı @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Fazla söze gerek yok. Netaş’ın ZTE’ye satış konusu nihayet açıklandı. Sabah 3:20’de KAP’a yapılan bildiriyi buradan okuyabilirsiniz. Demek ki neymiş? Rüyalarla dalga geçilmezmiş. 😉

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (1 Aralık 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bu sabah ilginç bir rüya gördüm. 🙂 Uyandım aniden. 🙂 Benim şerle işim olmaz. O yüzden hayra yorumladım. 🙂 Bugünlerde beklenen hayırlı haberler inşallah daha fazla gecikmez. 😉

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (20 Kasım 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Öncelikle geçen hafta neden yazmadığım ile ilgili bir açıklama yapayım. Bunun aslında tek bir sebebi var: “Sizinle paylaşacağım bir şey yoktu.” Önünde arkasında bir şey aramayın. Yoksa, yine siz okurlarımız tarafından bana iletilen çeşitli sitelerde benimle ilgili atılıp tutulanlardan ve şikayet etmelerden dolayı bana yansıyan olumlu veya olumsuz herhangi bir sonuç yok. İsteyen istediğini yazabilir, istediği yere şikayet edebilir. Ben ülkemizin yasalarına ve kanunlarına aykırı bir şey yapmıyorum. O yüzden gayet rahatım. Fakat benimle ilgili çeşitli ortamlarda atıp tutanlara bir olay anlatmak istiyorum. Umarım kendilerine bir ders çıkarırlar.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (4 Kasım 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Öncelikle Netaş ile ilgili bazı notları tekrardan hatırlatayım. Netaş’ın hisselerini satmak isteyen hissedar bunu resmi olarak beyan etmiş mi? Etmiş. Alıcılarla görüşüyor mu? Görüşüyor. Bunu da resmi olarak beyan etmiş mi? Etmiş. Bu konuyla ilgili olan herkesin haberi var mı? Var. O zaman uzun vadeli, yani yatırım amacıyla Netaş hissesi alan sevgili yatırımcılar, ben ne size, ne de anlık alım satım yapanlara hissenizi ne yapacağınızı söyleyemem ki? Kararınızı kendiniz vereceksiniz.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (28 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bugün Netaş günümüz, fakat hâlâ “Bugün günlerden Netaş” değil. 🙁 “Bugün günlerden Netaş” diyeceğimiz günlerde gelecek. Ömrümüz varsa hep birlikte göreceğiz.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (23 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bu hafta yazımız iki gün gecikti. Takdir edersinizki ilgilendiğim tek konu bu değil. 😉 Netaş ile ilgili her hafta olduğu gibi çeşitli görüşmeler yaptım. Bu haftaki görüşmelerin tek farkı, siz değerli okurlarımızdan özel olarak gelen bazı bilgilerin de araştırmasını yapmamdı. Bu hafta çıkardığım sonuçtan önce bazı haberleri ve bilgileri sizlerle paylaşacağım. Sonra sonucu hep birlikte çıkartacağız.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (14 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bugünün büyük kısmını geçen hafta olduğu gibi Netaş’a ayırdım. Çeşitli görüşmeler yaptım. Hepsinden öğrenebildiklerimi şu şekilde özetleyerek sıralayabilirim.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (7 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Öncelikle affınıza sığınarak bu yazıyı haber dilinde yazmayacağımı belirteyim. Şimdi konumuza başlayalım. Sizlere söz verdiğim gibi tüm günüm Netaş ile geçti. Lafı uzatmadan edindiğim bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (23 Eylül 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin

Netaş’ın büyük hissedarı OEP Turkey Tech B.V. sahibi olduğu hisselerle ilgili olarak satışta dahil olmak üzere her türlü teklife (ortaklık, işbirliği, satış, vb.) açık olduğunu 8 Temmuz 2015 tarihinde kamuoyuna açıklamıştı. Bu bağlamda çeşitli teklifler değerlendirilmişti. Yapılan görüşmelerden bazılarında sona yaklaşılsa da nedendir bilinmez hepsi olumsuz sonuçlanmıştı.

DEVAMINI OKU
1 2
EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish