Netaş’ın satışında son gelişmeler… (1 Aralık 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bu sabah ilginç bir rüya gördüm. 🙂 Uyandım aniden. 🙂 Benim şerle işim olmaz. O yüzden hayra yorumladım. 🙂 Bugünlerde beklenen hayırlı haberler inşallah daha fazla gecikmez. 😉

Not: Yukarıda yer alan bilgiler Musa Savaş tarafından gazetecilik saiki ile genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler Musa Savaş’ın kişisel gözlem ve görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, sizlerin alım-satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Yukarıda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan Musa Savaş sorumlu tutulamaz. Ayrıca yazının altına yapılacak yorumlar yazanı bağlar, Musa Savaş sorumlu tutulamaz.

“Netaş’ın satışında son gelişmeler… (1 Aralık 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek” üzerine 24 yorum

 1. Arkadas yalanin batsin ya..Bu nasil gazetecilik, para mi aliyosun sen Netas’tan.

 2. Kazım’a cevap: Arkadaşım, kimseye yalan söylemek için bir sebebim yok. Doğrusunu biliyorsan, buyur, burası senin, sen yaz. Gazeteci olarak, Para dergisi haricinde hiç bir yerden herhangi bir para almıyorum. Hâlâ da bana inanmıyorsan neyin üstüne istersen yemin etmeye hazırım. Sen, bana hakaret ettiğin için özür dilemeye hazır mısın?

 3. Musa Bey, samimiyetinize inananlardanım. BIr gecikme mi söz konusu acaba? Yoksa her an haber düşebilir mi sizce..? Açıkçası rüyanızı gördüğünüz günün akşamı bir haber düşer ümidi vardı ama olmadı… İlginiz için teşekkür ederiz. .

 4. Selim’e cevap: Normalde haberin düşmesi gerekiyordu. Ben de neden düşmediğini bilmiyorum, araştırıyorum. Henüz kesin bir sonuca ulaşamadım. Saygılarımla.

 5. musa bey yazınızdan tüm pürüzlerin giderildiği sadece duyuru kısmının kaldığı anlaşılıyor bu doğrumu bu işe bitti diyebilirmiyiz? birde satış fiyatıyla ilgili duyumunuz varmı? ben kendi adıma emeğiniz için tşk ederim iyi akşamlar

 6. Kadir’e cevap: Evet. Bendeki bilgi her şeyin bittiği sadece duyuru kısmı kaldı şeklinde. Fiyat konusunda bir çok rakam telaffuz edilse de ağırlıklı olarak sizlerin de bildiği 10 – 12 TL aralığında yoğunlaşıyor. Bana gelen kesinlikle bu fiyat şeklindeki bilgilere bile artık temkinli yaklaşıyorum. Yani ben de yukarıda bahsettiğim aralık içinde yer alan bir fiyat var ama açıklamam doğru olmaz. Affınıza sığınıyorum. Saygılarımla.

 7. Mahmut’a cevap: Fiyat konusunda bir çok rakam telaffuz edilse de ağırlıklı olarak sizlerin de bildiği 10 – 12 TL aralığında yoğunlaşıyor. Bana gelen kesinlikle bu fiyat şeklindeki bilgilere bile artık temkinli yaklaşıyorum. Yani ben de yukarıda bahsettiğim aralık içinde yer alan bir fiyat var ama açıklamam doğru olmaz. Affınıza sığınıyorum.

 8. 10 12 aralığında satış aslında güzel rakam fakat bir diğer konu satıştan sonra hissenin yönü ne olacak 14 16 aralığına yerleşme çabası olurmu diye düşünüyorum cevap bulamıyorum

 9. Murat’a cevap: Sorunuzun cevabını çeşitli sitelerde teknik yorum yapan arkadaşlar daha doğru verecektir.

 10. musa bey allah razı olsun sizden çk sağolun haber geldi size çok minnettarım

 11. Kadir’e cevap: Ben sadece görevimi yapmaya çalıştım. Allah sizden de razı olsun.

 12. Sezarin hakki Sezar’a..Helal olsun, israr ettiniz, risk aldiniz ama bildiniz. Bana da tebrik etmek duser. Fakat, yine de yaptiginizin (borsa da hissesi olan ve satilacagi duyurulan bir sirketle ilgili kesine varan bilgiler paylasmak), gazetecilikle ilgili oldugunu hala dusunmuyorum.

 13. Kazım’a cevap: Naif üslubunuz için teşekkür ederim. Yorumunuzun son kısmı için bir kaç cevap cümlesi yazmak istiyorum. Öncelikle söylemek istediğim, bir şirketin borsaya açık olması onu diğer şirketlerden daha imtiyazlı bir hale getirmemelidir. Çünkü borsaya açılmak şirket sahiplerinin bir tercihidir ve öncelikli amacı ya şirket sahibine ya da şirkete maddi kaynak yaratmaktır. Dolayısıyla borsaya açık diye bir şirketin imtiyazı olmamalıdır. Şayet imtiyazlı davranılırsa yarın bir gün bu imtiyaz bir şekilde suistimal edilebilir. Benim öncelikli amacım gerek kurumlara gerekse de kişilere zarar vermeden kamuoyunu bilgilendirmekti. Nitekim tüm yazılarımı uygun bir zamanınızda bir daha okuyun lütfen.

  Diğer yandan benim Netaş konusunda neden yazacağımı anlatan yazımı buradan okuyabilirsiniz. Çünkü ben mükemmel değilim ama önce insanım, sonra gazeteci. 🙂

 14. Musa Bey, bu süreçte göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve emekleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Meslek hayatınızda kolaylıklar ve teşekkürler..

 15. Borsada şirket haberleri yazmak,yorum yapmak ve geleceği görebilmek zeka ve emek işidir.Musa beyi tebrik ediyorum tüm doğru tespitleri için.Ancak bir rüya daha görseniz yada istiareye yatsanız bu kan emici spek ve saz ekibi tayfası ne zaman kağıdı yukarı taşıyacak,bıktık beklemekten:)Saygılar…

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: