Çağrı merkezlerinde devrim niteliğinde dijital dönüşüm başladı

Çağrı merkezleriyle bir şekilde yolu kesişmeyen yoktur. Kimimiz şikayetçi kimimiz ise çok memnundur. Teknolojideki gelişmelerden payına düşeni alan bir sektör olan çağrı merkezlerinin dönüşümüne katkı sağlayarak onları gelecek on yılda rakipsiz şirketler haline getirecek yenilikler yolda. Son kullanıcıların hayatında son 10 yılda yaşanan dijital dönüşüm, kurumlar tarafında da ve özellikle çağrı merkezlerinde yaşanmaya başladı.

Devamını oku…

2017’nin Bilişim Trendleri

Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç ve yeni umutlar. Adettendir, biz de 2017’nin bilişim trendlerini sizler için yazalım dedik. İnsanoğlu ilgi alanına giren her şeyin geleceğini merak eder. Bizim sektör 2017’de hangi trendleri ön plana çıkaracak?

Devamını oku…

Dünyanın siber güvenlik merkezi olmalıyız

Geçtiğimiz hafta ülkemizde siber güvenlik konusunda uluslararası bir zirve yapıldı. Locard Global Cyber Security Summit adıyla gerçekleştirlen zirvenin konuk ülkesi İspanya idi. Dolayısıyla ağırlıklı İspanya’dan olmak üzere bir çok ülkeden çok değerli konuşmacılar vardı. Kimlerin gelip neler konuştuğunu zirvenin internet sitesinden (www.locard.org) bakabilirsiniz. Sizlere zirveden aldığım bazı notları ve nasıl bir sonuç çıkardığımı yazacağım.

Devamını oku…

Anlık mesajlaşma servislerinin arka planı

13 Nisan 2014 tarihli Para dergisinde yayınlanan “İletişimde yeni normalimiz” başlıklı yazımızda (sitemizde kullanılan başlık ise “İletişimin geleceği”) anlık mesajlaşma programlarının çağının başladığını yazmıştık. Bu ürünlerin kısa mesaj dediğimiz SMS’leri yakın bir gelecekte geçeceğini yazmıştık. Şimdi ise bu ürünlerin çıktığı ülkeler ve hitap ettikleri kitlelerin biraz detayına inip arka planına bakacağız. Bireysel anlık dijital mesajlaşma … Devamını oku…

İletişimin geleceği

Cep telefonlarının hayatımıza getirdiği en büyük kolaylık sürekli iletişim halinde olabilmemizi sağlamasıdır. Artık evden çıktıktan sonra cüzdanımızı bile unutsak eve dönmüyoruz fakat cep telefonumuzu unutmuşsak mutlaka dönüp alıyoruz.  Bu durum sık sık dile getirdiğimiz yeni normallerimizden sadece birisi. Cep telefonları ile hayatımıza giren bir diğer iletişim kolaylığı ise mesajlaşma. Bu durum önce kısa mesaj servisi … Devamını oku…

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish