Fal değil astroloji

“Geçtiğimiz Ay’ın 28 Ağustos‘unda olan Ay tutulması ile ilgili, Astrolojinin gizemli ve yoğun etkilerini bir eş zamanlılık ile gördük. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün, 29 Ekim doğumlu olmasının hiç de tesadüf olmadığını, Ay düğümlerinin etkisi ile kaderin gerçekleştiğine şahit oluyoruz.

Kadersel etkilerin bir Ay tutulmasında ne kadar baskın olduğunu ve sosyal potansiyellere rağmen Astrolojik kaderi değiştirmenin bazı yönleri ile ne kadar mümkün olmadığını da hep beraber yaşadık.

Bu eş zamanlılık bazılarının korktuğu gibi, yeni Cumhurbaşkanının ve yeni yönetimin ülkemizde istikrarsızlık getirmeyeceğinin bilinmesi; yenilik, toplumsal uzlaşı, laiklik karşıtlarının orta noktada buluşması ve Türkiye’nin AB’ne olan yakınlaşma sürecinin de hızla devam edeceğini göstermesi açısından önemli.

Sayın Abdullah Gül’ün doğum horoskopu ile Sayın merhum Turgut Özal’ın doğum horoskopu arasında eş zamanlılıklar bulunmaktadır. İkisinin de ekonomist olması, ikisinin de ülke yönetiminde Cumhurbaşkanlıklarından önce önemli ve güçlü görevlerde bulunması ve 31 Ekim 1989 yılında Sayın Özal’ın Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması ile Sayın Gül‘ün 28 Ağustos 2007‘de Cumhurbaşkanı seçilmesi arasında Astrolojik olumlu bir senkronizasyon bulunmaktadır.

Güneş’in tutulma derecesine paran trine yaptığı 31 Ekim 1989 günü Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi ile Sayın Abdullah Gül’ün 30 Ekim civarında önemli bir politik sınav ile karşılaşacağını ve bu sınavı atlatarak ülkemizin içindeki karşıt grupların tek bir düşünce, tek bir zihniyette olaylara bakış ve tek elden güvenilir bir yönetim şekline getirmek için de büyük ama çok büyük fırsatlar ile karşılaşacağımızı göstermesi açısından önemlidir.

Bu etkiler altında Eylül ayı içinde, Türkiye’nin kredi puanının yükseleceği görülmektedir.”

Yukarıdaki paragraflar bir dostumun gönderdiği “Eylül Mundalini” isimli 8 sayfalık bir dokümandan alınmıştır. Dokümanın tamamını okuyunca alt üst oldum. Merak ettim söz konusu yazının kaynağına (www.astrologyanalyst.com) gidip inceledim. Etkilenmedim diyemeyeceğim. Etkilendim. Fakat şunu da belirtmek istiyorum. Ben fala inanmayan ve astrolojiyi de falla aynı kategoride değerlendiren bir insanım. Dolayısı ile hala temkinli yaklaşmakla birlikte fal ile astrolojinin aynı kategoride olmadığı yönünde bir düşünce de kafamda yerleşmeye başlamadı değil.

(Bu yazı 9 Eylül 2007 tarihinde yazılmıştır.)

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: