Hayat…

wp-image-783686107jpg.jpgFotoğrafıma bakınca ne düşündünüz? Hadi ben size söyleyeyim. Çok dertsiz ve kalender duruyorum uzaktan bakınca değil mi? Hadi biraz yaklaştırın fotoğrafı. İlginç değil mi? Sanki biraz durgun… Belki biraz da huysuz. Neden diye sormayın. Çünkü, kuytu yaralarımı görmeden, saklı duygularımı bilmeden anlayamazsınız bu durgun huysuzluğumu.

Peki, biter mi bu durgun huysuzluğum? Bitebilir tabii ki… Çaresi var. Sarabilirsem kuytu yaralarımı ve açabilirsem saklı duygularımı sadakatinden şüphe duymayacağıma… Biter. Yapabilirsem biter.

Hayat, o kadar ilginç bir varlıktır ki… Duyguları yoktur hayatın. Herkes için acayip oyunları vardır ve herkese başka başka sunar. Kahpe tuzaklarını başka başka kurar. Geçmişin hesabını başka başka sorar. Ve… Herkesi başka başka yorar. Kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Çünkü, duyguları yoktur hayatın. Acımasızlar diyarının sultanıdır.

Ne oldu? Bir anda benimle ilgili tüm düşünceleriniz değişti şimdi değil mi? Derdimi paylaştım sizlerle… Güçsüzün tekiymişim ben de. Resmen şu an çaresizlik içinde dertten ağladım sizlere. Demek ki ben de etten ve kemiktenmişim.

Ve… Unutmayın. Hayat, tercihler ve o tercihlerin bedelleri üzerine kuruludur.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: