Netaş’ın ZTE’ye satışıyla ilgili imzalar ne zaman atılacak? @UDHB @NetasTR @btkbasin

Bu rüyalar yüzünden kaliteli uyku uyuyamıyorum. 🙂 Yine rüya gördüm. 🙂 Gördüklerimi yazıp hemen yatayım en iyisi. 😉

İlgili herkesin bildiği gibi Netaş’ın satış hikayesinde geldiğimiz noktada önümüzde iki soru duruyor. İlk soru “İmzalar ne zaman atılacak?” şeklinde. Diğer soru da “Satıldığı halde Netaş’ın hisse fiyatları neden yukarı doğru hareket etmiyor?” diye soruluyor.

Önce birinci soruya cevap vereyim. Rüyamda gördüm. 🙂 Bu ayın son günleri ile Şubat’ın ilk günlerinin kesiştiği hafta. Yani, 30 Ocak – 5 Şubat haftası. 😉 Tam olarak hangi gün olduğunu da rüyamda gördüğümde sizlerle paylaşacağım. 🙂

Şimdi gelelim ikinci sorunun cevabına… İkinci sorunun cevabı, ZTE’nin Hong Kong Borsasına 6 Aralık 2016 tarihinde gönderdiği bu dokümanda yatıyor. Benden çevirmemi beklemeyin. Eminim çeşitli sitelerde bunun Türkçesi vardır. Yoksa da biri hayrına sorunun cevabı olan bölümün çevirisini yorum olarak yapsın.

Hadi bakalım… Kolay gelsin. 🙂

Not: Yukarıda yer alan bilgiler Musa Savaş tarafından gazetecilik saiki ile genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler Musa Savaş’ın kişisel gözlem ve görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, sizlerin alım-satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Yukarıda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan Musa Savaş sorumlu tutulamaz. Ayrıca yazının altına yapılacak yorumlar yazanı bağlar, Musa Savaş sorumlu tutulamaz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Microsoft, Yahoo’yu niçin istedi ve neden reddedildi?
Netaş’ın satışında son gelişmeler… (23 Eylül 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin
5 Comments
 • Musa Savaş
  Oca 29,2017 at 22:50

  Selda’ya cevap: Rüya görmedim ama bugün yazdım. 🙂

 • Musa Savaş
  Oca 29,2017 at 22:46

  Ahmet’e cevap: Güncellenmiş yazıyı bugün yazdım. Tüm sorularınızın cevabını ilerleyen zaman içinde yazacağım yazılarda bulacaksınız. Lütfen tekip edin.

 • selda
  Oca 29,2017 at 13:31

  Musa bey imzanın hangi gün atılacağına ilişkin rüya gördünüz mü. Niyetlenip bu gece görürseniz sevinirim

 • ahmet
  Oca 21,2017 at 20:21

  selamlar Musa bey daha önceki yazınızın birinde imzanın musanip bir zamanda uzt duzey yoneticiler tarafından atılacagı ve imza gununun birkac gun oncesinde duyuru yapılacagını soylemistiniz.bu konuda yeni bir malumatınız varmı.turkiye ve zte tarafından kimlerin katılacagı konusunda bilgiye sahipmisiniz.saygılar.

 • metin
  Oca 9,2017 at 19:01

  Musa bey,Netasın satış sürecindeki gelişmelerde verdiğinz bilgilerden dolayı size kendi adıma teşekkür ederim.Rekabet kurulunun onayından sonra devir işlemleri Migrosta 6 gün,geçen ay satılan polisan boyada 10 gün almıştı.Fakat verdiğiniz tarihlere gore Netasta bu süre 30 gün üzerinde olacak.Bu 30günü aşkın süre normal prosüdür gereğimi yoksa ozel bir nedeni varmı?Eger sordugum soru bilginiz dahilinde ise cevabınız için şimdiden tesekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: