Netaş’ın ZTE’ye satışıyla ilgili imzalar ne zaman atılacak? @UDHB @NetasTR @btkbasin

Netaş’ın ZTE’ye satışıyla ilgili imzalar ne zaman atılacak? @UDHB @NetasTR @btkbasin

9 Ocak 2017 5 Yazar: Musa Savaş

Bu rüyalar yüzünden kaliteli uyku uyuyamıyorum. 🙂 Yine rüya gördüm. 🙂 Gördüklerimi yazıp hemen yatayım en iyisi. 😉

İlgili herkesin bildiği gibi Netaş’ın satış hikayesinde geldiğimiz noktada önümüzde iki soru duruyor. İlk soru “İmzalar ne zaman atılacak?” şeklinde. Diğer soru da “Satıldığı halde Netaş’ın hisse fiyatları neden yukarı doğru hareket etmiyor?” diye soruluyor.

Önce birinci soruya cevap vereyim. Rüyamda gördüm. 🙂 Bu ayın son günleri ile Şubat’ın ilk günlerinin kesiştiği hafta. Yani, 30 Ocak – 5 Şubat haftası. 😉 Tam olarak hangi gün olduğunu da rüyamda gördüğümde sizlerle paylaşacağım. 🙂

Şimdi gelelim ikinci sorunun cevabına… İkinci sorunun cevabı, ZTE’nin Hong Kong Borsasına 6 Aralık 2016 tarihinde gönderdiği bu dokümanda yatıyor. Benden çevirmemi beklemeyin. Eminim çeşitli sitelerde bunun Türkçesi vardır. Yoksa da biri hayrına sorunun cevabı olan bölümün çevirisini yorum olarak yapsın.

Hadi bakalım… Kolay gelsin. 🙂

Not: Yukarıda yer alan bilgiler Musa Savaş tarafından gazetecilik saiki ile genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler Musa Savaş’ın kişisel gözlem ve görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, sizlerin alım-satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Yukarıda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan Musa Savaş sorumlu tutulamaz. Ayrıca yazının altına yapılacak yorumlar yazanı bağlar, Musa Savaş sorumlu tutulamaz.