Olağanüstü Genel Kurul 25 Ocak 2019’da…

Dün ve bugün Türk Telekom’da üst düzeyde yapılan değişiklikleri her yerde okudunuz. Tekrara girecek değilim. Gönül isterdi ki bunları ilk ben yazayım. Fakat ilk yazmakla iyi gazeteci olunmuyor. Önemli olan doğru yazmak. Bazı zamanlarda bazı konuların ve kararların resmi olarak açıklanmasını beklemek gerekir. Diğer türlü başta ilgili kurum olmak üzere bir çok kişiye zarar verebilirsiniz. Ben kendi tecrübelerimle edindiğim yolda yürümeye devam edeceğim.

Gelelim açıklanan bilgilere. Bu bilgilerden en dikkat çekici olanı hisselerin devrinin gerçekleşmiş olması. Çünkü; bu durum Türk Telekom’un bundan sonraki yol haritasında önünü açarak daha uzak geleceği, daha sağlıklı görmesini sağlayacak.

Diğer yandan, insanlar çeşitli görevlere gelirler ve giderler. Bunun bir önemi yok. Önemli olan o kurumda bıraktığınız izlerdir. Bunu da herkese tarih gösterir. Çünkü, tarih her şeyi eksiksiz not eder ve tarihin unutmayan bir hafızası vardır.

Benim öngörüm, 25 Ocak 2019 tarihinde yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’a kadar Türk Telekom’da C Level dediğimiz kademe başta olmak üzere bir çok kademede ciddi değişiklikler olacağı yönünde. Çünkü, Olağanüstü Genel Kurul ile yapılan tüm değişiklikler nihayetlendirilmiş olacak. Sonrasında da Türk Telekom tamamen işlerine odaklanacak.

Tüm bunlar iyi mi olacak, yoksa kötü mü olacak, takip edeceğiz. Fakat, hiç bir yönetici işler kötü gitsin diye değişiklik yapmaz. Kimse vereceği kararların sonuçlarını kesin olarak bilemez. Her zaman yanılma payı vardır. Ümidimiz Türk Telekom’un daha iyiye gideceği yönünde.

25 Ocak tarihine daha bir ay var. Unutmayın, öngörü içinde beklentiyi de barındırır. Dolayısıyla ben, sizlerin öngörülerini merak ediyorum. Sizce bu bir ay içinde Türk Telekom’da kimler ve neler değişir? Yorumlarınızı bekliyorum. 🙂

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
EHABS ihalesi neden şimdi yapılmamalı? @tcudhb @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @Avea
Yönetim Kurulu Toplantısı 30 Ocak 2019’da…
12 Comments
 • Musa Savaş
  Oca 21,2019 at 22:42

  Ahmed’e cevap: Peki. 🙂 Yazdım. 😉

 • Ahmed
  Oca 21,2019 at 20:51

  Musa abi, hala bekliyoruz.. acaba bugünde yokmu bir yazı diye, sabırsız okurlarını çok bekletme.. ;p

 • Musa Savaş
  Oca 16,2019 at 23:53

  Ahmed’e cevap: Yazmak zor değil. Doğru zamanda yazmak zor, hem de çok zor. 28 yıl oldu ama hâlâ gazeteciliği öğrenmeye çalışıyorum. Yaşlanma konusuna gelince; “Her canlı bir gün yaşlanacaktır.” 🙂

 • Ahmed
  Oca 16,2019 at 23:48

  Yaşlanmışsın be musa abi 🙂
  Şimdiye kadar yeni yazını çoktan yayınlamıştın, bizde kendimizce yorumlar yapmış idik.. nerde o eski günler 🙂

 • Ahmed
  Oca 12,2019 at 22:19

  M.B kim yaw 🙂

 • Kemal gelenbi
  Oca 10,2019 at 18:41

  M. B adı CEO luk için geçiyor . Yüksek ihtimal de oldu. Hayırlı olsun

 • Ahmed
  Oca 9,2019 at 20:26

  Heralde musa abi kesin ve net bilgiyi henüz alamamış yoksa çoktaaan yazıya dökmüştü herşeyi… Musa abi can dır ..

 • Kemal gelendi
  Oca 4,2019 at 23:12

  Musa bey , 25 Ocak ta neler olacak , çok değişiklik olacak mı?

 • Kemal Aracı
  Ara 28,2018 at 10:06

  Dün KAP da yapılan acıklamaya göre 3 YK üyesi görevlerinden istifa etmiş ancak ayrılanlardan bir tanesi vekaleten ayrılan baska bir ismin yerine atanmış. Buna ek olarak Pazartesi (24.12.2018) Innova’da cok sayıda C levelda işten ayrılmış. Gene Innova’da kritik bazı departmanların kapatılması gündeme gelmiş. Sizce bu gelişmeleri TT de teknoloji, IK, Pazarlama vb. departmanlarının hepsinde henüz tamamlanmayan organizasyonel yapılanmanın yeniden yapılacağı yönünde okumak doğru olur mu? sizin fikirleriniz nedir?

 • Ahmed
  Ara 23,2018 at 00:45

  Abi söylemişsin öngörünü zaten c level değişecek diye… isimlere takılmaya gerek yok
  Sen bu işi biliyorsun 🙂 arkasından d level gelir.. çünkü bu isin matematiginde c, d’yi götürür. 🙂

 • Musa Savaş
  Ara 22,2018 at 17:38

  Sedat’a cevap: Ünvanları İngilizce’ye çevrildiğinde CEO, CTO, CFO… vb. olan, yani C harfi ile başlayan, ülkemizde ise büyük kuruluşlarda genelde GM ve GMY’lere dağıtılan ünvanlara C Level deniyor.

 • Sedat
  Ara 22,2018 at 17:28

  Abi C level ne demek ? Gmy, direktör, grup müdürü, müdür vs ünvanlardan hangisi oluyor ?

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: