Paul Doany’nin Türk Telekom’daki stratejisi ne olacak? @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Baştan söyleyeyim. Paul Doany’nin Türk Telekom’daki stratejisinin bütününü henüz bilmiyorum. Öğrenebildiğim iki tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Birinci stratejisi;  daha önce yatırım yapılan ve/veya Türk Telekom bünyesine katılmış olan şirketlerin önünü açıp, onları büyütmek olacak. Neden mi? Çünkü Türk Telekom, içinde bulunduğu sektörün ve kendisinin tabii olduğu regülasyonlar çerçevesinde büyüyecek. Başka bir şansı yok. Regülasyonların elverdiği ölçüde karlılığını koruyacak veya artıracak. Fakat iştiraki olan şirketlerin hepsinin önü çok açık. O şirketlerin önündeki fırsatlar, her türlü kararın kamunun karar vericilerinin iki dudağı arasında olduğu telekom sektörünün önündeki fırsatlardan daha fazla.

İkinci stratejisi ise istihdam edilen personel sayısındaki düzenleme. Biliyorum ki herkes bunu merak ediyor. Şöyle söyleyeyim, Paul Doany taşraya dokunmayı pek planlamıyor. Yani çalışan sayısında yapılacak tenkisat genel olarak şişkin olan merkezlerde yapılacak. Daha net söyleyeyim; ağırlıklı olarak genel merkezlerde (İstanbul ve Ankara) olacak.

Şimdilik bu kadar. Öğrenmeye devam ettikçe de sizlerle paylaşacağım.

“Paul Doany’nin Türk Telekom’daki stratejisi ne olacak? @UDHB @btkbasin @TurkTelekom” üzerine bir yorum

  1. Btk ve altyapı regulasyonlarından dolayı Paul Doany geliri azalan sabit alanda yatırım yapmak istemiyor. Turkcell’de belirttiğiniz gibi altyapı konusunda geri çekildiği için oturduğu pozisyon açısından haklı görülebilir. Ancak elinde tuttuğu kurumsal müşteri kitlesi için ödeme sistemleri gibi çok büyük fırsat alanları var. Keşke ulaşıp anlatabilme fırsatı olsa.

    İkinci strateji ile ilgili olarak 7 kasımdaki yazınızda 8 kasımda merkez operasyonları için düşünüldüğünü belirtmiştim. Yaklasık 40 gün sonra da olsa doğrulanmak güzel.

    Sizin öngörlerinizi önemsiyoruz. Yazı için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: