Türk Telekom’da atamaların açıklanması neden gecikti? @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

19 Ekim 2016 Çarşamba günü yapılan Türk Telekom toplantısından sonra açıklanmasını beklediğimiz atama kararları neden gecikti? Dün hep bu sorunun cevabını aradım. Öğrendiklerimi paylaşmadan önce o günle ilgili önemsiz bir detayı paylaşayım. Yönetim Kurulu öğleden önce toplanmış olsa da Türk Telekom ile ilgili gündem maddelerini öğleden sonra görüşmeye başlayabilmiş. Öğleden önce bir ihtimal AVEA ve TTNET ile ilgili gündemleri görüşmüş olabilirler.

Sorumuzun beş tane cevap şıkkı var. 🙂 Buyrun bulmacayı hep beraber çözelim. Her şeyi benden beklemeyin… 😉 Doğru cevabı verenlere kahveler benden. 🙂

a) Atamalarla ilgili hiç bir karar almadılar.

b) Bugün açıklanır. Geçen sefer de böyle olmuştu.

c) Paul Doany’ye özellikle yeni organizasyon yapısı üzerinde biraz daha çalışması söylendi. Ü.Ö’yü (bir önceki yazımızın yorumlarında verdiğimiz cevaplarda bahsettiğimiz sürpriz) unutma diye belirtildi.

d) Atamalar ve yeni organizasyonla ilgili alınan kararlar teamüller gereği önce ilgili Bakana (örneğin bugün) sunulacak. İlgili Bakan da (örneğin hafta sonu) yine teamüller gereği Başbakana sunacak. Dolayısıyla hafta başı açıklama yapılacak.

e) Diğer… (Lütfen siz yazın)

“Türk Telekom’da atamaların açıklanması neden gecikti? @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin” üzerine 28 yorum

 1. her kademesinde devletin nefesini hissettiğiniz böyle bir şirket için cevap d olmalı

 2. C şıkkı. Ü.Ö’nün çalışılan organizasyonda olmaması nedeniyle tekrar çalışma yapılması istendi. MAA için teyit alınması bekleniyor demiştim önceki yazı yorumumda, MAA yerine ÜÖ’nün CSO olması bekleniyor.
  Kahvenizi içerim Musa Bey 🙂

 3. A ve C birlikte.Organizasyon öyle karışık ki kimse işin içinden çıkamıyor.Paul bey için üzülmemek elde değil.Şu bir gerçek ki çok can yanacak.

 4. İş yapıp adam gıbı calısanlar gıderken bazıları hala nasıl duruyor cok ılgınc.

 5. AYNEn Orçun onat bey de ayrıldı,anlaşılan tüm ayrılması beklenen kişilerle pazarlıklar devam ediyor, gönderilecekler tamamlandığında Yeni gelenler açıklanacak.

 6. Kap’a aciklama yapildi hala kisaltmalarla yaziyorsunuz. Musa bey ne hale soktunuz okurlarinizi

  Sadece orcun ornatin ayrilmasi ve duyurulmasi ne anlama geliyor acaba fikri olan varmi?

 7. Çok ilginç gerçekten.Açık öğretim mezunu T.D hala çalışıyor ve sağa sola racon kesiyor niteliksiz adam.T.D nin verdiği her bayilik sorgulanmalı çünkü akrabaları her yeri kaplamış.Adamı Y.K yı Grup Müdürü yaptılar sonra apar topar attılar bu adam T.D nin en yakın adamlarından olduğu söyleniyordu ve yaptığı yolsuzlukların Telekom’un İç Denetiminde raporlu olduğu da söyleniyor.Sırf bu yüzden T.D nin işine son verilmeliydi ama hala kollanıyor!Bunun yanında;BT Pazarlama biriminin şikayetlerine rağmen kollanıyor.Kendisinin eski şirketinde Uzmanken Telekomda Direktörlüğe sıçradığı, tek anladığı işin boş boş konuşmak olduğu söyleniyor!Sağa sola ben iyi insanlar alıyorum diyen kişi, Putinin halkına olan düşkünlüğünü,içip gezen araçlarına el konulan personellerini nasıl izah edeceksiniz!!!

  Yerlerinden ettiğiniz,ekmeği ile oynadığınız adamların hakları yakanızı bırakmayacak!Ülkere dönecekleri söyleniyor millet zaten ülker de yemek istemiyordu markadan nefret etmeleri için yeter neden!

  Ama Ülker gibi Global bir şirketi boşboğaz ve Harvard mezunu T.D gibi adamlar kurtarır ve Ülker bir kaç ülke şirketi olmaktan iyice dünya şirketi olur;)

 8. Konuyla alakasız gorunse de sormak ıstıyorum; TT de ise kabul olmus baya bir bekleyen insan var. Ust yonetimin imzasindan gecmesini bekliyoruz. Ama goruyoruz ki ust yonetimin basina neler geldigi ortada 🙂 Acaba bu kadar bekleyen magdur issiz icin sizce bu alimlarin onaylanmasi ne zaman sira gelir? Yeni gelen yoneticiler ilk is bekleyen evraklari mi imzalar? Inanin oyle bir donemki herkese dokunuyor ucu. Ulkemiz icin devletimiz icin hayirlisini temenni etmekten sabirla beklemekten baska elimizden bisey gelmiyor. Sayin Musa bey basta olmak uzere, siz degerli yorumcularin goruslerini alirsak cok seviniriz.

 9. Bence musa denilen şahsiyet hiçbir şey bilmiyor. Sıradan bir şirket çalışanının bile bildiği şeyler ve yaptığı yorumlar bunlar. Üfürükten teyyare selam söyle o yâre sayın musa…

 10. Musa Bey;
  Yeni yazı Pazartesi sabahı geliyor mu ?
  Soruların cevabını bulması yakın mı ?

 11. Cağlar’a cevap: Bu konu ile ilgili henüz bir bilgim yok. Olduğunda paylaşırım. Bilgisi olanlar da burada paylaşırsa yayınlarım.

 12. Tarık’a cevap: Açıklamasını az önce yayınladığım yazıda yaptım.

 13. Xx’e cevap: Yalandan da olsa bir isim yazamayan seni, vicdanına havale ediyorum.

 14. Sadık’a cevap: Pazartesi sabahı yazı yok. Sorular cevap bulmaya başlarsa belki akşama.

 15. Departman müdürlerine kadar asisst’e geçirmek için bir proje tasarlandığı söyleniliyor ve grup müdürlerinin konumunda düşüş gerçekleştirileceği hemen hemen herkesin dilinde 🙂 yönetimde değişiklikler devam ediyor paul bey devlet tarafından göreve getirildi 🙂

 16. Sormak istiyorum;
  Emin olmadığın hakkında bilgin dahi olmayan konularda sırf kulaktan dolma bilgiler ile nasıl bu paylaşımları nasıl yapar. Bir insanın Açık Öğretim mezunu olması kötü bir şeymi? sırf bu ülkede odtü lü itü lü lermi iyi yönetici olur. Bir insan Aof mezunu olması iş bilmemesi yada başarılı olmaması anlamına gelmemeli. Bir zamanlar bu ülkede sırf imam hatipli olduğu için muhtar bile olamaz denilen insanlar vardı hamdolsun şimdi ülkeyi yönetip diğer ülkelere adamlık öğretiyor racon kesiyor.

  TD konsunda çok fazla bilgim olmadığı için onu savunacak değilim. Yalnız BT hakkında bir kaç kelam etmek isterim.

  BT sitemli çalışmaları ile bu şirketin boşuna harcanan binlerce lirasının kasadan çıkmasını önlemiştir.
  İnsana insan olduğu için değer veren bir yöneticidir. onlarca ekip arkadaşı yetiştirmiştir ve bu şirkette bağlılıklarını arttırmıştır.Eski şirketinde uzman olan binlerce yönetici var sahada önemli olan oturduğun koltuğun , çalıştığın şirketin hakkını vermek. Bildiğim kadarı ile şirketin tüm departmanları ile sorunsuz çalışan nadir yöneticilerden biri.

  BT şirketteki tüm konulara vakıf kendini iyi yetiştirmiş ender yöneticilerden biri.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: