Türk Telekom’da Değişiklikler Devam Ediyor

Türk Telekom’da bir süre önce başlayan üst düzey değişiklikler devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü (13 Aralık 2019) yapılan bu yılın son Yönetim Kurulu toplantısının sonuçlarını bu hafta görmeye başladık.

Bugün akşam saatlerinde Türk Telekom tarafından KAP’a yapılan açıklamada değişikliklerin bir kısmı duyuruldu. KAP açıklaması şu şekildedir:

“Şirketimizin sürdürülebilir büyüme stratejine daha etkin hizmet etmek amacıyla üst yönetim yapımızda 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olmak üzere aşağıdaki değişiklikler gerçekleştirilmiştir.

Şirketimizde sinerjilerin arttırılması, portföyümüzün stratejik ürün ve platformlarla genişletilmesi; bu sayede Türk Telekom değer zincirinin zenginleştirilmesi amacıyla, “Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı” ile “Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı” birimleri konsolide edilerek, “Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı” pozisyonu oluşturulmuştur.

Şirketimiz “Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı” pozisyonuna, 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak olan Fırat Yaman Er’in yerine aynı tarih itibarıyla Barış Karakullukçu atanmıştır.

Şirketimiz “Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı” Ramazan Demir şirketimizden ayrılma kararı almıştır.

Türk Telekom olarak müşterilerimize sağladığımız değeri arttırmak amacıyla Şirketimiz “Satış Genel Müdür Yardımcılığı” pozisyonu “Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcılığı” ve ” Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı” olarak yapılandırılmıştır. “Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı” pozisyonuna 1 Ocak 2020 itibarıyla Burak Ersoy atanmıştır.”

Ayrıca Türk Telekom International’de de bir atama oldu. Ticari Genel Müdür Yardımcılığı görevine İsmail Bütün atandı.

Ayrılanlara yeni hayatlarında, atananlara ise yeni işlerinde başarılar diliyoruz.

Not: Beş hafta kadar Yönetim Kurulu toplantısı yapılmayacak. Fakat haftalık olarak yapılan istişare toplantıları devam edecek.

“Türk Telekom’da Değişiklikler Devam Ediyor” üzerine 3 yorum

 1. Musa bey,

  Tabii mahzuru yoksa soruyorum, çünkü her soruya cevap vermek haliyle her zaman doğru olmayabiliyor.

  Bu değişiklikler acaba Ü. Ö’ye dönük, kendisinin takdiri kararlar mıdır, yoksa kendisinin üstü taraflardan verilen kararlar mıdır? Soruyorum zira 3 sene evvel de bu konuda daha üstlerle P. D. arasında pazarlık söz konusu olduğunu belirtmiştiniz.

  Bu isim değişikliklerinin haricinde organizasyon yapısındaki değişiklikler beni organizyon sadeliği ve verimliliği konusunda endilelendiriyor.

 2. Musa Bey sayfanızı uzun yıllardır takip ederim. Zaman zaman yorumlarda yazdım. Bu sefer sizi eleştirmek için yorum yazıyorum.
  Önceki yıllarda gerçekten haber değeri olan bilgileri günler öncesinden yazardınız. Bir çoğu da doğru çıkardı. Bazı yazılarınızın altına yüzlerce yorum gelirdi. Fakat son 2 yıldır sadece KAP’a yapılan açıklamaları tabiri caizse kopyala yapıştır şeklinde haber yapıyorsunuz. Sürekli bomba haberler yapacağınız beklentisi yaratarak bunu yapıyorsunuz.

  Sayfanızın hit lerini szi biliyorsunuz. Ben ise yazılarınızın altına yapılan yorum adetlerine bakarak eskiye nazaran ne kadar ilgi çekmeyen yazılar olduğunu üzülerek görüyorum.

  Benim beklentim bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Bir başka ifade ile dolu dolu, bilgi, yorum ve “KULİS” paylaşan Musa Savaş Bey’in geri dönmesi. Bunun ne kadar mümkün olabileceğini de size sormak isterim ???

 3. Yalçın’a cevap: Yalçın bey, eleştiriniz için teşekkür ederim. Geç cevabım içinse özür dilerim. Uzun zamandır hastayım. Geçen haftaki Türk Telekom toplantısı ve akşamındaki EGD gecesine ise kendimi zorlayarak katıldım. Son iki yıldır Türk Telekom konusundaki yazılarımı KAP açıklamasından sonra yazmamın sebebi şudur. Alınan kararların KAP’ta yayınlanması bir kaç günü buluyor. Bunun nedenleri, niçinlerini ve bu süre içinde kararların değiştirilmesi yolundaki etkiler olup olmadığının kararını size bırakıyorum. Kararların alınmasında KAP’ta yayınlanmasına kadar geçen süreçte tahminimce ilgililer arasında yüzlerce telefon görüşmesi oluyor. Belki de bazı kararlar değişiyor. Bilemeyiz. Dolayısıyla spekülasyona yol açıp ters köşeye yatmaktansa beklemeyi tercih ediyorum. Şimdilik bu yöntem bana daha doğru gibi geliyor. Sizi üzdüğüm için üzgünüm. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum, çalışacağım.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: