Türk Telekom’da Değişiklikler Devam Ediyor

Türk Telekom’da Değişiklikler Devam Ediyor

17 Aralık 2019 3 Yazar: Musa Savaş

Türk Telekom’da bir süre önce başlayan üst düzey değişiklikler devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü (13 Aralık 2019) yapılan bu yılın son Yönetim Kurulu toplantısının sonuçlarını bu hafta görmeye başladık.

Bugün akşam saatlerinde Türk Telekom tarafından KAP’a yapılan açıklamada değişikliklerin bir kısmı duyuruldu. KAP açıklaması şu şekildedir:

“Şirketimizin sürdürülebilir büyüme stratejine daha etkin hizmet etmek amacıyla üst yönetim yapımızda 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olmak üzere aşağıdaki değişiklikler gerçekleştirilmiştir.

Şirketimizde sinerjilerin arttırılması, portföyümüzün stratejik ürün ve platformlarla genişletilmesi; bu sayede Türk Telekom değer zincirinin zenginleştirilmesi amacıyla, “Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı” ile “Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı” birimleri konsolide edilerek, “Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı” pozisyonu oluşturulmuştur.

Şirketimiz “Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı” pozisyonuna, 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak olan Fırat Yaman Er’in yerine aynı tarih itibarıyla Barış Karakullukçu atanmıştır.

Şirketimiz “Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı” Ramazan Demir şirketimizden ayrılma kararı almıştır.

Türk Telekom olarak müşterilerimize sağladığımız değeri arttırmak amacıyla Şirketimiz “Satış Genel Müdür Yardımcılığı” pozisyonu “Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcılığı” ve ” Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı” olarak yapılandırılmıştır. “Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı” pozisyonuna 1 Ocak 2020 itibarıyla Burak Ersoy atanmıştır.”

Ayrıca Türk Telekom International’de de bir atama oldu. Ticari Genel Müdür Yardımcılığı görevine İsmail Bütün atandı.

Ayrılanlara yeni hayatlarında, atananlara ise yeni işlerinde başarılar diliyoruz.

Not: Beş hafta kadar Yönetim Kurulu toplantısı yapılmayacak. Fakat haftalık olarak yapılan istişare toplantıları devam edecek.