Türk Telekom’da Paul Doany’nin ikinci dönemi başladı (3 Ekim 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

Dün akşam saatlerinde Türk Telekom ile ilgili tarafıma bazı bilgiler ulaştı. Doğrulatmak zaman aldı. Doğrulatabildiklerimi paylaşıyorum.

Türk Telekom’un İstanbul binasında bugün (3 Ekim 2016) saat 10:00’da Yönetim Kurulu toplantısı yapılacak. Toplantının gündemi Genel Müdür Yardımcılarının atanması ve yeniden yapılanma. Atamaların topluca mı yoksa zamana yayılarak mı yapılacağı sorusunun cevabını henüz netleştiremedim. Toplantıdan sonra cevabımızı alacağız. Öğrenebildiğim kadarıyla yarın en az iki kişinin ataması var. Bunlar C.D. ve Ş.K. Beni şaşırtan ise bu zamana kadar bana gelen bilgilerde benim bildiğim bazı gerekçeler yüzünden Ş.K’nın şansını kaybettiği yönündeydi. Benim için sürpriz oldu. Diğer yandan C.D. ise tekrardan Türk Telekom’a dönmüş olacak.

Daha önce yazdığım yazılardaki öngörüm, Paul Doany’nin bu atama ve yeniden yapılanma konularını, almakta olduğu birifinglerden sonra yapacağı şeklindeydi. Bunun içinde en az iki hafta, belki üç hafta demiştim. Bir hafta erken başlıyor her şey anlaşılan. Ne diyelim? Tüm Türk Telekom ailesine ve ülkemize hayırlı olsun şimdiden.

Toplantıyı ve sonuçlarını gün boyu izlemeye çalışacağım.

“Türk Telekom’da Paul Doany’nin ikinci dönemi başladı (3 Ekim 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin” üzerine 16 yorum

 1. Benim güzide memleketime hayırlı olur inşaallah, kim gelirse gelsin yeter ki, adaletli ve hakkaniyetli biri olsun yaptığı işlerde ülkemizin menfaatleri icin çalışan biri olsun..

 2. Bu şimdi habercilik mi? Ad soyad yazmıyorsunuz anladık da, insanları neden tövmet altında bırakıyorsunuz?? Yok süprizmişte yok olmayacaktı da olacakmışda… Baştan beri takip ediyorum, yazılarınız hep ya tutarsa şeklinde… Bence yazmanızın bir anlamı yok. Bir şeyler açıklanırsa ona yorum yapın artık. Onun dışında gereksiz metinlerle vatandaşı da meşgul etmeyin.

 3. Osman’a cevap: Osman bey, şayet gazeteciyseniz ve bana öğretecek bir şeyleriniz varsa sizden öğrenmeye hazırım. Şayet gazeteci değilseniz bana ayar vermeye kalkmak haddiniz değil. Bu benim tarzım. Beğenmiyorsanız okumazsınız. Lütfen siz de beni meşgul etmeyin.

 4. Özür dilerim! Siz Marketten süt aldığınız da bozuk çıktığında markete kızdığınızda marketçi size siz sütçümüsünüz diye çıkışıyor mu? Gazeteci değilim ama her gazeteciyim diyeni de eleştiririm. İşine geliyosa oku falan zaten sizin gazeteci olmadığınızı gösterir hareketler…

 5. Osman’a cevap: Osman bey, öncelikle verdiğiniz örnek konumuza uygun değil. Bir sütün bozuk olup olmadığını anlamak için sütçü olmaya gerek yoktur. Bunun için özel bir eğitim almanız veya mandıralarda yıllarca çalışmanıza da gerek yoktur. Gazeteci olmak için ise iki yol vardır: Ya mektepli (okulunu okuyarak), ya da alaylı (ustaların yanında işi yaparak) dediğimiz yollardan biriyle yetişerek gazeteci olursunuz.

  1983’te bilişimle tanışan, 1990’dan beri bilişim gazeteceliği yapan biriyim. Dolayısıyla yaptığım işi eleştiren kişide benden daha iyi bir formasyona sahip olmasını beklemek en doğal hakkım.

  Diğer yandan; ben okurlardan gelen eleştirilere kızmam. Kızdığım şey eleştirideki üsluptur.

  Son olarak; her gazeteciyim diyeni eleştirebilecek yetkinlikte kendinizi görüyor ve hâlâ laf sokmaya çalışıyor olduğunuza göre, siz de okur değil klavye delikanlısı olmalısınız.

  Saygılarımla.

 6. Uzun zamandır sizi takip eden bir TT çalışanı olarak tespitlerinizi önemsiyorum.Umarım son gelişmelerden sonra hem ülkemiz hem TT çalışanları için memnuniyet arttırıcı gelişmeler olur.Toplantı sonrası açıklamaları ve sizin de tespitlerinizi beklemekteyiz

 7. Murat’a cevap: Teşekkür ederim. Sabah 10:00’da ertelenip saat 13:00’de başlayan toplantıdan saat 17:30’da bazı Yönetim Kurulu üyeleri ayrıldı. Diğerleri hâlâ görüşmeye devam ediyor. Ben de bekliyorum.

 8. teşekkürler,
  Satış Tarafı ile ile gelişmeler çok fazla kişiyi etkilediği için merak uyandırıyor

 9. Devam ettiği bilgisi ne kadar doğru?? Bu saate yönetim uzamaz gibi…

 10. Selim’e cevap: Saat 21:30 gibi çıkmışlar. Bilgi toplamaya çalışıyorum. Fakat saat çok geç takdir edersiniz. 🙁 Bir bilgi gelirse saat kaç olursa olsun sizlerle paylaşacağım. Fakat diğer yandan bizlerinde uyuması gerek. İyi geceler. Bence sizler de yatın.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: