Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (19 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (19 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

19 Eylül 2016 16 Yazar: Musa Savaş

Türk Telekom cephesinde bayramda da hareket bitmedi. Neyse abartmayalım… 🙂 Bayramın hemen ardındaki günlerde (Cuma, Cumartesi) gerek P.D’nin gerekse de ismi geçen diğer insanların karar vericiler ile çeşitli görüşmeleri oldu. Ben bunları tabii ki bayramlaşma görüşmesi olarak yorumluyorum. 🙂

Kısa bir özet yaparsak, ne demiştik? Türk Telekom’un yeni CEO’su P.D. olacak. C level yönetici sayısının 18’den sekize düşürülmesi ve yarısını karar vericilerin, diğer yarısını ise P.D’nin belirlemesi şeklinde uzlaşıldığını söylemiştik. Ayrıca “Karar vericilerin belirleyeceği dört isimden üçü mevcut C level yöneticilerden oluşuyor. Diğer bir tane ise dışarıdan tekrardan (yani daha önce Türk Telekom’daymış) getirilecek. Bunları da baş harfleri ile yazacağım ama önce doğrulatmam lazım.” diye yazmıştım. İşte bunlardan doğrulatabildiklerim şunlar: Mevcut C level yöneticilerden devam edecek olanlar Y.Y ve M.T. Üçüncüyü henüz doğrulatamadım. Dördüncü olarak dışarıdan tekrardan gelecek olan ise C.D. Diğer yandan P.D’nin kimleri atayacağı konusunda hâlâ bir bilgim yok. Üzgünüm… Olunca paylaşırım.

İlginç bir gelişme ise C level yönetici sayısının 18’den sekize değil de 12’ye indireleceği şeklinde bir bilginin yeniden kulisler de konuşulmaya başlanması. Olur mu?.. Henüz bilmiyorum.

Unutmadan… Tüm milletimizin ve İslam dünyasının geçmiş Kurban Bayramını kutlarım. 😉

Son olarak… Her şeyi de benden beklemeyin canım. 🙂 Hadi bakalım, klavye başına. Sizler de duyduklarınızı buradan benimle paylaşın. Paylaştığınız yorumun yayınlanmasını istemiyorsanız lütfen belirtin. O zaman sadece ben de kalacağından emin olabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.