Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (21 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

Türk Telekom cephesinde sona yaklaşılıyor. Bizlerin önümüzdeki hafta yapılmasını beklediğimiz Türk Telekom’un yeni CEO’sunun açıklanması konusu, bu hafta bitmeden gerçekleşecek görünüyor. Bu cümlelerle ilgili dayanağımız olarak, bu hafta Türk Telekom tarafından yapılacağı daha önce açıklanan bazı yeni hizmet duyuruları ile ilgili basın toplantılarının iptal edilmesini gösterebiliriz.

Çok uzatmadan konuya gireceğim. Bazı kavramları nasıl ele aldığımız önemli. C level yönetici dediğimizde doğal olarak hepimiz CEO, CFO, COO… vb. kavramları anlıyoruz. Doğrudur. Bu ünvanlara sahip kişiler genel olarak Genel Müdür Yardımcısı seviyesinde kabul edilirler. Bu da doğrudur. Fakat bazı ünvanlar vardır ki devamında Genel Müdür Yardımcısı yazmaz fakat işlevi, şirketteki konumlandırması ve gösterilen ihtimamdan dolayı Genel Müdür Yardımcısı gibi kabul edilirler. Dolayısıyla benim bahsettiğim C level kavramı içine bunları da ekleyin lütfen.

Türk Telekom’un yeni CEO’su P.D. olacak dedik. P.D’nin kendi listesindeki dört (küçük bir ihtimal altı) kişiyle ilgili hâlâ bir bilgim yok. Karar vericilerin belerilediği dört isimden üçünü dün yazmıştım. Bugün tamamlıyorum. Şu an hâlâ Türk Telekom’da çalışan Y.Y. ve M.C.T. (Son yazımda bunu M.T. diye yazmıştım. Orta ismini ben de bilmiyordum. Özür dilerim.) isimlerini son yazımda sizinle paylaşmıştım. Bunların yanına C.Y’yi de ekliyorum. Daha önce Türk Telekom’da çalışan ve yeni yapılanmada dışarıdan gelecek isim ise daha önce yazdığım gibi C.D. (BTK’da görevine devam eden C.D. değil)

Topluca yazarsak; Y.Y, M.C.T, C.Y, C.D.

Hepsi bu!

Sorusu olan veya daha doğru bilgiye sahip olduğunu düşünen varsa… Buyrun, istiyorsanız burada yazın. Site sizin.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (8 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin
Bir tuhaf EHABS ihalesi! @tcudhb @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @Avea
14 Comments
 • Musa Savaş
  Eyl 23,2016 at 14:51

  Murat Besli’ye cevap: Yorum yok.

 • Murat besli
  Eyl 23,2016 at 13:31

  Rica ederim. MCT’nin Telekom’da bugüne kadar yaptığı hiçbir şey yok. Kamu hakkıdır aldığı havadan maaşlar. Geri talepte bulunsak bu milletin hakkıdır…

 • Musa Savaş
  Eyl 23,2016 at 08:57

  Murat Besli’ye cevap: Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim. Yanlız, M.C.T’ye neden bu kadar takıldınız merak etmiyor değilim?

 • murat besli
  Eyl 23,2016 at 01:44

  Musa Bey; Siyami Türk internet te okuduklarını yazmış… Ben hepsinin doğrusunu yazayım… PD* Banko, ŞK* Banko, YY+ Banko, YK+ Banko, CY+ Banko, CD* Banko, YÇ+ Büyük Olasılık… * lar dışarıdan, + lar içeriden geliyorlar…

  MCT’nin bu kadar yıl bu şirkette olmasına kendisi bile şaşıyordur…

 • Musa Savaş
  Eyl 22,2016 at 22:16

  Siyami’ye cevap: Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

 • Siyami
  Eyl 22,2016 at 22:13

  CTO pozisyonuna kesin olarak CD getirildi.ŞK,CEO olması kesinleşen PD’nin altında yönetsel anlamda yetkileri artırılmış olarak geliyor.Yönetim kurulu tamamen değişiyor.Genel müdür yardımcısı sayısı 8 oluyor.Direktör sayısı 50’ye indirildi.Asıl köklü değişiklik grup müdürlerinde.400 olan sayı 10’a düşürüldü.

  Bu yazdıklarımın bir kısmı yarın açıklanabilir.

 • Musa Savaş
  Eyl 22,2016 at 21:25

  Murat Besli’ye cevap: İlk cümlende umarım şaka yapıyorsundur. 🙁 Sanırım iddianı güçlendirmek için abartıyorsun. Bahsettiğin şeyi yapmayacağına inanıyorum. Ve… Umarım senin dediklerin olur.

 • Murat besli
  Eyl 22,2016 at 19:51

  MCT eğer telekomda kalsın bileklerimi keseceğim… AG’nin zaten hiç şansı yok ŞK sonrası…

 • Musa Savaş
  Eyl 21,2016 at 23:04

  Eski Telekomlu’ya cevap: Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

 • Musa Savaş
  Eyl 21,2016 at 23:01

  Siyami’ye cevap: Bendeki şuan ki bilgi tek CEO olacağı şeklinde. Genel Müdür Yardımcılarında ciddi bir azalma olacağına göre bu durum benzer bir şekilde aşağıya doğru yansıyacak. Fakat tam olarak nasıl olacak? Atamalar yapıldıkça göreceğiz.

 • Musa Savaş
  Eyl 21,2016 at 22:57

  Ahmet Yıldöver’e cevap: Henüz bilmiyorum. Tahminim daha önce ne yapıyorduysa yine onlardan sorumlu olacaktır.

 • Eski telekomlu
  Eyl 21,2016 at 21:45

  PD gelmeyebilir, ama MH’nin yerine en tepeye oturma ihtimali var. MCT çok zor, YY garanti, yetkileri artırılacak. AG satınalma, demiştim daha önce. ŞK hayırlı olsun. CD için çiçek siparişleri verilebilir. Bomba haber, finans sil baştan, dibine kadar hepsi yolcu…

 • Siyami
  Eyl 21,2016 at 20:22

  Musa Bey;
  Yeni organizasyon yapısı nasıl olacak peki ? Bireysel İş birimi,kurumsal iş birimi ayrı ceo ile mi yönetilecek.Direktör sayısı azaltılacak mı ? Grup müdürlerinin durumu ne olacak ? İsim değil de yapıyla ilgili size gelen bilgiler nedir ?

 • Ahmet Yıldöver
  Eyl 21,2016 at 14:51

  CD finansa mı teknolojiye mi

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: