Vodefone Türkiye’de Head of IT kim olacak?

Vodefone Türkiye, hepinizin bildiği gibi ülkemizdeki üç mobil operatörden biri. Son yıllarda Türk Telekom ve Turkcell sürekli bir şeyler yapıp tüketici ile iletişimini hiç koparmazken Vodafone’u nihayet yıllardır devam eden İstanbul Maratonun’da dün sponsor olarak gördük. Yani bir nevi sahneye çıktı ve milleti köprüden koşturdu. İnsanımızın sağlığını düşündüğü için kendisine teşekkür ederiz. Fakat bu faaliyetini saymazsak son yıllarda büyük bir sessizliğe gömüldüğünü söyleyebiliriz. Öyle bir sessizlik ki Eylül’ün son haftası yaşadığımız deprem sonrası bir geçmiş olsun mesajı bile yayınlamadı.

Konumuza dönecek olursak, Vodafone Türkiye’nin Head of IT’si Nisan 2019’a kadar Okan Cengaver idi. Nisan 2019’da Okan Cengaver Vodafone UK’e yani İngiltere’ye Head of Network & Digital Transformation EU Cluster oldu. Nisan ayından beri de Vodafone Türkiye’de Head of IT boş. Vodafone tabii ki bu pozisyonu doldurmak için bazı görüşmeler yaptı. Nihayetinde bir karar verildi.

İçinde bulunduğumuz Kasım ayı bitmeden bu pozisyon doldurulmuş olacak. Öğrendiğimize göre Vodafone, ülkemizin önde gelen özel sektör bankalarından birinin IT Operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı ile el sıkışmış. Önümüzdeki günlerde gerekli duyurular yapılacakmış.

Evet. Benden bu kadar. Tahminleri alalım. 🙂 Fakat sizlerden ricam kişi ile ilgili tahmin yapmayalım. Sadece hangi bankadan geleceği ile ilgili tahmin yapalım.

“Vodefone Türkiye’de Head of IT kim olacak?” üzerine 5 yorum

  1. Benim tahminim IT yönetimine gelecek kişi İngiliz politikalarına ve çıkarlarına uygun bir isim olur. Özellikle telekomünikasyon şirketlerinin ıt departmanlarının istihbarat anlamında da önemli rolleri oluyor. Bu nedenle öyle sıradan bir isim gelmeyecektir. Türkiye’deki İngiliz sahipliğindeki bir bankadan gelmesi çok şaşırtıcı olmayacaktır. Yukarıda yazdıklarımdan sonra kurum ya da kişilerle sorun yaşamamak için isim vermemeyi tercih ediyorum. :)))

  2. Musa bey, biraz kopya verebilir misiniz 🙂

    Bu kişi acaba daha önce telekom sektöründe çalışmış olabilir mi?

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: