Yalnızlık nöbeti…

Koşulsuz…

Aşkınızı ona koşulsuz sunarsınız. Fakat o bunu anlamaz. Yaptıklarıyla ihanet eder size ve aşkınıza. Oysa bilse ihanetin bir insanlık suçu olduğunu… Ve bilse… İhanet ile intikamın komşu olduklarını… Komşu komşunun kapısını birgün mutlaka çalar.

Gizlenen…

Kendi kendinize sihirli soruyu sorarsınız: “Ne yapıyorsun sen?” diye… Kendi kendinize cevap vermek istemezsiniz. “Seninle tartışamam!” diyerek konuyu kapatırsınız. Oysa konu kapanmamıştır. Bu soru ve cevap gizlendiği yerden öbür yanınızı çıkarmıştır… Öbür yanınız geriye bakmayan ve kendine yaşayandır.

İstememek…

Fedakârlık nedir?.. Aşk nedir?.. Bilmek istemez… Bilmek isteseydi çok kolay öğrenirdi. Aşkın fedakârlık olduğunu; fedakârlığın ise karşılıklı olduğu zaman anlam kazandığını… Biri “feda” ederken diğeri “kâr” ediyorsa ona “ticaret” dendiğini… Ve… Bunu da herkesin bildiğini.

Emanet..

Defalarca, çeşitli şekillerde belli etmişsinizidir hoşnutsuzluğunuzu… Birlikteyken bile yalnızlık nöbetini hep sizin tuttuğunuzu… Oysa hayatınız boyunca vazgeçtiklerinizi görse şansını bu kadar zorlamaması gerektiğini… Ve… O’nu, O’na emanet edersiniz.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: