Tag Archives: Oğuz Demir

Başarabiliriz!..

“2019 için beklentiler farklı. Herkes kendi penceresinden bu yıl için ekonomi yol haritası çiziyor. Değişik veriler kullandığınız zaman sonuç doğal olarak ayrışıyor. Biz de 35 yıllık birikim ve tecrübemizi verilerle birleştirerek bazı saptamalarda bulunmak istedik…”

DEVAMINI OKU

Bu fırsatı kaçırmamalıyız

“Bilişim sektörü konusunda her zaman yerliden yana oldum. Meslek hayatım boyunca gerek yazılım gerekse de donanım olsun yerli olarak bir şeyler yapanları gücüm nisbetinde hep destekledim. Nitekim yılın son haftasını sektör olarak yazılım ambargoları gündemiyle geçirdik. Bu zamana kadar söylediklerimizin doğruluğunun teyidine kendi adımıza sevinelim mi yoksa üzülelim mi bilemedik.

DEVAMINI OKU

Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı

Bu haftaki dergimizde (Para, 24-30 Aralık 2017), Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan “Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı’nı” yazdım. Bakan Ahmet Arslan tarafından açıklanan Eylem Planı’nda fiber, 4,5G ve genişbant altyapı yatırımlarının daha üst seviyelere çıkarılması için izlenmesi gereken yol haritası ortaya konuyor…

DEVAMINI OKU

Sektöre rekabette denge getirdi… @HuaweiDeviceTR

para_dergisi_10-16_Ocak_2016Bu haftaki dergimizde (Para, 10-16 Ocak 2016) ülkemize ciddi anlamda yatırımlar yapan Çinli Huawei şirketinin yaptıklarının bir kısmından bahsettik. Detaylara girmeyeceğim. Dergi alınmalı… Ve… Okunmalı.

para_dergisi_ekonomist_2015_yili_52_haftalik_toplam_satisGeçen hafta ekonomi (haftalık) dergilerinin 2015 yılındaki 51 haftalık performansını gösteren bir tablo yayınlamıştım. Çok ilgi çekti. Bu hafta o tabloyu 52 haftalık performans olarak güncelledim. Bir göz atın derim.

DEVAMINI OKU

Bu yıl bunları konuşacağız…

para_dergisi_3-9_Ocak_2016Dokuz yıldır her hafta yazmaya çalıştığım, mutfak ekibinin de yayınlamaya çalıştığı yazılarımı fırsat buldukça burada arşivlemeye çalışıyorum. Neyse, nostalji yapmayacağım. İnşallah, ömrümüz olur da 10.yılımızda güzel bir nostalji yazısı yazmak nasip olur.

Bu haftaki dergimizde (Para, 3-9 Ocak 2016) 2016 yılında hayatımıza girecek teknoloji trendlerini yazdım. Detaylara şimdilik girmeyeceğim. Dergi alınmalı… Ve… Okunmalı.

para_dergisi_ekonomist_2015_yili_satislariDergimizin bu sayısında dikkatimi çeken bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Genel Yayın Yönetmenimiz Oğuz Demir’in Editör köşesinde bir tablo var. O tablonun yazıyla ilgisi yok. Sadece bu dergiye emeği geçenlerin ödülü var. O tablonun oluşmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Özellikle de siz okurlarımız koca bir teşekkürü hak ediyorsunuz.

Tabii ki rakibimiz Ekonomist dergisini de kutluyorum. Çünkü onların varlığı ve bu kulvarda bizi yalnız bırakmamaları, bizleri yaptığımız iş konusunda çok daha fazla motive ediyor.

Herkese teşekkürler.

DEVAMINI OKU
EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish