Netaş’ın satışında son gelişmeler… (22 Eylül 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin

1 Mart 2016 tarihinde “Netaş hakkında…” başlıklı bir yazı yazmış ve ikinci paragrafında bir daha Netaş ile ilgili yazmayacağımı söylemiştim. Fakat bu zamana kadar geçen süre içinde o kadar çok e-posta, DM ve diğer kanallardan mesaj aldım ki… Aşağıda örnek olarak en yumuşak içeriğe sahip bir okur mektubunu hiç düzeltme yapmadan yayınlıyorum. Bunun gibi bana yazan onlarca insan var. Ya yazmayanlar?..

“Musa bey, öncelikle selamun aleyküm,

Sizi kişisel blog’unuzdan teknoloji ve bilişim konularında ki ilgim nedeni ile ve bu konuda gazeteciliğiniz ve konulari fikir ve bilgi bazinda ele alis tarziniz bakimindan oteden beri yakinen takip ediyorum.

Geçtiğimiz süreçte Netaş ile alakalı şirketin satışına konu yazılarınız ile konuyu kendi Cep cephemde de değerlendirip mevzu bahis şirketin hissesinden almaya karar verdim, zira reel de islem gören piyasa değeri yaptığım araştırmalara göre oldukça cazip ve gelecek vaad ediyordu, halen de bu şekilde olduğuna bir bilişim meraklısı ve geleceğin sektörünün bu olduğuna inanmam hasebiyle yürekten inanıyorum.

Benim sizden ricam son gelişmeler ile alakalı olacak. Yaptığım araştırmalarda Huawei ve Havelsan’in şu an masada satın alma hususunda rekabet içinde olduğu yönünde. Ancak anlam veremediğim bir şekilde süreç uzun sürdü ve sürmeyede devam ediyor. Konu ile alakalı son gelişmelerin ne olduğu ve zamanlama ile alakalı bilginiz varsa aramızda kalacağınız sözünü size vererek Allah rızası için son durumu bana yazarsanız size çok çok dua ederim. Sürecin uzaması sanırım biraz yordu beni. Kırmaz ve paylaşırsanız çok memnun olur çok dua ederim.

İnşallah cevabınızı heyecan içinde bekliyor olacağım.

Şimdiden Allah razı olsun, hayırlı günler ve işler dileklerimle selam ederim.

S.Y. (İsmi bende saklı)”

Ben kimsenin vebalini almak istemiyorum. Bu insanları bilgilendirmek lazım. Netaş’a güvenen uzun vadeli (duygusal) yatırımcıların bilgiye erişememekten dolayı kıvrandığını gözlemledim. Ve… Yazmaya karar verdim. Sevgili Netaş, artık her hareketini izlemeye alıyorum. Bilgin olsun.

Şubat ayında başlayan ve sona yaklaşan satış görüşmeleri ile ilgili yarın mevzuatlara ve kanunlara uygun bir şekilde verebildiğim kadar detaylı bilgi vereceğim. Bugün doğrulatmam gereken bazı bilgiler var.

Benim şer ile işim olmaz. İnşallah hayırlı haberler vereceğim. 😉

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: