Netaş’ın satışında son gelişmeler…

Netaş’ın büyük hissedarı OEP Turkey Tech B.V. sahibi olduğu hisselerle ilgili olarak satışta dahil olmak üzere her türlü teklife (ortaklık, işbirliği, satış, vb.) açık olduğunu 8 Temmuz 2015 tarihinde kamuoyuna açıklamıştı. Bu bağlamda çeşitli teklifler değerlendirilmişti. Yapılan görüşmelerden birinde sona yaklaşılmıştı. Fakat nedendir bilinmez son anda olumsuz sonuçlandı. OEP’in, sahibi olduğu Netaş hisseleriyle ilgili her türlü teklife açık olma durumu devam ediyor.

“Netaş’ın satışında son gelişmeler…” üzerine 38 yorum

 1. Alıcı şirketin aselsan veya havelsan olduğu iddaa ediliyor. Var mıdır bir gerçeklik payı.. Teşekkürler..

 2. Matematiksel olarak evet. Fakat bizler insanız. Bizleri yaşatan umuttur. Her şeye olumlu bakmamızda fayda var. Şu an için bildiğim ve gördüğüm bir şey yok ama belki de ilerleyen günlerde gelecek bir teklif tüm geçmişi unutturacaktır. Herhangi bir bilgi aldığımda da mutlaka sizlerle paylaşacağım.

 3. Netaş borsada olan ve halka açık bir şirket. O yüzden sorduğunuz soruya ben “evet” veya “hayır” şeklinde bir cevap veremem. Üzgünüm.

 4. Ne yapacağınızı ben size söyleyemem. Yazımı soğukkanlılıkla bir kez daha okuyun lütfen. Benim dediğimin özeti şu: “Büyük ortak yeni işbirliklerine hala açık. Sadece bir hayli mesafe aldıkları bir görüşme olumsuz sonuçlandı. Önümüzdeki zamanlarda yeni bir teklif gelmeyeceğini kim söyleyebilir ki?”

 5. usdat şimdi bunlar kap a olumsuz sonuçlandı diye açıklama mı yapacaklar yoksa başkalaRIYLA GÖRÜŞME DEVAM EDİYOR MU? ŞİMDİDEN TŞK VAKTİNİZİ ALDIM

 6. Bildiğim kadarıyla herhangi bir açıklama yapmaları gerekmeyecek. Bunu şunlara dayanarak söylüyorum. Birileriyle görüşülüyor ama kimlerle?.. Bu sorunun cevabı olacak şekilde bir açıklama yapmış olsalardı o zaman yeni bir açıklama gerekirdi. Şayet biz falancayla şu konuda görüşmeye başladık deselerdi, o görüşme olumlu veya olumsuz sonuçlanınca bir açıklama yapmaları gerekirdi. Ortada böyle bir durum yok. 8 Temmuz 2015’te yaptıkları ve sonrasında da çeşitli zamanlarda atıf yaparak tekrarladıkları açıklamayı takip edin. O açıklama her tekrar edildiğinde yorum sizin…

 7. Gazeteciler kaynaklarını açıklamak zorunda değildir. Fakat sorduğunuz soruya ben de bir soruyla cevap vereyim. Benim soruma vereceğiniz cevabın yorumunu size bırakıyorum.

  Soru: 8 Temmuz 2015’te bu konuyla ilgili yaptıkları ilk açıklamayı bugüne kadar kaç defa atıfta bulunarak tekrardan KAP’a göndermişler. Her gönderildiği tarih olumsuz sona eren bir görüşme olabilir mi?

 8. Savaş Bey Merhaba,
  Görüşmenin sona ermesi bence olumlu bir durum. Netaş güzide bir şirket. Mutlaka sırada bekleyen bir sürü talipleri vardır. Uzatmamayı diğer avantajlı görüşmeye geçmeyi istemiş olabilirler..

 9. Musa bey teşekkürler. Ama en azından şunu söylemenizde sakınca yok sanırım. Görüşülen ve anlaşmadan vazgeçilen firmanın menşei.. yerli ya da yabancı olup olmadığı..

 10. bu yazdığınız “bilgi doğrulanmaz ise” hakkinizda SPK ya şikayette bulunacağım

 11. Bu şirketin müşteri bulmasının çok kolay olacağını düşünüyorum. Şimdiye kadar niye satamadı sorusu ise, yüksek rakamların talep edildiği tahmin ediyorum. Netaş bir marka ve defter değeri ile kıyaslanmamalı. Potansiyeli büyük olan ve %15′ i Türk Silahlı Kuvvetlerine ait ve yarı kamu desteği taşıyan güzide bir teknoloji şirketi. Türkiye’nin en iyi 79.markası ve AR-GE harcamalarında 8.sırada…Allah nazardan saklasın…

 12. 6362 Sermaye Piyasası Kanunu’nun 104.,107. ve 115. maddeleri kapsamında yaptığınız bu haber (Yorumdan farkı yok) yanlış yada kesin bilgilere dayanmadan tamamen spekülasyon amaçlı olarak yapılmış ise, yatırımcıları yanlış ve bilinçli yönlendirilmesi gazetecilik mesleğinin tamamen dışında ve suçdur. Bu suçun internet yada başka bir kanal vasıtası ile işlenmesinin bir farkı bulunmamaktadır. Ayrıca yukarıda bir kişinin yorumuna yaptığınız “8 Temmuz 2015’te bu konuyla ilgili yaptıkları ilk açıklamayı bugüne kadar kaç defa atıfta bulunarak tekrardan KAP’a göndermişler. Her gönderildiği tarih olumsuz sona eren bir görüşme olabilir mi?” şeklinde imalı sorunuz konuya çok vakıf olmadığınızın en büyük göstergesidir. Çünkü sermaye şirketlerinin özel durum açıklamalarını 60 günde bir bir değişiklik olmasa bile tekrar güncellemelerini zorunlu kılmaktadır. Bir gazeteci olarak biraz daha araştırmanızı tavsiye ederim.

 13. Kemal bey, öncelikle size sorumu cevapladığınız için teşekkür eder tavsiyenizi dikkate alacağımı bilmenizi isterim.

  Diğer yandan herkesin bilmesini isterim ki; 26 yıldır gazetecilik yapan birisi olarak, son 10 yıldır ne Borsa İstanbul’da ne de başka bir borsada, hiçbir yatırım aracı veya türevinde, ne benim ne de birinci dereceden yakınlarımın en ufak bir yatırımı yoktur. Dolayısıyla yaptığım haber-yorum herhangi bir spekülasyon amacı taşımamaktır. Sadece bilgi paylaşımıdır. Yorumu okuyanlara aittir.

  Ayrıca yine herkesin bilmesini isterim ki; burada yaptığınız tüm yorumlar yayına konulmuştur ve konulacaktır. Şu ana kadar engellenmiş veya silinmiş bir tek yorum yoktur. Tüm yorumların yapıldığı bilgisayarların IP’leri sistem tarafından kaydedilmektedir.

  Son olarak siz değerli yatırımcı arkadaşlara benim de nacizane bir tavsiyem olacak. Bir gazeteciyi, hele de kaleminden başka hiçbir şeyi olmayan bir gazeteciyi asla tehdit etmeyin.

  Saygılarımla.

 14. Sayın İzci, söz konusu firmayla ilgili olumlu düşüncelerinize katılıyor ve söylediğiniz son cümleye amin diyorum.

 15. Musa Bey çok teşekkür ederim. Sağolun…Netaş’a çok firmanın talip olmak isteyeceğini düşünüyorum. Güzeli herkes ister. Belki de ani bir gelişmeyle ciddi bir rakamla aday geldi ki devam eden görüşmeyi bitirdiler. Çok yakında anlaşılır. Lütfen bilgi alırsanız paylaşınız…
  Saygılarımla,

 16. Musa Bey sanırım yanlış anladınız sizi tehdit eden kimse yok, bu şekilde algılanması da benide üzdü, ben sadece kanunları ve kanunlara uyulmaması durumunda karşılaşabileceğiniz yaptırımları hatırlatmak istedim. Teşekkürler ve saygılar

 17. Musa Bey merhaba , Netaş yatırımcı ilişkilerini aradım az önce hiçbir olumsuzluk yok aynen çalışmalar devam ediyor dediler, lütfen Netaş yatırımcı ilişkilerini arayarak kendiniz görüşebilir misiniz, belki sizin kaynağınız birşeyleri yanlış anlayıp size yanlış aktarmış olabilir, Netaş Yatırımcı ilişkileri telefonu 0 216 522 52 09 (KAP sitesindeki resmi numara), sonuçta hepimizin amacı doğruyu bulmak.Saygılarımla

 18. Sayın Yılmaz,

  Dediğiniz telefonu aradım. Telefonu açan bayana sordum: “Netaş’ın büyük hissedarının, kendi hisseleri için satışta dahil olmak üzere yaptığı son görüşme olumlu veya olumsuz bir şekilde sona erdi mi?” Cevabı: “Bu konularda biz KAP’a gerekli açıklamaları yapıyoruz. Orayı takip edin. Ben farklı bir şey söyleyemem.” dedi. Sordum: “Başlayan yeni bir görüşme var mı?”. Cevap:”Lütfen KAP’ı takip edin. Başka yazılan veya söylenenlere itibar etmeyin.”

  Saygılarımla.

 19. musa bey yılmaz beyin sorduğu soruyu tekrar edeyim sizin kaynağınız bir şeyleri yanlı anlamış yanlış aktarmış olabilir mi?
  şimdiden tşkler….

 20. Kadir bey,

  Kaynağımın da herhangi bir borsada, herhangi bir yatırım aracında bir yatırımı yok. Nitekim o günlerde tesadüfen kaynağımla bir kahve içme imkânı oldu. Bir çok konuda bilgi alışverişinde bulunduk. Bu esnada ben, Netaş’ı, “Bir okurum, Netaş’ın ortaklık görüşmelerini sordu. Ben de ona öğrenince yazarım dedim. Bu konuda sende bir şey var mı?” dedim. O da bana “Görüşmeler yaklaşık 10 gün önce olumsuz sona erdi. Şu an yeni bir görüşme var mı bilmiyorum.” dedi. Nitekim ben de yazımı bu mihvalde yazdım.

  Saygılarımla.

 21. tşkler cevapadığınız için umarım yeni bir gelişme olduğunda aydınlatırsınız bizi..

 22. Musa bey merhaba.. Bugün bazı borsa forum sitelerinde Havelsan ile el sıkışıldığı yönünde duyumlardan bahsedildi. Var mı sizin bir duyumunuz bu konuda..Bir manipilasyon mu yoksa aslı var mıdır bunun. Teşekkürler.. Ytd..

 23. Sorunuzun cevabını size ancak 1 Mart 2016 Salı günü verebilirim. Çünkü bir gün öncesinde bir görüşmem olacak. Oradan bir bilgi alabilirsem sizinle paylaşırım.

 24. Unutmadım. Ancak şimdi yazabiliyorum. Bir saate yayınlarım.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: