Türk Telekom’da kutu problemi…

30 Eylül 2014 tarihinde “Direktörler huzursuz” demiştik. Bazı direktörlerin gönderilmesi konusunda düşünülen operasyonunda bayram öncesi yapılacağını söylemiştik. Fakat nedense operasyon sarktı. Ulaştığımız yeni bilgilere göre organizasyon şemasında bir değişiklik düşünülüyor. Sahip olduğumuz bilgileri birleştirdiğimizde resimdeki gibi bir tablo çıktı. Tabii ki nihai tablo bu değil.

Mevcut olan 60 kadar direktörden yukarıdaki kutulara kimin uygun olduğunu tesbit için ismi bizde saklı bir insan kaynakları şirketi ile anlaşılmış. Bu şirket, bugünden itibaren 60 Türk Telekom direktörünü bir psikolog ve bir de sektör uzmanıyla (bu uzmanların yeterliliğinden şüpheliyim) yeterlilik görüşmelerine alacak. Kutular bu şirketten gelecek olan direktör değerlendirmelerine göre yapılacak. Tabii ki işe son vermelerde. Bu ayın sonuna kadar yeni yapı tamamlanmış olacak. Umarım Türk Telekom için bu çalışmalar yararlı olur. Yoksa, zaten personel maliyetlerinde ciddi bir yer tutan ve yönetimin şikayetlerine sebep olan direktörlerin sayısının daha da artması işten bile değil.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
4G ihalesi ertelenmesinin perde arkası… @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @Avea @tcudhb @btkbasin
Türk Telekom Grubu’nda kim, ne iş yapıyor kılavuzu… ;)
1 Comment
  • […] huzursuz…” diyerek başladığımız, 1 Aralık 2014’te “Türk Telekom’da kutu problemi…” diyerek sürdürdüğümüz ve sonrasında daha bir çok yazı kaleme aldığımız Türk […]

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: