Türk Telekom’da tarihi gün: 19 Ekim 2016 @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

Rami Aslan’ın ayrılması sonrasında Paul Doany’nin atanması ve takip eden günlerde Şükrü Kutlu ile Cengiz Doğan’ın yeniden Türk Telekom’a dönmeleriyle başlayan süreç, 19 Ekim 2016 Çarşamba günü yani yarın, tabir-i caizse resmen başlıyor. Artık Paul Doany’nin ikinci döneminin yeniden yapılanması için bugüne kadar alınan kararların icraatı için son imzalar atılacak. Nasıl mı?

3 Ekim 2016 tarihindeki ilk Yönetim Kurulu toplantısında tüm konuşulanlar Paul Donay tarafından kağıda döküldü. BTK tarafında çıkması muhtemel problemlerin çözümü için çalışıldı. Yarın saat 10:00’daki Yönetim Kurulu toplantısında Paul Doany’nin yaptığı tüm hazırlıklar son bir kez daha gözden geçirilip imzalanacak. Yani yarın ki toplantı bir bakıma sadece imza toplantısı mahiyetinde. Fakat yarın diyip geçmeyelim. Uzun bir zaman. 😉 Kararlar her an revize edilebilir.

Hatta bize gelen bilgilerde KAP duyurusunun bile hazırlandığı söyleniyor ama ben çok ihtimal vermiyorum. 🙂 Şayet yarın her şey planlandığı gibi giderse en geç öğleden sonra KAP duyurusunu hep birlikte okuruz. 😉

“Kimler gidiyor?” sorusunu cevaplamayacağımı daha önce belirtmiştim. Öyle de yapacağım.

“Kimler geliyor?” sorusunun cevabını yarından itibaren hep birlikte alacağız. Biraz daha sabır. Pişmiş aşlara su katmamak lazım değil mi? 🙂

“Kimler kalıyor?” sorusuna ise en çok sorulan isimlerden doğrulatabildiğim bazılarını, topluca cevap vermek adına buraya yazıyorum: C.Y, Y.Y, M.A.A, H.D. ve M.C.T. Bu isimlerden bazıları yeniden yapılanma dolayısıyla ünvan değişikliğine, bazıları da hiyerarşi tablosunda bir alt kutuya geçmek zorunda kalacaklar. Fakat bu durumu tenzil-i rütbe gibi algılamayın. Sadece yeni organizasyon yapısının getirdiği bir zorunluluk olacak.

Genel olarak tüm kademelerde optimizasyonlar yapılacak. Bazı çalışanlarla vedalaşma, bazı bölümlerin birleştirilmesi ve daha bir çok şey var yapılacak. Tabii ki tüm bunlar, yarınki toplantıdan sonra yapılacak atamalarda görev alanlar tarafından yapılacak. Buradaki kritik soru şu: Acaba yeni oluşacak yönetim kademesi hızlıca tüm değişiklikleri yapacak mı, örneğin ay sonuna bitirecek mi? Yoksa zamana yayılarak mı yapılacak?

Hep beraber takip edeceğiz. 😉

Not: Bu yazıyı dün yazacağımı söylemiştim. Fakat sürekli hareket halinde olmak ve sayısız görüşme yapmak bir çok şeyi engelliyor. Gecikme dolayısıyla affınıza sığınıyorum.

“Türk Telekom’da tarihi gün: 19 Ekim 2016 @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin” üzerine 55 yorum

  1. sayın paul doany tüm satış yöneticileri ile birebir görüşmeler yapıyor. İnşallah bayilerin içinde olduğu zor duruma çözüm bulacaktır tüm bayiler kazanç anlamında maalesef çok zor dönemdeler acil çözüm bulunmazsa iflasları kaçınılmaz.

  2. Sadık Ayhanlar’a cevap:
    Arkadaşım sen 20 bin küsur sahih hadislere bağlı tüm sünnetleri yerine getiriyormusun ki sakala bu kadar takıldın.İnanç kisvesine bürünüp çeşit çeşit bıraktığınız sakalla sizi kimse dolaştırmaz.

    Tüm kuşlar halloldu,bir tek leyle kaldı…..

  3. Cesura cevap:

    Hüseyin Balcı isimli şahıs anca avucunu yalar ona TT de ekmek Yok o ve ekibi gün saymaya başladı hatta ekibinden evladım dediği grup müdürü S.A , H.A, S.K , müdürler(cok fazla olduğu için yazmıyorum sahadaki 26 Bölge Müdürlerinin 18 i bisküvi ,çikolata grubundan getirdiği Genel Müdürlüğün %95 i kendi kripto halkasından ) bile biz Hüseyin’in Adamı değiliz demeye şirkette kalmak için referanslar bulmaya çalışıyor hayatlarında görmedikleri lüksü Sefa’yı burada gördüler çünkü kopamıyorlar hepsine iki çift Lafım var siz ve Kmtn dediğiniz zevat korkmayın titreyin çünkü bu şirketin asıl sahipleri öz vatan evlatları geldi zalimler için yaşasın cehennem

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: