Amerika’da en etkin teknolojik Türk

ABD’de yayımlanan Turks of America (TAO) Dergisi tarafından hazırlanan “Amerika’nın En Etkin 50 Türk’ü” listesine girenler için New York’ta tören düzenlendi. Siber güvenlikte dünyanın lider markalarından COMODO’nun kurucusu ve CEO’su Melih Abdulhayoğlu altıncı olduğu listede, Dr. Mehmet Öz ve Muhtar Kent ilk iki sırada yer aldı.

New York’ta 13 yıldan bu yana yayımlanan Turks of America (TAO) Dergisi tarafından seçilen “Amerika’nın En Etkin 50 Türk’ü” için ödül töreni düzenlendi.

Times Meydanı’ndaki Marriott Marquis Hotel’de gerçekleştirilen özel geceye Türk ve Amerikalı diplomatlar, işadamları, siyasiler katıldı.

Melih Abdulhayoğlu’nun 6. Sıradan girdiği listede Kalp Cerrahı Dr. Mehmet Öz birinci, Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent ikinci, Western Union CEO’su Hikmet Ersek üçüncü, Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya dördüncü, Turkish Coalition of America kurucusu Yalçın Asyalı beşinci oldu. Nobel Barış Ödülü’ne 5 defa aday gösterilen Dr. Vamık Volkan, All Star seçilen ilk Türk basketbol oyuncusu Mehmet Okur, Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı Kemal Derviş gibi isimler de listede yer aldı.

Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan Comodo, bugün dijital sertifika alanında %37 pazar payı ile bu konuda dünyanın lider markası durumunda (kaynak:w3techs.com) COMODO’nun müşterileri arasında NASA, IBM, New York Borsası, Sony, Chase, Michigan Üniversitesi gibi seçkin bankacılık, finans, eğitim ve devlet kurumları bulunuyor. Amerika başkanlık seçimleri zamanında Başkan Barack Obama ve Cumhuriyetçi Parti adayı Mitt Romney’in seçim kampanyalarının dijital güvenliği COMODO tarafından sağlanmıştı.

Bugün 600 bin kurumsal müşterisi ve 85 milyon internet PC güvenliği müşterisi bulunan COMODO, 100’ün üzerinde ülkede online güvenliği sağlıyor. Türkiye’de teknoloji ekosistemi kurmak üzere bulunan COMODO, bu kapsamda üniversitelerle ile işbirliği içerisindedir.

Biz söylemiş olalım.

(Bu yazının bir kısmı 8 Kasım 2015 tarihli Para dergisinde yayınlanmıştır.)

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: