Alibaba, ABD’de bir milyon iş yaratacak

Çinli Alibaba.com’u duymayanınız kalmamıştır diye düşünüyorum. Hala da duymayanınız varsa bir zahmet internetten araştırsın. İşte bu Alibaba.com’un kurucusu Jack Ma 20-21 Haziran’da Detroit’te (ABD) düzenlenen Gateway 17 konferansında çok ilginç açıklamalarda bulundu. Alibaba.com kurucusu Jack Ma dün, “bir milyar Çinli tüketiciye ulaşma” sözü ile ABD küçük işletmelerini Alibaba’ya çekmek için Detroit’te binlerce girişimci karşısında sahne aldı. Burada yaptığı konuşmada Jack Ma , Çinli e-ticaret devinin, bir milyon küçük ABD’li işletmenin önümüzdeki beş yıl içinde internet üzerinden Çin ve diğer Asya ülkelerine satış yapmasına yardım edeceğine inandığını söyledi.

Devamını oku…

CeBIT, yeniden doğuyor

Her yıl Almanya’nın Hannover kentinde Deutsche Messe tarafından düzenlenen CeBIT, bilişim dünyasının kadim ve köklü etkinlikleri arasında yer alıyor. 2001 yılına kadar her yıl takip ettiğim bu fuarın yansımalarını ülkemizdeki aynı ismi taşıyan kardeş fuarından da takip ediyorduk. 2000-2010 arasında internet teknolojilerinin getirdiği yeni yönelimler ile fuar kavramı gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada ciddi bir … Devamını oku…

Alibaba Restoran

Bir restoran düşünün. Sahibi hedef kitlesini iş adamları olarak belirlemiş ve ona göre düzenlemeler yapmış. Yani iş adamlarının ulaşabileceği ve ekonomik potansiyeli çok yüksek bir semtte (Hong Kong) yer tutmuş. İçini ona göre dekore etmiş. Çalıştırdığı personeli mevcutlar içinden en iyilerinden seçmiş. Çünkü hizmet edecekleri kişiler iş adamları. Restorana giriş içinde çeşitli üyelik modelleri belirlemiş. En ucuz üyelik ise 600 dolardan başlıyormuş.

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish