Alibaba, ABD’de bir milyon iş yaratacak

Çinli Alibaba.com’u duymayanınız kalmamıştır diye düşünüyorum. Hala da duymayanınız varsa bir zahmet internetten araştırsın. İşte bu Alibaba.com’un kurucusu Jack Ma 20-21 Haziran’da Detroit’te (ABD) düzenlenen Gateway 17 konferansında çok ilginç açıklamalarda bulundu. Alibaba.com kurucusu Jack Ma dün, “bir milyar Çinli tüketiciye ulaşma” sözü ile ABD küçük işletmelerini Alibaba’ya çekmek için Detroit’te binlerce girişimci karşısında sahne aldı. Burada yaptığı konuşmada Jack Ma , Çinli e-ticaret devinin, bir milyon küçük ABD’li işletmenin önümüzdeki beş yıl içinde internet üzerinden Çin ve diğer Asya ülkelerine satış yapmasına yardım edeceğine inandığını söyledi.

Devamını oku…

Verileriniz sizin için ne kadar değerli?

Kişisel olarak bilgisayarımızı yenileyeceğimiz zaman genelde ne yapıyoruz? Yenisini alınca eskisini önce satmayı deniyoruz. Satamazsak bir süre daha kullanıyor, sonra ya birine hediye ediyoruz ya da belli bir zaman sonra hurdaya veya çöpe atıyoruz. Bunlardan hangisini yaparsak yapalım, tedbir olarak bilgisayarımıza format atıyoruz. Peki bu yeterli mi?

Bayandan az kullanılmış Windows

Yakın bir zamanda gazetelerde olmasa da internet sitelerinde bu tür ilanlarla karşılaşmaya başlayacağız. Çünkü her şeyin olduğu gibi yazılımında ikinci el satışı mümkün görünüyor. Yazılım genelinde ve alanındaki hakim konumundan dolayı Windows işletim sistemi özelinde konuyu araştırdığımızda çok ilginç sonuçlara ulaştık. Özellikle de e-ticaret sitesi eBay’in Avrupa ülkelerindeki (ağırlıklı olarak Almanya ve İngiltere) sitelerini inceledğimizde bu işin artık bir sektör olmaya başladığını gördük.

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish