Çağrı merkezlerinde devrim niteliğinde dijital dönüşüm başladı

Çağrı merkezleriyle bir şekilde yolu kesişmeyen yoktur. Kimimiz şikayetçi kimimiz ise çok memnundur. Teknolojideki gelişmelerden payına düşeni alan bir sektör olan çağrı merkezlerinin dönüşümüne katkı sağlayarak onları gelecek on yılda rakipsiz şirketler haline getirecek yenilikler yolda. Son kullanıcıların hayatında son 10 yılda yaşanan dijital dönüşüm, kurumlar tarafında da ve özellikle çağrı merkezlerinde yaşanmaya başladı.

Devamını oku…

Türk Telekom’un yeni sahibi kim olur?

Hakkında yazmamak için kendimi çok zorladığım, dayanamayıp yazdığımda ise cümlelerime çok dikkat ettiğim, ülkemizin güzide markası Türk Telekom. Yine bir yazımızın konususun. Seni ülkemiz ve benim için değerli yapan iki şey var. Birincisi isminde “Türk” var, yani bu millete aitsin, ikincisi 82 milyona bir şekilde dokunuyorsun.

Devamını oku…

Bankaları bekleyen büyük tehlike

Bankalar itibar müesseseleridir. Buna kuşku yok. İnsanların en değerli şeyleinden biri haline gelen paralarını emanet ettikleri için değerlidirler. Dolayısıyla da bankaların bu durumları  çeşitli kanunlarla da devlet güvencesine alınmıştır. Fakat kanunlar incelendiğinde nedense hep tek taraflı olduğu görülüyor. Kanunlarda bankaların itibarları bile güvence altına alınmışken bankalara paralarını emanet eden müşterilerle ilgili düzenlemeler itibar ekseninde değil. … Devamını oku…

Garanti önde gidiyor?

İnterpromedya’nın periyodik olarak gerçekleştirdiği Tüketici Trend Araştırması’nın 2008’in ilk üç ayı ile ilgili sonuçları açıklandı. Hemen belirtelim soru sorulanların yüzde 60’ı erkek, yüzde 40’ı kadın. Yine bu kişilerin yüzde 28’i üniversite, yüzde 42,8’i lise ve yüzde 29,2’si ilköğretim mezunu. Araştırma 16 ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Konya, Kayseri, … Devamını oku…

İnternet bankacılığında Garanti Bankası lider

İnterpromedya ile Birleşik Araştırmacılar’ın üçer aylık periyotlar halinde beraber gerçekleştirdiği “Teknoloji Omnibus” isimli araştırmanın Haziran sonuçları bir hayli ilgi çekici. Söz konusu kurumlar araştırmayı bu yılın Haziran ayında gerçekleştirmişler.

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish