Sculley, Generali destekli Obi WorldPhone ile rövanşı alabilecek mi?

Teknoloji gazetecileri son zamanlarda mesailerinin büyük bir kısmını yeni çıkan cep telefonlarını incelemekle geçiriyorlar. En önemli soru acaba bu telefonun neresi farklı? Sizlerde bu kadar telefonun neresi farklı derseniz; “Aslında yok birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız” esprisini yaşı yetenler için hatırlatalım. Bugün pazarı iOS işletim sistemini kullanan iPhone ile Android işletim sistemini kullanan bir kaç telefon markası kontrol ediyor.

Devamını oku…

Ne oldu bu Mavi Dev’e (IBM)?

Geçtiğimiz hafta okuduğum bir haber beni çok şaşırttı. IBM Avustralya’da 1,2 milyar dolarlık zarara yol açtığı ve etik davranmadığı  gerekçeleriyle ihalelerden yasaklanmış. Şaşırttı  dediysem de geçmişi hatırladığım için böyle diyorum, aslında şaşıracak bir durum yok. Son yıllardaki gidişata bakın, bu zaten gözüküyor. IBM’e kendi ülkesinde Big Blue (mavi dev) derler. Haklı bir tabirdi çünkü bir … Devamını oku…

Güvenlik mi, güvenilirlik mi?

Son yılların popüler teknolojisi ‘Bulut Bilişim’ (Cloud Computing) ülkemizde yatırımlarla da gündeme gelmeye başladı. 2012 ile birlikte iki şirket bu konuda yaptıkları yatırımları açıklayarak artık satışa başladıklarını açıkladılar.

Teknoloji dünyasının 2012’si

Yeni yılda teknoloji dünyasında neler olacak? Bu soruyu neden sorduk. Çünkü, her biten yılın son haftaları veya yeni yılın ilk haftaları içinde adettendir bu tür konular işlenir. Biz de teknoloji dünyasına baktık ve şunları gördük.

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish