Tag Archives: Mehmet Şimşek

Netaş’ın satış açıklamasının analizi @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Netaş’ın ZTE’ye satış konusu nihayet açıklandı. KAP’a açıklama 6 Aralık 2016 sabah saat 3:20’de yapıldı. Öğleye doğru ise medya kuruluşlarına basın bülteni gönderildi. Gönderilen basın bülteninde en özet haliyle şunlar yazıyordu: “Çok uluslu bilişim çözüm ve sistemleri üreticisi olan ZTE, Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V’n portföyünde bulunan yüzde 48.04 hissesini, bağlı şirketi ZTE Cooperatief U.A. kanalıyla satın almak üzere bir anlaşmaya vardı. Toplam bedeli 101.280.539 Amerikan Doları’na denk gelen işlem, Rekabet Kurumu’nun onayına sunulacak.”

DEVAMINI OKU

Netaş satıldı @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Fazla söze gerek yok. Netaş’ın ZTE’ye satış konusu nihayet açıklandı. Sabah 3:20’de KAP’a yapılan bildiriyi buradan okuyabilirsiniz. Demek ki neymiş? Rüyalarla dalga geçilmezmiş. 😉

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (28 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bugün Netaş günümüz, fakat hâlâ “Bugün günlerden Netaş” değil. 🙁 “Bugün günlerden Netaş” diyeceğimiz günlerde gelecek. Ömrümüz varsa hep birlikte göreceğiz.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (23 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bu hafta yazımız iki gün gecikti. Takdir edersinizki ilgilendiğim tek konu bu değil. 😉 Netaş ile ilgili her hafta olduğu gibi çeşitli görüşmeler yaptım. Bu haftaki görüşmelerin tek farkı, siz değerli okurlarımızdan özel olarak gelen bazı bilgilerin de araştırmasını yapmamdı. Bu hafta çıkardığım sonuçtan önce bazı haberleri ve bilgileri sizlerle paylaşacağım. Sonra sonucu hep birlikte çıkartacağız.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (14 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bugünün büyük kısmını geçen hafta olduğu gibi Netaş’a ayırdım. Çeşitli görüşmeler yaptım. Hepsinden öğrenebildiklerimi şu şekilde özetleyerek sıralayabilirim.

DEVAMINI OKU

Netaş’ın satışında son gelişmeler… (7 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Öncelikle affınıza sığınarak bu yazıyı haber dilinde yazmayacağımı belirteyim. Şimdi konumuza başlayalım. Sizlere söz verdiğim gibi tüm günüm Netaş ile geçti. Lafı uzatmadan edindiğim bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

DEVAMINI OKU
EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish