Netaş’ın satışında son gelişmeler… (14 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Bugünün büyük kısmını geçen hafta olduğu gibi Netaş’a ayırdım. Çeşitli görüşmeler yaptım. Hepsinden öğrenebildiklerimi şu şekilde özetleyerek sıralayabilirim.

İlk olarak tekrar sorduğum bir soru: “Anlaşma sağlandı mı?” Aldığım cevaplar “Evet, sağlandı.” şeklindeydi.

İkinci olarak sorduğum soru: “Satış fiyatı nedir?” Aldığım cevaplar maalesef ortak bir cevap değildi. 8 TL’den başlayıp 14 TL’ye kadar çıkıyordu. Yani bu konuda size maalesef net bir cevap veremeyeceğim.

Son sorduğum soru: “Ne zaman imzalanacak ve açıklanacak?” Aldığım cevaplar “Uygun ortam bekleniyor” şeklindeydi. Uygun ortamdan benim anladığım şudur: Alıcı firmanın imza atacak üst düzey yöneticilerinin takvimi veya özel bir gün veya ilgili devletlerin yetkililerin katıldığı toplu bir imza töreni veya şu an benim aklıma gelmeyen bambaşka bir imza ortamı. İmzalar atılacağı gün veya bir kaç gün önce de açıklama yapılacaktır.

Takip etmeye devam edeceğiz. Ne olacak? Bekleyip göreceğiz.

Not: Yukarıda yer alan bilgiler Musa Savaş tarafından gazetecilik saiki ile genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler Musa Savaş’ın kişisel gözlem ve görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, sizlerin alım-satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Yukarıda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan Musa Savaş sorumlu tutulamaz. Ayrıca yazının altına yapılacak yorumlar yazanı bağlar, Musa Savaş sorumlu tutulamaz.

“Netaş’ın satışında son gelişmeler… (14 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek” üzerine 11 yorum

  1. sayın musa bey bu anlasma saglanan firma herkesin dilindeki cin menseili uc harfli firma herhalde.

  2. Hasan’a cevap: Teşekkür ederim. Dualarınız beni ayakta tutuyor. Çok sağolun.

  3. Musa Bey araştırmanız için teşekkürler.Satış fiyatı ile ilgili neden net bir bilgi yok? zira 8-14tl arası çok büyük bir alan. birde bu satış işlemini nasıl görüyorsunuz. netaş için iyi mi olacak?

  4. Oğuz’a cevap: Satış rakamı ile ilgili bilgi kirliliği çok fazla. Bu yüzden en doğru rakam hangisi henüz doğrulatamadım. Diğer yandan bu satış Netaş için iyi olacak.

  5. Merha Musa bey, kesin bir zaman olmamakla birlikte sizin gözleminizi merak ettim, 1 veya 2 hafta lık bir zaman diliminde gerçekleşirmi acaba.

  6. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 27 Ekim’ de İstanbul’da Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanacak olan 9. Yatırım Danışma Konseyi toplantısına 4 farklı ülkeden, 10 ayrı sektörde faaliyet gösteren ve toplam ciroları 666 milyar dolar, toplam istihdamı da 1.5 milyon olan konsey üyelerinin katılacağını açıkladı.

    Acaba bu toplantı bizi ilgilendiren toplantı olabilir mi?malum şirkette katılıyor.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: