Türkiye’nin Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim sektöründekilerin iyi bildiği BThaber gazetesi tarafından 18 yıldır yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 5 şirketinin açıklandığı organizasyonda; Bilgi Teknolojileri şirketleri arasında liderliği geçen sene olduğu gibi bu sene de İndeks Bilgisayar alırken; İletişim Teknolojileri şirketleri sıralamasında da zirve yine Türk Telekom’un oldu.

Devamını oku…

4G ihalesi ertelendi

Sonuç cümlemiz: 4G ihalesi ertelendi. 4G nedir? Neden ertelendi? Şartname değişecek mi? Gerçekten yapılacak mı? Tekrar ertelenebilir mi?.. vb. üretilen bir çok sorunun cevabını vermeyeceğim. Tüm bunlarla ilgili birçok paylaşımı internet sitelerinde ve sosyal medya araçlarında zaten görebiliyorsunuz. Burada tekrar etmem çok da anlamlı değil diye düşünüyorum.

Devamını oku…

4G ihalesi ertelenmesinin perde arkası… @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @Avea @tcudhb @btkbasin

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ilgili kamu kurumları ve operatör yetkilileri acil olarak toplantıya çağrıldı.

Devamını oku…

Türk Telekom 450 karakol konusunda ne yapıyor?

Telekomünikasyon alt yapısı olmayan 450 karakola WIMAX bazlı erişim alt yapısı kurulması için Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) talebi doğrultusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) tarafından Türk Telekom görevlendirilmişti. Bu süreç başlayalı bir hayli zaman oldu. Fakat Türk Telekom’da bu konuda biz herhangi bir hareket göremiyoruz.  Bir hareket varda göremiyorsak o bizim körlüğümüz fakat henüz bir hareket yoksa bu da Türk Telekom’un ayıbıdır diye düşünüyoruz.

Devamını oku…

Dışişleri Bakanlığı’nın bu yazısını ben dikkate alıyorum… ;) @TC_Disisleri @TC_UDHB

Dışişleri Bakanlığı, UDHB’ye (Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı) 28.03.2012 tarih ve 9442080 sayılı bir yazı gönderdi. Bu yazıya istinaden UDHB Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürlüğü 09.04.2012 tarih B.11.0.DİOO.724.02.03.CH/1094 sayılı yazısıyla Haberleşme Genel Müdürlüğü, BTK ve ilgili birimlerin yanısıra Telekomünikasyon ve Bilişim ile ilgili tüm kurumları uyarıyor.

Devamını oku…

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish