Netaş’ın satışında son gelişmeler… (23 Eylül 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin

Netaş’ın büyük hissedarı OEP Turkey Tech B.V. sahibi olduğu hisselerle ilgili olarak satışta dahil olmak üzere her türlü teklife (ortaklık, işbirliği, satış, vb.) açık olduğunu 8 Temmuz 2015 tarihinde kamuoyuna açıklamıştı. Bu bağlamda çeşitli teklifler değerlendirilmişti. Yapılan görüşmelerden bazılarında sona yaklaşılsa da nedendir bilinmez hepsi olumsuz sonuçlanmıştı.

Yılan hikayesine döndüğü söylense de bu tür satış görüşmelerinin doğası gereğidir her şeyin uzaması. Nihayetinde Şubat 2016’da başlayan görüşmeler ise hâlâ devam ediyor ve sona yaklaşıldı. Gerçi iki defa (Birisi Kamu İhale Yasaklısı olma durumu, diğeri 15 Temmuz darbe girişimi) yol kazasına uğrayacak gibi olsa da gerek Netaş yetkililerin gerekse de karşı taraf yetkililerinin özverili çalışmaları sonucu sona yaklaşıldı.

Edindiğim bilgilere göre görüşmede her şey bir imzaya kalmış. Bu bir imzanın anlamının ne olduğunu çözmeyi siz yatırımcılara bırakıyorum. Sadece imza safhasına gelinmesi mi yoksa bir kişinin imzasının beklenmesi mi ben bilmiyorum. Bildiğim tek şey önümüzdeki haftaya açıklama yapılacak şekilde yetiştirilmeye çalışıldığı. Yetişir mi? Bilmiyorum.

Satın alacak kim derseniz tabii ki ismini söyleyemem. Fakat şu ipuçlarını verebilirim. Yerli değil. Yabancı. Uzakdoğulu. Dünyanın bir çok yerinde ve Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Fakat profilini (Ülkesinin, ülkemizle ilgili politikaları dolayısıyla yine ülkemizde faaliyet gösteren kendi ülkesinden rakiplerine göre) düşük tutuyor. Dünya telekom sektörü için bir çok elektronik cihaz üretiyor. Aslında ismi, kullandığınız bazı elektronik cihazlardan dolayı çoğunuzun gözünün önünde. 😉

Not: Yukarıda yer alan bilgiler Musa Savaş tarafından gazetecilik saiki ile genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler Musa Savaş’ın kişisel gözlem ve görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, sizlerin alım-satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Yukarıda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan Musa Savaş sorumlu tutulamaz. Ayrıca yazının altına yapılacak yorumlar yazanı bağlar, Musa Savaş sorumlu tutulamaz.

“Netaş’ın satışında son gelişmeler… (23 Eylül 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin” üzerine 70 yorum

 1. hocam sadece sizin kişisel yorunumunuzu öğrenmek istiyorum tabi sakıncası yoksa sizce bu satış artık % 99 bitmiş son prosedürler mi tamamlanıyor olumsuz sonuçlanma ihtimali var mı ? uzun zamandır vakit harcadınız ve bu süreçte en fazla yardımcı olmaya çalışan birisiniz o yüzden sizin görüşünüz bizim gibi ky için çok önemli hayırlı geceler

 2. Kadir’e cevap: Prosedürler sürüyor. Son imzalar atılmadan, yüzde 1 bile olsa her şeyde olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır.

 3. sn musa bey aklımda satış rakamı konusunda değişik rakamlar var fakat şunu örnek vermek gerekirse hisse işlem fiyatı baz alınarak bu satışı gerçekleştirdiler diyelim ve iki taraf bu görüşmeleri haziran 2016 ile günümüze dek gelen süre zarfında yapmış olsun, hesaplamalara göre satışı 7 liraya yapmaları gerekir..Keza eğer şubat 2016-haziran 2016 gibi bir zaman diliminde yaptılarsa yine hesaplamalara göre ederi yaklaşık 10 lira olur.Ki siz bu şirketin sahibi olsanız ve eğer görüşme yapılan dönemdeki fiyatların üç aşağı beş yukarı bir değere satılacağını düşünseniz şirket satım dönemi hisse fiyatını yukarı çekmez misiniz?ve bu ne kadar iki tarafı fiyat belirleme konusunda tatmin eder? Biraz uzun oldu ama bence hisselerini satacak ortağın kendi kafasında belirlediği bir rakama verdiği inancındayım.Hepimiz süpriz bir rakamla karşılaşabiliriz ki yine umarım üzülmeyiz.. saygılarımla..

 4. Adem’e cevap: Yatırımcı sizlersiniz. Dolayısı ile hangi parametreleri baz almanız gerektiği konusunda sizlere akıl vermek haddim değil. Umarım kimse üzülmez ve erkesin hayal ettiği olur.

 5. musa bey iyi günler netaşın satışıyla alakalı biz orta ve uzun vadeciler elimizden geleni yapıyoruz bir kamuoyu olusturabilmek için ama galiba pek ses getirmiyor herhangi bir yerden en ufak bir resmi açıklama yok acaba size ulaşan güncel bir bilgi var mı bizi ihmal etmezseniz seviniriz biz sonuna kadar arkanızdayız inş

 6. Yakup’a cevap: Merak etmeyin. Sizi ihmal etmeyeceğim. 🙂 Yarın Cuma. Hayırlı gün.

 7. musa bey yarın satışla ilgili bir haber gelirse çok dua alacaksınız

 8. Yarını iple çekiyor olacağız. İnş yarın hem sizin vereceğiniz haberler hemde kendi dinamikleri ile netaş günü olur. Biraz olsun yüzümüz güler.

 9. musa bey iyi akşamlar artık güzel haberlerinize kitlendik pür dikkat sizdeyiz artık sahne sizin :))

 10. Kadir’e cevap: Maalesef satış haberi gelmedi. Fakat siz yine de dualarınızı eksik etmeyin lütfen. Bugün öğrendiklerimi sizlerle paylaştım. Buradan okuyabilirsiniz.

 11. İhsan’a cevap: Maalesef satış haberi gelmedi. Çok üzgünüm. Bugün öğrendiklerimi sizlerle paylaştım. Buradan okuyabilirsiniz.

 12. Yakup’a cevap: Maalesef satış haberi gelmedi. Çok üzgünüm. 🙁 Bugün öğrendiklerimi sizlerle paylaştım. Buradan okuyabilirsiniz.

 13. allah razı olsun sizden en azından şimdi satışın sadece haber larak duyurulması kaldığını öğrendik bu haber beni mutlu ettti

 14. Kadir’e cevap: Allah sizden de razı olsun. İnşallah bundan sonrası da problemsiz tamamlanırda sizler mutlu olursunuz.

 15. veee beklenen an geliyor artık söz musa beyde hayırlı haberlerinizi beklşyoruz inş hayırlı akşamlar

 16. Musa bey bugün netaşla ilgili bilgi paylaşacağınız söyleniyor bu doğrumu ? Ve bizi Mutlu edecek şeyler mi?

 17. Kadir’e cevap: Şu an yayında. Keşke elimde sihirli bir değnek olsa da herkese hayalini kurduğu mutluluğu verebilsem. 🙁

 18. Allah razı olsun sizden çabanız vakit harcamanız bile kendi adıma minnettar olmama yetiyor

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: