Netaş’ın satışında son gelişmeler… (7 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek

Öncelikle affınıza sığınarak bu yazıyı haber dilinde yazmayacağımı belirteyim. Şimdi konumuza başlayalım. Sizlere söz verdiğim gibi tüm günüm Netaş ile geçti. Lafı uzatmadan edindiğim bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

Satış olayının açıklanmasının neden geciktiği konusunda kaynaklarım şunları söyledi: “Bu ölçekteki tüm satış görüşmelerinin ve onay süreçlerinin uzaması işin doğası gereğidir. Alıcı firma satış görüşmelerini Türkiye’deki ofisi üzerinden değil doğrudan kendi şirket merkezinden yürütüyor. Alıcı firma kendi alanında dünya devi. Konuyla ilgili olarak kendi içindeki karar ve onay süreçleri bile başlı başına hacimli bir iş.” Benim bundan anladığım; alıcı firmanın onay süreçleri bekleniyor.

“Kaç liraya satılır?” diye sorduğumda ise aldığım cevaplar şöyle: “Kimse mevcut piyasa fiyatının çok üzerinde hayal kurmasın. Bu tür satışlarda anlaşma fiyatı genelde o zamanki mevcut piyasa fiyatının bir miktar altında olur. Bunu bir nevi indirim gibi düşünün. Alıcı o kadar nakit para verecek. İndirim istemek en doğal hakkı. Bu indirim yüzde 10 hatta 20 bile olabilir.” Benim bundan anladığım; anlaşmaya karar verildiği günkü piyasa fiyatı, örneğin, 10 TL ise ve yüzde 20 indirim yapılmışsa 8 TL’den anlaşma fiyatı gerçekleşmiş demektir.

“Netaş konusunda küçük yatırımcılar bilgi alamamaktan dolayı çok muzdaripler. Bu yatırımcıların nereye başvurmaları gerekiyor?” şeklindeki soruma aldığım cevaplar şöyle: “Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek’e yazsınlar. Çünkü; Sayın Şimşek Eylül ayı başında katıldığı G20 zirvesinde, gerek alıcı firmanın, gerekse de alıcı firmanın ülkesinden yetkililerle ülkemize yatırım konusunda çeşitli görüşmeler yaptı. Tüm bu satış işlerinin ve bilgilendirmelerin hızlandırılmasında Sayın Mehmet Şimşek’in devreye girmesi olumlu etki yapacaktır.”

Haber dilinde yazmayacağım dedim ama yine haber olmuş. 🙁 Fakat, eminim mesajı aldınız… 😉

Not: Yukarıda yer alan bilgiler Musa Savaş tarafından gazetecilik saiki ile genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler Musa Savaş’ın kişisel gözlem ve görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, sizlerin alım-satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Yukarıda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan Musa Savaş sorumlu tutulamaz. Ayrıca yazının altına yapılacak yorumlar yazanı bağlar, Musa Savaş sorumlu tutulamaz.

“Netaş’ın satışında son gelişmeler… (7 Ekim 2016) @UDHB @NetasTR @btkbasin @memetsimsek” üzerine 6 yorum

  1. Sayın Musa Bey peki sure konusunda alabildiginiz bir yanıt veya sizin tahminin varmı.cunku satıs surecleri bazen seneler surebiliyor.bizim netasta surec hala belirsizmi yoks en kotu ihtimal bu sene sonuna bitermi.

  2. Ahmet’e cevap: Edindiğim izlenim yılbaşına kalmayacağı yönünde.

  3. musa bey sözde geçen hafta imzalar atılıp kapa haber düşecekti herkes öyle söylüyordu ama olmadı malasef.Bu şirket kadar oyun çeviren bir başka şirket daha yoktur.Aslında bu şirketle ilgili olan biteni kimse bilmiyor ve bol keseden sallıyor sözüm size değil musa bey size emeklerinizden dolayı minnettarım ve çok teşekkür ediyorum.Ama diyeceğim o ki bu şirket sizin gazetecilik kariyerinizde olumsuz etki edicektir diye düşünüyorum.Çünkü söylenen hiçbirşeyin aslı çıkmaz hep tersi olur,verilen sözler yerine getirilmez ve sır küpü gibidir asla dışarıya bilgi sızmaz.Siz şirketin hangi departmanıyla görüşüyorsunuz bilmiyorum ama verdiğin bilgilerin de aslı olduğu konusunda siz de pek emin değilsiniz galiba.Kulaktan dolma bilgiler olduğu için çelişkili haber yapmak zorunda kalıyorsunuz.Dedikleriniz çıkar veya çıkmaz onu bilmiyorum ama bizler için bu çabaya girdiniz sizden allah razı olsun,allah gönlünüze göre versin,yolunuz bahtınız açık olsun diyorum.İnşaallah sizi daha iyi yerlerde hak ettiğiniz yerlerde görürüz kısa zaman da Musa bey tekrar herşey için çok teşekkür ederim.

  4. Hüseyin’e cevap: Uyarılarınızı dikkate alacağım. Yazdıklarınız için teşekkür ederim.

  5. hayırlı günler hayırlı cumalar musa bey bugün için gününüzü netaşa ayırmıstınız yine mi akşam yazacaksınız musa bey eğer güncel bir bilgi varsa seans kapanmadan paylaşırsanız ortalık güzelleşir tabi güzel bir durum varsa yoksa bu adamlar bizi hallaç pamuğuna çevirir yardımcı olursanız seviniriz hayırlı günler iyi çalışmalar

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: