Türk Telekom için sorulara cevaplar…

Türk Telekom için gerek özelden, gerek sosyal medyadan, gerekse de internet sitem üzerinden sorulan soruları, ana başlıklar halinde gruplayınca, ortaya on tane ana soru çıktı. Bunlardan iki tanesi aciliyet içeriyordu. Dolayısıyla şimdilik bu iki soruyu cevaplayacağız.

Birincisi; Aralık ayı başında duyurduğumuz yeniden yapılanma çalışmaları ile ilgili olarak, son safha olan, Grup Müdürlükleri ve Direktörlüklerle ilgili alınan kararların uygulamaya ne zaman geçeceği idi.

İkinci soru ise Bölge Müdürlüklerinin kaldırılması ve Genel Müdürlüğün tamamen İstanbul’a taşınıp taşınmayacağı idi.

Cevap bir: Planlanan yeni organizasyon şeması için isimler hâlâ belirleniyor. Bu hafta sonu itibariyle Grup Müdürlükleri ve Direktörlüklerde yeni isimlerin belirlenmesinin tamamlanması bekleniyor. Duyurular ise sadece ilgili birimlere yapılacak.

Cevap iki: Bölge Müdürlüklerin kaldırılması konusu ise tabandan gelen yoğun tepkiden dolayı bir süreliğine askıya alındı. Fakat bu süre şu an için belli değil. Genel Müdürlüğün taşınması konusu ise şöyle: Dört büyük direktörlük yani Kamu Satış, Network (Ağ), IT (Bilgi İşlem) ve Erişim Direktörlükleri Ankara da diğerleri ise Ankara ve İstanbul arasında dağılmış durumda. Fakat en üst düzey yönetim fiili olarak zaten İstanbul’da. Ankara’daki bu direktörlüklerin İstanbul’a taşınması demek, en az 1000 kişinin de (yani 1000 aile) taşınması anlamına geliyor. Diğer taraftan, Türk Telekom ile iş yapan firmalarında Ankara’da ciddi sayıda personelinin olması, dolayısıyla da bu taşınmadan etkilenecek olmaları, bu düşüncenin şimdilik dondurulmasına yol açtı. Çünkü Ankara’daki çok büyük bir ekosistemin dağılması söz konusu. Mevcut ekosisteme zarar vermeden veya en az zarar verecek bir yol bulunduğunda yeniden gündeme gelecek.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
4,5G İhalesi nihayet yapılıyor… @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @Avea @tcudhb @btkbasin
Türk Telekom’un yeni CEO’su kim olacak? (8 Eylül 2016) @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin
4 Comments
 • Musa Savaş
  Oca 13,2015 at 12:51

  Zamanı geldi. Ne diyebilirim ki? Herkes için umarım hayırlısı olur.

 • ahmet
  Oca 12,2015 at 21:49

  Türk Telekom da yine bir hareketlenmemi var yoksa ne? Siz ne diyorsunuz sayin başkan. ..

 • Musa Savaş
  Oca 6,2015 at 18:37

  Muhtemeldir.

 • ahmet
  Oca 6,2015 at 17:48

  Bu durumda bölge Müdürleri arasında bir rotasyon olması veya yerlerine başka bölge Müdürleri gelmesi olasılığı yüksek görünüyor. Direktörlerin belirlenmesinin ardından ise hemen değişiklik öngörülüyor diyebilirmiyiz üstadım.

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: