Türk Telekom’un yeni CEO’su Paul Doany oldu @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin

Türk Telekom’un yeni CEO’su Paul Doany oldu. Az önce Türk Telekom’un PR ajansı Desibel’den gelen (Türk Telekom Yönetim Kurulu, 26 Eylül 2016 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere sektörün yakından tanıdığı Paul Doany’i CEO – Genel Müdür olarak atadı.) bir basın duyurusu ile açıklandı.

31 Ağustos 2016 tarihinde Rami Aslan’ın ayrılması sonrası başlayan yeni CEO’nun kim olacağı sorusu da böylece cevabını bulmuş oldu. Gerçi biz bu cevabı 1 Eylül 2016’da önce adayları açıklayarak, daha sonra ise kimin en güçlü aday olduğunu söyleyerek ve nihayetinde kimin olacağını kendi tarzımızda söyleyerek vermiştik. Yani ne dediysek o. 🙂

Paul Doany’ye ve Türk Telekom’a hayırlı olsun diyoruz. Şimdi asıl süreç başlıyor. Ben tabii ki Türk Telekom’u yakından izlemeyi sürdüreceğim.

Ne diyebilirim? Beni izlemeye devam edin. 😉

“Türk Telekom’un yeni CEO’su Paul Doany oldu @UDHB @Turk_Telekom @Turkcell @VodafoneTR @btkbasin” üzerine 7 yorum

  1. Sayın Savaş, gmy ve diger yöneticiler belli oldumu ne zaman açıklanır. Öngörünüz nedir?

  2. Aslında ceo’nun yada genel müdür yardımcılarının kim olacağından daha önemlisi kuruma nasıl bir vizyon kazandırılacağıdır.İsimler gelir geçer.Asıl kalıcı olan yapılandır.Bu anlamda benim için ya da herhangi brisi için isimlerin kimler olduğunun hiçbir haber değeri olmayacaktır.Söz konusu yöneticilerin ortaya koymayı düşündükleri vizyon,strateji,yönetim anlayışı haber değeri taşıyacaktır.Bunlarıda ilk olarak yine Musa Bey yazacaktır diye düşünüyorum.

  3. Siyami’ye cevap: Teşekkür ederim. Elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz.

  4. Ahmed’e cevap: Hemen olmaz. Paul Doany’nin önce departmanlardan birifingler alması gerekiyor. Bu da nereden baksanız bir kaç hafta sürer. Tüm bunları da ilerleyen zaman içinde detaylı yazacağım.

  5. Şunu da unutmamak gerekir ki; isimler vizyonlari belirleyen faktörler içinde ilk sırada yer alır. O yüzden isimler önemli, zaten Türkiye ye mal olmuş en değerli şirket olan bi kurumun bir vizyonu var burada değer katabilecek isimlerin olmasi temennimizdir. Velhasıl isimlerin önemi büyük yoksa önüne geleni getirmiyorlar göreve değilmi?

    Sayın Savaş, saygilarimla

  6. Ahmed’e cevap: Elbetteki önüne geleni getirmiyorlar. Türk Telekom’daki üst düzey yöneticilerin çoğunun özgeçmişini biliyorum. Hepsi gerçekten çok sağlam geçmişlere sahipler. Bu büyüklükte kurumlarda aksi düşünülemez. Bu kurumlarda bir pozisyon için birinin ataması yapılırken adayların hepsi ayn kalitede olduğu için doğal olarak referanslar devreye girer. 😉 Sonuç olarak işe alımda referansta bir kriter değil midir?

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: