YAPDER’den Yatırım ve Tanıtım Toplantısı

YAPDER’den Yatırım ve Tanıtım Toplantısı

14 Ocak 2019 0 Yazar: Musa Savaş

Dijital dönüşüm artık tüm dünyanın gündeminde. Bu konuda yaptıkları çalışmalarla adından söz ettiren bir yer var: Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti. Dijital Devrimin şekillenmesine büyük katkılar sunan Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinin bir Yatırım ve Ticaret Merkezi olarak sunduğu fırsatlar konulu seminer 27 Aralık 2018 günü Kadir Has Üniversitesi’nin Cibali Kampüsü’nde yapıldı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın moderatörlüğünü yaptığı Yeni Araşıylar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), Kadir Has Üniversitesi ve NRW INVEST (Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Ekonomi Kalkınma Ajansı) tarafından düzenenlenen “Dijital Devrimi şekillendiren Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar” temalı yuvarlak masa toplantısında Türk firmalarının hikayeleri anlatıldı, bölgenin sunduğu fırsatlar konusunda da ayrıntılı bilgiler verildi. Celal Toprak’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Dr. Taner Arsan, Dr. Adem Akkaya, Akın Okumuş, Levent Karadağ, Alim Küçükpehlivan ve Musa Savaş konuşmacı olarak katıldı.

Şayet toplantıya katılamadıysanız ve konuşılan fırsatları merak ediyorsanız, Kanal Ekonomi tarafından yayınlanan konuyla ilgili programı seyredebilirsiniz.