Türk Telekom cephesinde değişen bir şey yok @UDHB @btkbasin @TurkTelekom

Hiç iç açıcı bir başlık değil ama maalesef Türk Telekom cephesinde yönetim katında durum şu an itibariyle budur. Bu durum, yani Yönetim Kurulu tarafında bazı şeylerin, bir önceki yazımızda değindiğimiz gibi Saad Hariri’nin yeni konumu sonrası nasıl hareket edeceğine bağlı olması, Türk Telekom yönetiminin özellikle de Paul Doany’nin hareket alanını oldukça kısıtlıyor.

Neticede büyük umutlarla ve güçlü bir motivasyonla göreve gelen Paul Doany, son gördüğümüzde (şayet kötü gününde değildiyse) çok da iyi görünmüyordu. Bu gözlemimizi başkalarından da farklı zamanlar için benzer şekillerde duyunca; mevcut durumun motivason olarak en çok Paul Doany’yi olumsuz etkilediğini söylememiz yanlış olmaz.

Diğer yandan, Türk Telekom’da çeşitli kademelerde gidenler ve gelenler oluyor. Bunların detaylarına ben girmiyorum. Sizler burada zaten paylaşıyorsunuz. Lütfen paylaşmaya devam edin.

Bu hafta yeni GMY’lerin atanacağına dair Türk Telekom camiasında güçlü bir beklenti var. Atanırlar mı? Olabilir. Fakat, ben yine de tüm bu atamaların bir Yönetim Kurulu toplantısı sonrası yapılacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak, Türk Telekom’daki bu durumun kuruma verdiği zarar her geçen gün artıyor. Her şeyi bir kenara bırakın ciddi bir zaman kaybı yaşanıyor ve inanıyorum ki Paul Doany’de bu sıkışıklığı çözebilmek adına ciddi mesai harcıyor.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Türk Telekom Grubu’nda kim, ne iş yapıyor kılavuzu… ;)
Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörlüğüne Hamdi Ateş atandı @UDHB @btkbasin @TurkTelekom
17 Comments
 • Asya Duran
  Ara 12,2016 at 23:47

  Biz bilgileri teyit ettik bu akşam.Teyit edip yazmanıza gerek kalmadı.:D:D

 • Tuncay Kalay
  Ara 12,2016 at 20:01

  Musa Bey iyi akşamlar.Bugünlerde yazı var mı ? Yoksa “TT cephesinde değişen birşey yok 2” mi yayınlayacaksınız.:)

 • Haluk
  Ara 11,2016 at 17:48

  Arkadaşlar gerçekten sizleri anlayamıyorum.Sürekli bir yazı bekleyişi….Bugüne kadar yazılan yazılardan,bilmediğiniz neyi öğrendiniz.Öğrenmiş olduğunuz bilgileri,birkaç saat sonra ya da ertesi gün buradan okumak size nasıl bir katkı sağlıyor.Çok merak ediyorum.

 • İlker
  Ara 8,2016 at 23:44

  Hukuk bölümü için de M K hayırlı olsun 😉

 • Musa Savaş
  Ara 8,2016 at 22:37

  Harun’a cevap: Doğrulatamadığım bazı gelişmeler var. Doğrulatırsam bu hafta bitmeden yazarım. Fakat zor görünüyor.

 • Harun Arduç
  Ara 8,2016 at 22:25

  Musa Bey,yeni gelişmeler oluyor mu ? Bir sonraki yazıyla ilgili bu haftalık planlamanız varmıdır ?

 • Bilocan
  Ara 8,2016 at 22:13

  RASİM’e cevap : Topun ağzına konan sinek için top ateşlenmez. (NFK)

  Ben kimseyi incitmek ve yüzeltmek için yamadım. Şirketler için çalışanlar arasındayım sadece kim gelirse gelsin şu şirketlerin bir vizyonu ve startejisi olsun gelene göre değişen değil gelenin katkısı olacak bir kurumsalllık olsun. Demek istedim.
  Önemli olan kişilerin arkasında bıraktıkları eser ve hizmetleri ile konuşulacak kalitede kişiler olsun.

 • Kemal taşçı
  Ara 8,2016 at 20:32

  Satınalma için y.a hayırlı olsun.

 • Rasim
  Ara 8,2016 at 01:29

  Namık’a cevap BİLOCAN a eleştiri
  Namik’in dediklerine katılmamak mümkün değil…asıl türk telekomu bu hale getirenleri unutuyoruz..acaba turkcell ya da telsim de tt deki gibi hiç bu kadar operasyon haberi duyduk mu? Duymadık…demek ki tt birileri tarafından bilinçli bir yapılanma olarak kullanılmış..bu kadar insan tesadüfen mi girdi bu şirkete .buna izin verenler hakkında neden tek kelime yok yazılarda..nerde bu insanlar..bir önceki yorumlarda okudum ayrılan yöneticilere 3 trilyon gibi bir tazminattan bahsediliyor..bu sorunlu bir yaklaşımdır…operasyonların üst üste yapıldığı bir şirketi öncelikle bu hale düşürenlerden hesap sorulmalıdır..ondan sonra mevcut yönetime yönelik varsa bir eleştirinin yapılmasının adil bir davranış olacağını düşünüyorum…bence yorumculardan BİLOCAN bu anlayışı örtbas etme gayretinde..yazılarında provokatif ve yıkıcı bir söylem var…ve bu işlerden anlamadığı da ortada …bir devlette bile tek başına iktidarda olsa hükümetin kurulmasina 45 günlük süre tanınıyor..nedir telaşın BİLOCAN, herhalde Paul doany nin de senin kadar bir vizyonu vardır..müsade et de adama ekibini rahat rahat kursun… tt yi bu hale getiren vkzyonsuz yönetici adı verilen kişiler kadar bir süre şirketi yönetsin sonra sana da eleştiri hakkı düşer diye düşünüyorum.

 • Namık
  Ara 7,2016 at 00:05

  Arkadaşlar bir hususu lütfen gözardı etmeyelim…o da şu : TT yi bu hale getirenleri unutuyoruz…neden Paul doany ı hedefe koyarak konuyu göz ardı ediyoruz.. özellikle AVEA şirketini bu hale getirip çözümü TT ile birleştirip kendi basarisizliklarini manüpüle edenleri unutuyoruz… ilahi adalet elbette gerçekleşti..ama böyle bir enkazı devralan Paul ü 2 ay içinde yıpratma ya çalışıyoruz…lütfen esastan uzaklasmayalım

 • PTT li
  Ara 6,2016 at 18:24

  Arkadaşlar merhaba;ben buradan çok acil olarak Başbakanlığımıza ve Ulaştırma Bakanlığımıza sesleniyorum ;Lütfen bu Türk Telekom a acilen el atın .Kimin ne yaptığı belli değil .Hukuk ve adalet ,ülke ve şirket menfaati diye birşey kalmamış .Önüne gelen ,eline geçeni şirketten sorgusuz atıyor .Türk Telekom da en asli birim ;İnsan Kaynakları ! .olmuş .Teknik Operasyona bakan yok .Tesis Destek ve İnsan Kaynakları iyi çalışıyormuş reklamı yapıyorlar ve şirketi kurtaracaklar .
  Türk Telekom a ; bu kuruma yıllarca asli işi teknik hizmetlerde çalışmış mühendis kökenli,ömrünü ve herşeyimi amatörce duygu ile evi bildiği kuruma harcamış ,yetkin kişilerin YK ve GMY pozisyonlarına atanmalarının sağlanması gerekmektedir .PTT döneminde çalışan bu mühendisler (FETÖ hariç) birikimleri ve yüksek ruhları ile kurumu kurtarır .Yoksa bu profesyonel çakallar şirketi bitirecek .Amerikayı yeniden keşife gerek yok .

 • Musa Savaş
  Ara 6,2016 at 09:52

  Halil’e cevap: Olabilir. 🙂

 • Ali
  Ara 6,2016 at 00:25

  Musa Bey yazi için Tesekkürler.
  Paul Bey ve diger GMY atama ve istifalarda gördügümüz gibi atama/istifalarin yapilmasi fiziki yönetim kurulu toplanmasindan ziyade üyeler arasinda karari imzaya çikararak ta yapilabiliyor. Kaldi ki su ortamda herkesi masaya toplamak icin gün belirlemek min. 2haftalik bir süreç ve bildigimiz kadari ile böyle bir tarih ortaya çikmis degil. Tüm bunlari hesaba katinca kararin fiziki toplanti yerine imzaya cikmis olmasi yüksel ihtimal ve duyumlar onu destekliyor, açiklama eli kulaginda diyebiliriz 🙂

  Ancak yapilacak 1-2 atama ve 3-4 istifa da sizin belirttiginiz Hariri ile ilgili belirsizliklerin netlestigi anlamina gelmeyecektir bence de. Telekom ana ortaginin banka borcu, bankalarin izleyecekleri yol, Hukumetin konuya yaklasimi, Suudilerin olasi istahi, Hariri’nin konumu gibi konular epey bir süre gündemde kalabilir. Öte yanda bugün düsen bir haberde Oger’in yurtdisindaki ana ortaginin Banka borçlari nedeniyle Bankalarin aksiyona geçtigi belirtiliyordu. Benzer bir durum Turk Bankalarindan da gelirse ne olur? Telekom yonetim kurulunda Banka temsilcilerini mi görürüz, bir belirsizlik te burada malesef.

 • Bilocan
  Ara 5,2016 at 22:51

  Kc ye cevap : Şu anki TT deki kasoun mimarı onun gidişi için elinden her gelen herşeyi yapıyor. Ama unutmasınlarki rüzgar eken fırıtına biçer, gelecek olanda gönderdiği gibi gidecektir, bu piyasanın kanunu böyle.
  Ne PD nede ÜÖ farketmez. Onemli olan tepe yönetii değişse bile bu şirketlerin vizyonunun temelde değişmemesi ve yatırımların geleceğe yönelik adımlarının atılması.
  Yakın bir gelecekte artık GSM şebekeleri yeni nesil LTE şebekeler haline dönüşecek . Varmı bunu öngörüp hazırlık yapan. Bunun için vizyon sahibi yöneticiler gerekir. Herkes bizans oyunları peşinde. Ülkesini ve şirketini düşünen etkili ve yetkin yöneticiler bitti gelenlerin hepsi 2.kalite B sınıfı.

 • Halil Bakar
  Ara 5,2016 at 22:45

  Musa Bey;bu yazıyı okuyan herkesin zihnindeki soruyu ben sorayım ilk önce ?
  Yeni yazı ne zaman gelir ? Cuma ? 😀

 • Bilocan
  Ara 5,2016 at 22:44

  Ben daha önceki bir Türk Telekom yazısının yorumlarına TT için POLE pozisyonunda demiştim. Bu pozisyonun uzaması en çok TT yi olumsuz etkiliyor. Yönetim kadrosunun adeta boşalması içeride çalışanlar üzerinde büyük bir moral ve motivasyon çöküşü yaşatıyor. Kimse karar alamıyor ve denizin ortasında pusulasız gemi gibiler. Buda Telekom piyasasında TT nin durumunu içler acısı bir hale getirmiş vaziyette. Gelecek günler çok şeye gebe görünüyor, bu duruma vesile olanlar kendilerine masum bir günah keçisi aramasınlar.

 • Kc
  Ara 5,2016 at 22:38

  PD nin ayrılacağı yönünde söylentiler var..

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: