Türk Telekom Yönetim Kurulu Lübnan Başbakanını bekliyor @UDHB @btkbasin @Turk_Telekom @VodafoneTR @Turkcell

Sitemizi ve okur yorumlarını takip edenler bugüne ertelenmiş olan Türk Telekom Yönetim Kurulu toplantısının tekrardan ertelendiğini yorumlarda okumuşlardır. Evet. Doğrudur. Türk Telekom Yönetim Kurulu toplantısı bir kez daha ertelendi. İlk aklımıza gelen sorular ise ne zamana ve neden ertelendi?

Ne zamana ertelendi sorusunun cevabı şöyle: “Belli değil.” Diğer bir deyişle belirsiz bir zamana ertelendi. (Şayet tarihini bilenleriniz varsa lütfen paylaşsın. Akıl akıldan üstündür.) Yeni tarihin belli olmamasının, neden ertelendiği sorusuna yazacaklarımı ne kadar destekliyor olduğunun kararını sizlere bırakıyorum.

Neden ertelendi sorusuna aslında tek cümlelik bir cevabı var: Türk Telekom’un büyük ortağı Oger Telecom’un sahibi Saad Hariri Türkiye’ye eli daha güçlü olarak gelmek istiyor. Şimdi bu cevabı açalım.

En son Ağustos’un son haftası (yanılıyorsam lütfen doğrusunu yazın) Oger Telecom’un sahibi olarak Türkiye’ye bir ziyaret yapan Saad Hariri gerek siyaset gerekse de iş dünyasından bir çok önemli isimle görüşmeler yapmıştı. Kimlerle görüştüğünü internette biraz arama yaparsanız sizler de görürsünüz. Ben burada yazmayacağım. Fakat şu kadarını söyleyebilirim ki o dönemde yaptığı görüşmelerde eli bir hayli zayıf olan Saad Hariri (Oger Group’un uluslararası piyasalarda sıkıntılar yaşaması dolayısıyla), Türk Telekom’un yeniden yapılanması konusunda siyasilerden kendisine yapılan telkinlere “Evet” demek zorunda kalmıştı. Zaten sonrasındaki süreçleri hep birlikte yaşadık ve gördük. Derken…

İş adamı olmasının yanı sıra siyaset şapkası da olan ve ülkesi Lübnan’da 9 Kasım 2009’dan 25 Ocak 2011’e kadar Başbakanlık yapan Müstakbel Hareketi Lideri Saad Hariri’nin şu sıralar yeniden Başbakan olması gündemde. 3 Kasım 2016 tarihinde Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen Saad Hariri yoğun bir siyasi mesai içinde.

Tüm bunları değerlendirdiğimizde, şu sonuçlara varıyoruz. Saad Hariri Başbakan olarak Türkiye’ye bir daha gelmeyi planlıyor kanısındayım. Dolayısıyla Türk Telekom konusunda yaptığı görüşmelerde eli zayıfken kabul ettiği bazı konuları yeniden masaya yatırmak istiyor olabilir. Kısacası, Türk Telekom konusunda bu zamana kadar tüm yazdıklarımızın hepsinin çöpe atılıp kağıtların yeniden karılması gündeme gelebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Intel geri dönecek gibi görünüyor
Datateknik’te neler oluyor?
43 Comments
 • Musa Savaş
  Ara 5,2016 at 22:28

  Kemal’e cevap: Gecikme için özür dilerim. Şimdi yayında. Umarım beklediğinize değer.

 • Musa Savaş
  Ara 5,2016 at 22:26

  Kara’ya cevap: Gecikme için özür dilerim. Şimdi yayında. Umarım beklediğinize değer.

 • Musa Savaş
  Ara 5,2016 at 22:25

  Ahmed’e cevap: Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

 • Musa Savaş
  Ara 5,2016 at 22:22

  Ali’ye cevap: 🙂

 • Kemal taşçı
  Ara 5,2016 at 20:16

  MUSA bey hala yazı gelmiş değil.en son pazartesi sabah dediniz ama yine yok:(

 • kara
  Ara 5,2016 at 12:08

  Musa Bey, yazı bekliyoruz. Gerekirse iki yazı olsun, sitenizde hareket artsın.

 • Ahmed
  Ara 5,2016 at 00:40

  Telekomun toplam borcu dünyadaki bazi ülkelerin gsmh’dan daha fazla olduğu doğru mu?

 • Ali
  Ara 4,2016 at 14:12

  Musa Bey, tepe organizasyonun çok kisa sürede açiklanacagi konusunda söylentiler var, sizin de kulaginiza gelmemis olamaz. Siz yazmadan Kap açiklamasini da okuyor olabiliriz 🙂

 • Musa Savaş
  Ara 4,2016 at 00:03

  Bilge’ye cevap: Pazartesi yazmayı planladığım yazıda umarım sorularınızı da cevaplamış olurum.

 • Bilge Han
  Ara 3,2016 at 16:13

  Musa Bey;
  Daha önce KAP açıklaması yapıldığı için isimleri yazmada sakınca yok sanırım.Bireysel gmy Hüseyin Balcı ve kurumsal gmy M.A.Akarca beylerin ayrılacağı açıklanmıştı.En son bireyselin direktörü TD’nin ayrıldığı ve kurumsalın direktörü İC’nin de ayrılacağının kesin gibi olduğu konuşulmaktadır.Bu konularda sizin gibi kaliteli bir gazetecinin haberi olmaması imkansız.TD ve İC ile ilgili bilgilerinizi merak ediyorum.Ayrıca organizasyonun son durumu ile ilgili haber yayınlamanız mümkün olacak mı ?

 • İfşaatçı
  Ara 2,2016 at 23:43

  Biraz beklediniz ama vakti geldi.Daha önce yorumlarımı okuyanlar mevzuyu biliyor.Daha önce 6 kişi demiştim.Nisan’a kadar sayı tamamlanacak.
  A.A.,B.A,B.Ş,D.E.T.,F.F.,M.Y

  Bonus:R.T.Y,

 • Musa Savaş
  Ara 2,2016 at 23:07

  Alihan’a cevap: Bu akşam yazacaktım. Fakat beklediğim bazı doğrulamalar henüz gelmedi. Hafta sonu geleceklerini umuyorum. O yüzden Pazartesiye kadar bekleyeceğim. İki yazı olsun istemiyorum. Şayet gelmezlerse yazmayı planladıklarımı Pazartesi sabahı yazacağım.

 • Alihan Duro
  Ara 2,2016 at 22:11

  Musa Bey;
  Hafta bitti yazı gelmedi henüz ?
  Bu hafta sonu yazı gelecek mi ?
  Yoksa Pazartesi mi gelecek ? Sabah mı,akşam mı ? 🙂

  Ya da 3 vakte kadar gelecek deyip,yine ser verip sır vermeyecekmisiniz ?

 • Ali
  Ara 1,2016 at 00:41

  Musa Bey özlettiniz kendinizi 🙂 umuyorum yakin zamanda güncel gelismeler ile ilgili yazinizi okuma firsati buluruz.

  Ne ertelenen YK toplanti tarihinden ses var, ne Oger tarafindan ne yazinizda belirttiginiz Lubnan Basbakanindan (henuz hukumeti kurabilmis degil) ses var, ne sene sonuna 1 ay kalmisken finansallarinda henuz odenmeyen krediye karsilik ayirmayip bu konuda BDDK’dan ayri bir uygulama bekledikleri gibi haberler cikan Türk Bankalarindan ses var, ne de Paul Bey’in atama haberinin uzerinden 2 aydan uzun süre gecmesine karsin Telekom yönetim organizasyonundan ses var (haberlerden takip ettigimiz son durum: Bireysel Ceo, Bireysel Satis ve Musteri Hizmetleri Gmy pozisyonlari bosaldi, yetkiler Paul Bey’de. Bireysel tarafta tek devam eden Pazarlama Gmy. Buna karsilik Kurumsal Satis, Pazarlama ve Musteri Hizmetleri Gmy pozisyonlari aynen devam ama sizce ne zamana kadar???, Kurumsal Ceo M.A.A. icin de istifa haberini geçen hafta okuduk). Bu kadar sessizlik arasinda Musa Bey’den neden ses ciksin mi diyorsunuz, bence cikabilir 🙂

 • kırgınadam
  Ara 1,2016 at 00:17

  Merhabalar, üst yönetim ile ilgili pek çok yorum/bilgi vs var ancak çalışan mühendis seviyesinde hakısz yere işine son verilen (benim gibi) çalışalar var(ki hiç yabana atılmayacak performans notuna sahip olamma rağmen). bu yapılan zulüm hakkında pek yorum bilgi göremiyorum. Kafanızda soru işaretleride olabilir ancak abdestimden emin olduğum için ömrü hayatımda FETO dahil hiç bir cemat örgüte dahil olmadığım (hatta yolum kesişmemiş olduğu) için rahatlıkla masum ve haksız işe son vermeler diye yazabiliyorum. Şirkette AVEAcı TT ci diye bir yönetim çatışması intikam almadan bahsediliyor iyide kardeşim verilen görevi yapmaya çalışan en alt seviye çalışanın suçu ne bu işte yine filler tepişiyor olan çimlere oluyor. Her şirket küçülmeye gidebilir, çalışanın işine son verebilir bunlar özel sektörün getirdiği olası riskler ancak karar mercisinde insan olduğunu düşündüklerim şöylede diyebilir miydi bu dönemde işine son verilen kişi çok uzun süre iş bulamayabilir biz bu olaylar durulduktan sonra yapalım (fötücüsü, bylockcusu hariç. tekrar edeyim abdestimden emin olduğum için rahatlıkla yazabiliyorum). Rızkı veren ALLAH elbet bunlar gelip geçer ancak bunca masumun hakkını alanlarında hesap vereceği bir gün vardır elbet.

 • Musa Savaş
  Kas 30,2016 at 22:21

  Atıf’a cevap: Hoş bulduk. Teşekkür ederim. 🙂 Oralar da sizsiz hiç çekilmiyor. 😉 Bohça küçük geliyor artık… Fakat her şey, her yerde ve her zaman yazılmıyor ki… 🙁 Bazen kendimi kazara züccaciye dükkanına girmiş fakat henüz hiç bir zarar vermemiş fil gibi hissediyorum. 🙂 Hassasiyete devam. 😉

 • Musa Savaş
  Kas 30,2016 at 22:14

  Ali’ye cevap: Doğru yaptıklarını ümit edelim. 🙁

 • kemal beyazıt
  Kas 30,2016 at 21:07

  ilgili ve bilocana cevap:

  merak ediyorum neden gerçek isminizi kullanarak yazmadığınızı…! aynı kişiler olmayasınız… biriniz diğerinin yanlışını ya da ayıbını örtüyor :)) İlgili diye ad kullanan kişi iyi bak bakalım bilocan’ın ilk yazdığına poul ifadesi paul olarak mı anlaşılır yoksa pole position mı? bu platformu karalamaya çalışarak ince espiriyi kavrayacak insanlar yokmuş deyip seviyesizliği dibe düşürmeyin.. sorarım sana ? o halde sen arıyorsun burda …ne amaçla kullanılıyor platform? görmüyor musun? senin yazdığın dışındakilerin hepsi gayet makul ve mantıklı açıklamalar ..sen en amaçla yazıyorsun acaba?

 • Bilocan
  Kas 30,2016 at 10:18

  Evet POLE demek istemiştim. Ancak ince espiriyi anlayacak kalibrede insanlar yokmuş burada. Demekki bazıları bu panoyu başka amaçlar için kullanmaya çalışıyor.

 • ilgili
  Kas 30,2016 at 00:02

  bilocan’a yanıt:sanırım pole position demek istedin.
  kemal beyazıta yanıt: anlamadan neden satasırsın ki adamlara?

 • Ali Noyan
  Kas 29,2016 at 22:29

  Musa Bey,satışın durumu ne olacak.Bir sağdan asıyorlar,bir soldan ? 😀

 • Atıf Balkaya
  Kas 29,2016 at 22:24

  Hoşgeldiniz Musa Bey,Özlettiniz kendinizi valla.
  Buralar sizsiz hiç çekilmiyor.

  Bohça dolu mu ? Yeni yazı için heyecan yapalım mı ? Yoksa rolantide kalmaya devam mı edelim ? 🙂

 • Musa Savaş
  Kas 29,2016 at 21:38

  Fuad’a cevap: Sizlere küsemem ki ben. 🙂 Geçtiğimiz hafta boyunca uzakdoğudaydım. Daha geleli bir kaç gün oluyor. Gelir gelmez de bayağı bir hengamenin içine düştüm. Hafta sonuna doğru bir şeyler ancak yazabileceğim. Gecikme için özür dilerim.

 • Fuad Adsız
  Kas 29,2016 at 21:29

  Musa Bey,tam 12 gündür sizden ses seda çıkmıyor.Küstünüz mü yorumculara ?:)

  Yeni yazı için çok bekleyecekmiyiz daha ?

 • kemal beyazıt
  Kas 29,2016 at 18:41

  BİLOCAN’a Cevap

  Ya yorum aleyhine yapılanlardan birisisin ya da bilerek bu sayfayı itibarsızlaştırmaya calışıyorsun…. Biz bilmiyor muyuz Paul’ün direksiyon da olduğunu…

 • Bilocan
  Kas 29,2016 at 11:02

  ŞU anda Türk Telekom Poul pozisyonunda. Aynen F1 deki gibi. Ne yazarsanız yazın sadece duyum ve dedikodudur.

 • Namık
  Kas 24,2016 at 16:41

  Nazim’a cevap
  Evet hukuk biriminin basindakini sivil polisler gözümüzün önünde götürdü…. hala nasıl duruyor o pozisyonda merak ediyorum hele bir de Paul doany nin hukuk ekibiyle yaptığı toplantıdaki hakaretler şirkette dilden dile dolaşıyor…tüm bunlardan sonra orda durmak için biraz sanırım eskilerin deyimiyle izzet-ı nefis gerekiyor… Paul demiş ki ben bu şirkette CEO’yum ama hukuk GMY sinin aldığı maaşı kac kisiye sordum hala bilmiyorum…anlayana sivrisinek saz anlamak istemeyene davul zurna coook…;)

 • nihal
  Kas 24,2016 at 14:06

  Y.D’ye cevap

  KENDİ İSTEĞİ ile mi işi bırakmış…buna sen kendin inanıyor musun?…inanıyorsan ya yakınısın ya da arkadaşı:)

 • Nazım
  Kas 24,2016 at 14:03

  Sanırım eskilerden GMY düzeyinde henüz değişmeyen hukuk kaldı.. O da yakında gidici… Eski Fatih Koleji Derneği Yöneticisi…FETÖden bir gece Istanbul emniyette ağırlanmıştı.. Yerine Paul’ün eski ekibinden Mehmet Kömürcü’nün yeniden ismi geçiyor. Bu da benden bir katkı olsun..Çok taze bir bilgi çünkü

 • Ergün
  Kas 24,2016 at 13:55

  Bu şirketin neden bu gün bu hale gediğini merak ediyorsanız Hüseyin Balcının mezun olduğu okula bakmanız yeterli.. ben yazayım siz zahmet etmeyin..ANADOLU ÜNİVERSiTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ FİNANS 😉

 • Musa Savaş
  Kas 23,2016 at 15:16

  Ahmet’e cevap: Bilmiyorum. Araştırmak lazım. Doğru rakamı bilen varsa yazsın. Çünkü ben çok uzaklardayım. 🙂

 • Ahmet Ege
  Kas 23,2016 at 15:05

  Huseyin Balci nin ayrilmasi ile ilgili 3 trilyon tazminat aldigindan bahsedlkiyor Musa Bey.Bu dogru olabilir mi?

 • Musa Savaş
  Kas 23,2016 at 14:50

  Tolga’ya cevap: Oger’in ne yapmak istediğini anlamak için biraz beklememiz gerekiyor. YK’daki değişikliklerde Oger’in tavrına göre şekillenecek.

 • Musa Savaş
  Kas 23,2016 at 14:48

  Ali’ye cevap: Bu konuları içeren bir yazı yakın zamanda yazacağım. Biraz bekleyelim, izninizle sorularınızı o yazı ile cevaplayayım.

 • Korhan
  Kas 23,2016 at 13:50

  Satis GMY de gitti, bir sure Paul Bey yonetecek. Bu surecte direktorlerle ilgili degerlendirme yapilacak. Ingilizce bilmeyenler bavulu hazirlayabilir 🙂 Saka degil, en alt pozisyonlar icin gorev taniminda yabanci dil bilgisi istenirken satistaki direktorler degil yabanci dil, Turkce’ye bile hakim degiller. Bu arada sirket kaynaklarini menfaatleri dogrultusunda kullananlar icin derinlemesine arastirma yapiliyor, onlari buyuk bir surpriz bekliyor.
  1 Ocak’a kadar satis yeni GMY’si aciklanacak, son anda degismezse U.O. atanacak.

 • Y.D
  Kas 23,2016 at 09:46

  30 Kasım tarihi itibariyle Hüseyin Balcı kendi isteğiyle işi bırakmıştır. Kap’a bildirilmiştir.

 • Ali desidero
  Kas 23,2016 at 09:08

  Arkadaşlar herkese benden çay Hüseyin Balcı ay sonu itibariyle ait olduğu yere geri dönüyor Telekom sarayındaki hayatı son buluyor sıra evladım dediği mağdurlarında

 • Yozgatlı
  Kas 19,2016 at 21:59

  Arkadaşlar pardon ama Musa beyden müneccim olmasını beklememek gerekir….kendi imkanlarınca gelişmelerden haberdar ediyor. Nitekim herkesin de aynı katkıda bulunmasını arzu etmesi de bunun bir göstergesi olak kabul edilmeli. varsa daha net bilgileri olan buyursun paylaşsın..bence bu platformun en güzel özelliği herkese açık olması…

 • Ali
  Kas 19,2016 at 11:36

  Bu sefer ortaya koydugunuz tezler tam olmamis sanki Musa Bey. Haberlere goz attigimizda ortada cozulmeyen oger’e ait banka borc meselesi ve bu borca karsilik teminat verilen telekom hisseleri var, kaldi ki bu hisselerin borcu karsilamadigini okuyoruz. Kordugume giden bu konuyla ilgili oger tarafi ile hukumet arasinda anlasmazlik vb. bir durum olma ihtimali sizce hic yok mu? Ya da herkes isi gucu birakip Lubnan Basbakanini mi bekliyor? Ne zamana kadar peki?

  Hayirlisi diyelim ama durum pek hayirli gozukmuyor malesef. Bir de gmy atamasi icin fiziki olarak yk toplantisina gerek olmadigini onceki atamalarda gorduk, halen bu konularda gelisme olmamasi ve gidenlerin vekaletinin halen bay doany’de olmasi da ayri bir soru isareti. Buyuk umutlar, hedefler ve egoyla birlikte gelen Paul bey, bu konunun geciktigi her gun kendi hanesine negatif puan yazmaz mi sizce?

 • Resul
  Kas 18,2016 at 23:47

  çok yazık, yüzlerce insan akıbet beklemekte, işe girecekler işten çıkacaklar bu insanların yaşadığı psikoloji tam bir travma… diyecek başka bir söz bulamıyorum

 • Ahmet
  Kas 18,2016 at 23:11

  Bence bu kadar yk ya odaklanmamak lazım…türk usulü kervan yolda diziliyor işte…

 • Tolga
  Kas 18,2016 at 22:35

  Musa bey son cümlenizi nasıl yorumlamak gerekir ? Oger hisse devrinden vazgeçiyor şeklinde mi yoksa farklı bir şekilde mi yorumlamak lazım? Sanırım satıs ve hukuk GMY dışında GMY level şekillendi..bu iki birimin değişikliğinin de çok yakın olduğu söyleniyor..bahsettiğiniz değişiklikler yk bazında mi ?

 • semih
  Kas 18,2016 at 17:05

  tek kelime ile bu şirket bu gelişmeleri hak etmiyor. Bir YK toplantısı kaç zamandır ertleniyor….

Bir Cevap Yazın

EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
%d blogcu bunu beğendi: