Türk Telekom’un yeni üyeleriyle ilk Yönetim Kurulu toplantısı

31 Ekim 2018 14 Yazar: Musa Savaş

Türk Telekom’u takip edenlerin bildiği gibi 5 Eylül 2018 günü Türk Telekom’un Yönetim Kurulu’nda değişiklikler olmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak seçilmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ise Türk Telekom Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılarından Enver İskurt da, Türk Telekom Denetim Kurulu Üyesi olmuştu.

Yine o gün Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Telekom’un C Grubu imtiyazlı hissesini temsil eden Yönetim Kurulu üyesi Suat Hayri Aka ve Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Fahri Kasırga görevlerinden istifa etmişti.

Türk Telekom Denetim Kurulu üyesi Salih Orakçı ve İsmail Kartal da görevlerinden istifa ederken, denetim kurulunda boşalan üyeliklere Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu seçilmişti.

6 Kasım 2018 Salı günü Türk Telekom’un Gayrettepe’deki (İstanbul) binasında yeni Yönetim Kurulu Üyelerinin katılacağı ilk Yönetim Kurulu toplantısı yapılacak. Gündem konularını eminim merak ediyorsunuzdur. 🙂 Fakat inanın bana bilmiyorum. Sadece bazı tahminlerde bulunabilirim. Örneğin ilk tahminim, üçüncü çeyrek sonuçlarını konuşacakları yönünde. 😉

Diğer tahminlerim bir süre bana kalsın. Ben sizlerin tahminlerini merak ediyorum. Sizlerin de tahminlerini alalım. Buyrun yazın.